• Laboratoria Przyszłości - Klocki Korbo

     •  W październiku trzecioklasiści nadal pracowali z użyciem klocków Korbo zakupionych w ramach rządowego programu wsparcia dla szkół – #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci. Dzięki zabawie w grupach uczniowie rozwijali nie tylko logiczne myślenie, ćwiczyli motorykę małą oraz koordynację wzrokowo- ruchową, ale także mogli kształtować przeróżne kompetencje. Atrakcyjność klocków i pracy w zespole wyzwala w uczniach kreatywność. Co było w wyobraźni, nabiera realnego kształtu. Dzieci mają dar wymyślania rozwiązań, na które dorośli by nie wpadli. Budowanie z klocków maszyn, które się faktycznie ruszają to nowy wymiar zabawy i nauki w jednym.
    • Pasowanie na przedszkolaka
     • Pasowanie na przedszkolaka

     • W piątek 28 października w naszym przedszkolu „Nadbużańskie Skrzaty” odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.
      Z tej okazji nasze trzylatki oraz czterolatki przyszły odświętnie wystrojone, a w salach pojawiły się piękne dekoracje.
      Każda grupa przygotowała występ artystyczny – dzieci pięknie śpiewały oraz tańczyły,  a w swoich występach nawiązywały zarówno strojem, jak i piosenkami do nazw swoich grup.
      Przedstawienia z uwagą oglądali dyrektorzy Michał Świerzbiński oraz Edyta Krzemińska, którzy następnie pasowali każdego malucha na przedszkolaka. Dzieci otrzymały dyplomy oraz znaczki z logo przedszkola.
      Po oficjalnych uroczystościach Jagódki, Pszczółki, Biedroneczki oraz Stokrotki zasiadły do odświętnie nakrytych stołów, które przygotowali rodzice. Maluchy objadały się pysznymi słodkościami i owocami, a potem znakomicie się bawiły.  
                                                                                                     Wychowawczynie 
                                                                                                                                              
    • Dzień Kundelka u Pszczółek
     • Dzień Kundelka u Pszczółek

     • 25 października trzylatki z grupy Pszczółek obchodziły nietypowe święto – Dzień Kundelka. Maluszki dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, zwłaszcza psy i jakich dziecięcych zachowań czworonogi nie lubią. Pszczółki poznawały różne rasy psów, ale także pracę, jaką wykonują np. wyszukując zaginione osoby.
      Maluszki uczyły się także, jaką należy przyjąć pozycję, kiedy nagle zaatakuje pies.
      Dzień Kundelka zakończyły wykonaniem pracy plastycznej, której bohaterem był oczywiście czworonożny przyjaciel, czyli pies.

                                                                                                     Kamila Korneluk

       
     • Mistrzostwa Polski

     • W dniach 20 -23 października w Sokołowie Podlaskim odbywały się Mistrzwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 .W mistrzostwach tych brało udział 2 uczniów z naszej szkoły Bartosz Łazuga i Patryk Zub,obydwaj zdobyli brązowe medale. Chłopakom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Przyjemne z pożytecznym

     • Możliwość obejrzenia Małego Księcia na scenie siedleckiego CKiS mieli uczniowie klas 6b, 6c, 7a i 7b. Świetna sztuka w niesamowitym wykonaniu spodobała się uczestnikom wycieczki. Po przedstawieniu nadszedl czas na rekreację, jedni grali w kręgle, inni korzystali z atrakcji aqua parku. Na koniec wycieczkowicze zjedli obiad w Galerii Siedleckiej i zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do domów. Niesamowite wspomnienia na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki do Siedlec, która odbyła się 21 października br.

      B. B.

     • SUKCESY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • Po bardzo udanym starcie w Finale Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 4.10 w Wiszynicach, 13 października udaliśmy się na kolejny etap do Adamowa. W Wisznicach wszystkie nasze cztery drużyny zajęły pierwsze miejsca. Ta sztuka nie udała się nam od wielu lat. W Adamowie uczniowie SP nr 1 w Terespolu zajęli- II miejsce dziewczęta klas 7-8, awans do Finału Wojewódzkiego. III miejsce chłopcy klas 4-6 oraz IV miejsce chłopcy klas 7-8. Ze względu na uroczystości szkolne Związane z Dniem Edukacji Narodowej dziewczyny klas 4-6 nie mogły wystartować.

      Szkołę reprezentowali:
      Dziewczyny kl.4-6
      Sebastianiuk Maja,Stefaniuk Amelia, Mikołajuk Karolina, Machnowska Lena, Chiluk Aniela, Zasiuk Nikola, Andrzejuk Zuzanna
      Chłopcy kl.4-6
      Gołębiowski Krzysztof, Kuźnicki Maksymilian, Machnowski Jakub, Szeląg Jakub, Trzaskalski Szymon, Romaniuk Dawid, Steć Eryk
      Dziewczyny kl. 7-8
      Dąbrowska Maja, Krześniak Julia, Markowska Patrycja, Tabulska Weronika, Witkowicz Julia, Jakuszko, Julia, Gnieciak Julia,Mycko Natalia
      Chłopcy kl.7-8
      Paweł Jurek, Kozłowski Michał, Lewczuk Szymon, Oniszczuk Arkadiusz, Stefaniuk Piotr, Szczygieł Daniel, Parzyszek Maciej,
       
     • Zaproszenie do udziału w badaniu dotyczącym Programu dla szkół

     • Szanowni Państwo!

       

      W Unii Europejskiej trwają obecnie intensywne prace z udziałem wielu instytucji unijnych i krajowych, mające na celu przegląd i ocenę unijnego Programu dla szkół, w którym bierze udział Państwa szkoła podstawowa. Jednym z etapów ww. działań jest ocena programu prowadzona na zlecenie Komisji Europejskiej, której elementem jest badanie przeprowadzane przez wybraną przez Komisję Europejską firmę zewnętrzną.

       

      Zachęcamy Państwa serdecznie do podzielenia się swoim doświadczeniem i uwagami dotyczącymi Programu dla szkół, tak aby pomóc Unii Europejskiej osiągnąć cele związane ze zrównoważonym rozwojem oraz zdrowiem.

       

      W związku z powyższym zapraszamy do wypełnienia przygotowanego przez ewaluatorów specjalnego kwestionariusza. Prosimy również o przekazane informacji o prowadzony badaniu rodzicom i opiekunom dzieci uczestniczących w programie.

      Badanie ma charakter anonimowy. Niestety organizatorzy badania nie zapewnili dostępności kwestionariusza w języku polskim, jednak istnieje możliwość wypełnienia kwestionariusza, np. w języku angielskim.

       

      Aby wziąć udział w badaniu prosimy kliknąć w jeden z poniższych linków dedykowanych danej grupie odbiorców:  

       

      W ww. badaniu można wziąć udział do dnia 21 października 2022 r.

       

      Dziękujemy za Państwa współpracę i poświęcony czas.

       

      Z poważaniem

      Departament Wspierania Konsumpcji

     • Dzień Drzewa

     • „DZIEŃ DRZEWA „
      W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci z grupy Biedronek i Wiewiórek zdobyły obszerną wiedzę na temat budowy drzew oraz pełnionych przez nie funkcji w przyrodzie i życiu człowieka. Wykonały prześliczne prace plastyczne, które zawisły na tablicach. Wzięły udział w zabawie pt. „Kasztanowy ludzik" , gdzie miały możliwość zbudować dużego ludzika z kasztanów.

    • Dzień jabłka u Pszczółek i Jagódek
     • Dzień jabłka u Pszczółek i Jagódek

     • Dnia 28 września 2022 roku w grupach Pszczółki oraz Jagódki odbył się Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcenie do spożywania owoców, w szczególności jabłek z powodu ich walorów smakowych, odżywczych i zdrowotnych. Tego dnia dzieci śpiewały piosenki o jabłuszku, tańczyły, wykonywały pracę plastyczną, uczestniczyły w zabawach i konkursach sportowych. Poznały walory smakowe i rodzaje jabłek, a także dowiedziały się o pracy sadownika. To był bardzo ciekawy dzień.

                                                                                     M. Butrym