• Projekt "Nasza szkoła - nasza duma"

     • Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem budują szkołę w popularnej grze Minecraft. Przypominamy, że jest to jeden z etapów pracy w projekcie e-Twinning, do którego przystąpiła w tym roku nasza szkoła. Postępy uczniowskich działań zostały zebrane i przedstawione w interaktywnej książeczce Story Jumper:

      https://www.storyjumper.com/book/read/154769251/64467fdfd4787
      Gorąco zachęcamy do obejrzenia!

      Poza tym, również w ramach działań projektowych, uczniowie intensywnie pracują nad filmikiem promocyjnym naszej szkoły: nagrywają, szukają pomysłów, poznają nowe możliwości TIK, które ułatwią im zadanie. Ogrom pracy i zaangażowania, a dla nas wielka radość, że mamy takich uczniów :-).
        D. Wójcik, M. Kamińska
     • Pszczółki w kwiaciarni


     • Maluchy z grupy Pszczółek postanowiły uczcić Dzień Florysty, przypadający 27 kwietnia i z tej okazji z laurką wybrały się do kwiaciarni Orchidea, której właścicielką jest pani Renata Demczuk.  Z zainteresowaniem i uwagą słuchały pani Patrycji Żuk, która opowiedziała trzylatkom, na czym polega praca w kwiaciarni. Pokazała także, jak należy skomponować bukiet, który podarowała maluchom, aby zdobił ich salę. Pszczółki wybierając kwiaty do bukietu poznawały ich nazwy - miały także okazję dowiedzieć się, jak należy o nie dbać, by były długo świeże i pachnące.
      Pszczółkom bardzo podobała się wizyta w kwiaciarni, chociaż musiały odbyć niezwykle długi, bo aż półtorakilometrowy spacer w jedną stronę. Pszczółki dzielnie kroczyły ulicami Terespola, a potem miały jeszcze dużo sił na zabawy na placu zabaw.
                                                                                                 Kamila Korneluk

       
     • Laboratoria Przyszłości - kwiecień

     • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
      Starsze dzieci uwielbiają konstruować z klocków rozmaite budowle, roboty, pojazdy lub całe ,,miasta”. Klocki Korbo są doskonałym pretekstem do tego, by pobudzić dziecięcą wyobraźnię i przygotować do jednej z podstawowych umiejętności szkolnych – wypowiadania się w rozwiniętej formie. Dzieci tworzą w grupach konstrukcje na dowolny lub podany temat, a następnie wymyślają dla niej nazwę, opisują jej właściwości i zastosowanie. Inna formą zabawy pobudzającą uwagę i słuchanie ze zrozumieniem są budowle tworzone na podstawie wysłuchanych historii opowiadanych lub czytanych przez inną osobę. Ważne, że oprócz zabawy i rozwijania umiejętności dzieci nie bawią się samotnie lecz współpracują w zespołach.

    • Projekt eTwinning
     • Projekt eTwinning

     • NASZA SZKOŁA – NASZA DUMA to tytuł kolejnego już projektu, w jaki zaangażowali się uczniowie i nauczyciele naszej placówki, podejmując współpracę z eTwinningiem.  Jednym z etapów, nad którym pracują obecnie chętni uczniowie, jest zbudowanie szkoły w popularnej i lubianej grze Minecraft. Na naszą prośbę uczniowie przesyłają nam zdjęcia z postępów swoich działań, a my trzymamy mocno kciuki za wytrwałość i ukończenie zadania.
      D. Wójcik, M. Kamińska
     • Wizyta czworonożnego gościa


     • We wtorek 4 kwietnia maluchy z naszego przedszkola miały wyjątkowych gości, którzy przybyli do Nadbużańskich Skrzatów, aby podziękować przedszkolakom za wszystkie dary przekazane na rzecz schroniska Azyl w Białej Podlaskiej.
      Kierownikowi oraz wolontariuszce  towarzyszyła śliczna sunia, która od dwunastu lat przebywa w schronisku, traktując je jak ukochany dom. Piesek podchodził do dzieci obwąchując je i pozwalając się głaskać, wywołując u maluchów prawdziwą radość.
      Kierownik schroniska Marek Pawłowski opowiedział o pracy w tym szczególnym dla zwierzaków miejscu oraz ich potrzebach, a także sposobach na pozyskiwanie karmy dla piesków oraz kotów. Opowiedział również na czym polega opieka na zwierzętami oraz w jaki sposób można adoptować zwierzaki.
      Wolontariuszka z kolei wyjaśniła na czym polega wolontariat w schronisku i dlaczego bezinteresowna pomoc dla zwierząt jest taka ważna.
      Przedszkolaki przekazały gościom m.in. kilkadziesiąt kilogramów karmy zebranej podczas zbiórki na rzecz schroniska corocznie organizowanej przez wychowawczynię Kamilę Korneluk, która także przygotowała to wyjątkowe spotkanie dzieciaków z podopieczną schroniska.
      W tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dzieciom oraz rodzicom za aktywne i hojne włączenie się w tą akcję.

                                                                                                                          KK
       
     • Plastyczne warsztaty u Skowronków


     • W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców.pt "Pisanki, kraszanki jajka Wielkanocne", podczas których ozdabiano styropianowe jajka kolorowymi cekinami, malowano farbami, wyklejano kolorowym papierem. Dzieci z ciekawością i zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach wspólnie z rodzicami, niektóre z nich chętnie pomagały swoim mamą, tatom w doborze materiałów do pisanek. W czasie trwania tego spotkana przybliżono dzieciom tradycje związane  z Wielkanocą. Spotkanie z rodzicami zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.


      M. Butrym
     • Plastyczne warsztaty u Skowronków


     • W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców.pt "Pisanki, kraszanki jajka Wielkanocne", podczas których ozdabiano styropianowe jajka kolorowymi cekinami, malowano farbami, wyklejano kolorowym papierem. Dzieci z ciekawością i zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach wspólnie z rodzicami, niektóre z nich chętnie pomagały swoim mamą, tatom w doborze materiałów do pisanek. W czasie trwania tego spotkana przybliżono dzieciom tradycje związane  z Wielkanocą. Spotkanie z rodzicami zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.


      M. Butrym
    • "Dobry uczynek" łączy ludzi….
     • "Dobry uczynek" łączy ludzi….

     • Nasi uczniowie wraz z rodzicami kolejny raz pokazali, że można na nich liczyć. W poniedziałek mnóstwo przeróżnych produktów pojechało do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Kamyk” we Włodawie. Z wielką radością i wdzięcznością pakowałyśmy przyniesione dary, a wisienką na torcie był liścik, napisany przez jedną z uczennic. 
      Pomaganie jednoczy ludzi – tak było i tym razem. W akcję zaangażowały się również panie z KGW  z Lebiedziewa, do którego należy jedna z mam naszych uczennic. Ten cudowny gest pokazał, że jeśli serca są otwarte na pomaganie, to możliwości zawsze się znajdą. Pamiętajmy też, że dobro wraca z podwójną siłą J

      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie włączyli się w akcję.

                                                                                    Organizatorzy: D. Wójcik, M. Sielska, I. Białowąs


       
     • Na niebiesko dla Autyzmu

     • 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony w 2008 r.  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W celu podkreślenia pomocy oraz poprawy jakości życia dzieci i osób dorosłych z autyzmem, tak, aby mogli prowadzić pełnowartościowe życie. Ponieważ w tym roku była to niedziela- Nasz Szkolny Dzień Autyzmu odbył się 31 marca ( w piątek). Uczniowie naszej szkoły i przedszkola wyrażając swoją solidarność i zrozumienie dla osób dotkniętych autyzmem przyszli ubrani na niebiesko. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji.

      Agnieszka Kulicka, Ewelina Królik, Renata Bednarzak

       

    • Konkurs na najpiękniejszą pisankę rozstrzygnięty
     • Konkurs na najpiękniejszą pisankę rozstrzygnięty

     • 3 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wielkanocna Pisanka". Przedszkolaki z pomocą rodziców wykonały piękne pisanki z różnorodnych materiałów. Wszyscy podziwiali wykonane prace, które zostały umieszczone na wystawie.
      Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki.
      Wyróżniono prace: Maksymiliana Luther, Aleksandra Kurasińskiego, Michała Przygockiego, Wandy Bancarzewskiej i Róży Dejneko.
      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za zaangażowanie.
                                                                                                                J.P.

    • Słodki poniedziałek w grupie Pszczółek
     • Słodki poniedziałek w grupie Pszczółek

     • W poniedziałek 3 kwietnia trzylatki z grupy Pszczółek pełną parą rozpoczęły przygotowania do Świąt Wielkanocnych od warsztatów cukierniczych.
      Słodkie zajęcia przygotowała pani Joanna Chiluk, mama Marcelinki z grupy Pszczółek, która upiekła dzieciom pyszne mazurki i ciasteczka w kształcie jajeczek. Pszczółkom wiele radości sprawiło dekorowanie mazurków słodkim kremem i pysznymi dodatkami: rodzynkami, suszonymi owocami, migdałami oraz orzeszkami w czekoladzie.
      Zanim słodkości pojawiły się na mazurkach dzieci próbowały je, poznając nowe smaki oraz zapachy. Dowiedziały się także, jak powstają te pyszne i znacznie zdrowsze aniżeli cukierki, słodkie dodatki.
      Warsztaty bardzo podobały się maluchom, które są bardzo wdzięczne mamie Marcelinki za przygotowanie tak wyjątkowych i pysznych zajęć.

                                                                                             Kamila Korneluk

    • Przedszkolaki poznają zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi
     • Przedszkolaki poznają zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi

     • 3-latki z grupy "Jagódki" na zajęciach plastycznych wykonały palmy wielkanocne.
      Dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Z pomocą nauczycielki łączyły kwiatki z bibuły i zielone gałązki roślin. Kolorowe wstążki ozdobiły palmy, a dzieci czerpały radość ze wspólnego działania.

                                                                                                                                                                                 Joanna Patrejko

     • PODSUMOWANIE ZMAGAŃ W SZCZYPIORNIAKA

     •            Zakończyły się zmagania międzyszkolne w bardzo popularnej i lubianej przez Naszych uczniów dyscyplinie jaką jest piłka ręczna.  W grupie starszej, klasy VII i VIII ( Igrzyska Młodzieży Szkolnej) Nasi reprezentanci pechowo rywalizację zakończyli na etapie międzygminnym. Do awansu zabrakło jednej bramki. Wyniki przedstawiały się następująco: Piszczac-Kodeń 6:11, Piszczac-Terespol 6:4, Kodeń-Terespol 7-10.Zawody odbyły się w Piszczacu 27 marca. 
      W młodszej grupie, kl. IV-VI (Igrzyska Dzieci) ponownie udało się awansować do Finału Rejonu, gdzie zajęli IV miejsce. Jest to ogromny sukces. W kolejnych turniejach reprezentanci "Jedynki" pokonali: Piszczac, Małaszewicze, Tuczną SP2 Międzyrzec Podlaski oraz Swory. W Finale Rejonu, który odbył się 30 marca w Białej Podlaskiej, ulegliśmy specjalizującym się w tej dyscyplinie sportu drużynom z SP nr 3 Biała Podlaska (Olimp Biała Podlaska) oraz SP nr 1 Łuków.
      Szkołę reprezentowali:
      VII-VIII

      Kozłowski Michał, Jurek Paweł, Mućka Tomasz, Kołodziej Alan, Stefaniuk Piotr, Jakimiak Wojciech, Oniszczuk Arek, Sawczuk Kacper, Szczygieł Daniel, Kolejko Fili
      IV-VI

      Byszuk Bartłomiej, Gołębiowski Krzysztof, Jankowski Franek, Machnowski Jakub, Marczewski Szymon, Romaniuk Dawid, Sacharuk Igor, Samociuk Mateusz, Steć Eryk, Szeląg Jakub, Śledź Wojciech, Trzaskalski Szymon, Żuk Filip