• Świąteczne spotkanie u Pszczółek

     • Niezwykła atmosfera pełna świątecznej magii i radości towarzyszyła czterolatkom z grupy Pszczółek oraz ich rodzinom podczas spotkania, które odbyło się 20 grudnia. To wyjątkowe popołudnie rozpoczęło się od występu maluchów w tradycyjnych Jasełkach.

      Licznie zgromadzone rodziny z podziwem obserwowały swoje pociechy, które znakomicie wcieliły się w rolę Maryi, Józefa, Pastuszków, Trzech Króli oraz Aniołków. Dzieci pięknie śpiewały kolędy i pastorałki, a dziewczynki wzruszyły publiczność tańcem aniołków.

      Wiele radości dzieciom oraz ich najbliższym sprawiły także warsztaty, podczas których przygotowywane były bombki choinkowe. Pszczółki ozdabiały bombki przygotowane przez Pawła Jarockiego z firmy Drewniany Gentlemen oraz tworzyły własne ozdoby z materiałów z recyklingu.

      Na wszystkich obecnych na tym świątecznym przyjęciu czekał także poczęstunek, który umilał wspólnie spędzony czas.

      W małej sali Pszczółek było gwarno i bardzo wesoło – maluchom towarzyszyli nie tylko rodzice oraz rodzeństwo, ale także dziadkowie, którzy przyszli zobaczyć Jasełka swoich wnucząt.

      To wyjątkowe świąteczne popołudnie wprawiło wszystkich w doskonały nastrój.

      Jasełka oraz warsztaty plastyczne przygotowały wychowawczynie Kamila Korneluk oraz Marzena Butrym we współpracy z rodzicami maluchów.

                                                                                                                                           K. Korneluk

     • Wspólne kolędowanie u Jagódek

     • Dnia 18 grudnia dzieci z grupy  "Jagódki" zaprosiły Rodziców do przedszkola na wspólne kolędowanie. Przedszkolaki z przejęciem wystąpiły w Jasełkach, śpiewały kolędy i pastorałki.
      Odbyły się również warsztaty plastyczne na których dzieci ozdabiały drewniane bombki, a także wraz z rodzicami zrobiły piękne świąteczne stroiki .
      Słodki poczęstunek umilił wspólne działanie.
      Dziękujemy Rodzicom  za udział, zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
       

       

     • WYJĄTKOWY WIECZÓR W NASZEJ SZKOLE…

     • 13 grudnia, już po raz 17, spotkaliśmy się na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, aby w podniosłym, uroczystym nastroju, ze wzruszeniem, przeżyć ten piękny czas w gronie miłych gości i przy kolędzie.

     • Jasełka Bożonarodzeniowe w grupie Sówek

     • Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen radości, refleksji oraz nadziei. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dzieci z grupy "Sówki" przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe swoim rodzicom. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w Świętą Rodzinę, anioły, pasterzy oraz królów. Mali artyści z dużym zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Piękny śpiew pastorałek, kolęd oraz treści jasełek wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój, skłoniły do refleksji.

     • Konkurs plastyczny - Ozdoba świąteczna .

     • 15 grudnia 2023 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny w grupach starszych pt. "Ozdoba świąteczna". Spośród wielu pięknych prac konkrsowych zostały wyłonione trzy pierwsze miejsca, oraz trzy wyróżnienia. Każdy z uczetników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mały upominek. Prace konkursowe, można oglądać w budynku szkoły na pierwszym piętrze. Dziękujemy wszystkich chętnym za udział w konkursie . 
     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w maluchach

     • W dniu 15.12. 2023 roku w naszym przedszkolu w grupach młodszych był dzień pełen emocji. Właśnie dziś poznaliśmy laureatów konkursu pt: " Bombka świąteczna" organizowanego przez Przedszkole Miejskie w Terespolu oraz p. Marzenę Butrym. W konkursie wzięło udział 29 dzieci. 
      I miejsce  Marcelinka Chiluk 
      II miejsce Zosia Romaniuk 
      III miejsce Mateusz Jakuszko 
      Wśród dzieci były również wyróżnienia:
      Sebastian Beszczyński, Piotruś Andrzejuk, Michał Mleczek. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wszystkim przedszkolakom. Serdecznie dziękujęmy Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród dzieciom. 

      M. Butrym 

     • Warsztaty świąteczne u Sówek

     • W dniu 11.12.2023 roku w grupie Sówki odbyły się warsztaty świąteczne - pieczenie pierników. Naszym gościem specjalnym była pani Joanna Chiluk, mama jednego z młodszych dzieci w przedszkolu, która przekazała wiedzę teoretyczna dotyczącą pieczenia pierników, pokazała jakie są potrzebne produkty, różnego rodzaju przyprawy oraz opowiedziała krótką historie o piernikach. Przedszkolaki chętnie słuchały, oglądały, wąchały, dotykały różnych przypraw. Dzieci samodzielnie przygotowywały ciasto, wyciskały z foremek kształty pierników, które potem zabrały ze sobą do domu. Serdecznie dziękujęmy pani Joannie za wspaniałe warsztaty. 


      M. Butrym 
     • Słodkie warsztaty u Pszczółek


     • Słodko i bardzo wesoło upłynął Pszczółkom czwartkowy poranek za sprawą wyjątkowych warsztatów przygotowanych przez mamę Marcelinki, Panią Joannę Chiluk.
      Na początku maluchy poznały historię pierników – wysłuchały legendy o „Toruńskich Piernikach” oraz wielu ciekawostek o tych pysznych ciasteczkach. Wiele zainteresowania wzbudziło także wąchanie i próbowanie przypraw dodawanych do pierników.
      Oczywiście najwięcej radości sprawiło dzieciom dekorowanie pierniczków pysznym lukrem, przygotowanym z naturalnych składników przez Panią Asię.
      Pszczółki świetnie bawiły się przyozdabiając pierniczki, a potem zjadając je z apetytem. Słodkie warsztaty wprowadziły maluchy w typowo świąteczną atmosferę.

                                                                                                         Kamila Korneluk
       
     • Warsztaty dekorowania pierniczków u Jagódek


     • Przedszkolaki z grupy "Jagódki" na zajęciach poznają tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Robią ozdoby na choinkę ,dekoracje, śpiewają kolędy.
      Poznały sposób robienia i dekorowani pierniczków. Z wielkim zapałem przystąpiliśmy do wspólnego ozdabiania tych aromatycznych ciasteczek.
      Lubimy takie zajęcia, a jeszcze bardziej lubimy podjadać smakołyki.

      Joanna Patrejko

     • ŻAL W LITERATURZE

     • W listopadzie realizując kolejne założenia Innowacji "Sztuka Emocji” uczniowie klas II zmierzyli się z  "Żalem w literaturze”.

     • Laboratoria Przyszłości - Klocki Boffin III Bricks

     • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

      Lekcja techniki dla uczniów z klasy VIa okazała się bardzo interesującym doświadczeniem, dzięki któremu młodzi ludzie mieli okazję poznać w praktyce zasadę budowy i działanie obwodów elektrycznych.