• Życzymy Paniom tak jak nikt nie życzy...

    • 15.10.2019 21:56
    • W piątek (11 października) obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku część artystyczną przygotowała grupa naszych zdolnych sześciolatków pod opieką pani Marzenki i pani Uli. Wiele pięknych życzeń i ciepłych słów wypłynęło wówczas z ust „starszaków”, a fenomenem było to, że recytowane przez dzieci wierszyki były samodzielnie ułożone przez grupę i dotyczyły zaproszonych gości. I tak dowiedzieliśmy się na przykład, że Pani wicedyrektor jest mocno zapracowana, ale ciągle uśmiechnięta, a Pani Wiesia skrycie marzy, by odwiedzić Chorwację. Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali urocze upominki, które jeszcze długo będą kojarzyły się z przyjemnymi doznaniami, jakie wywołało wśród widzów przedstawienie.

       D. Wójcik, M. Grygorowicz

    • więcej
    • Sześciolatki podbijają salę zabaw
    • Sześciolatki podbijają salę zabaw

    • 15.10.2019 20:03
    • 15 października sześciolatki z naszego przedszkola podbijały salę zabaw w Woskrzenicach. Przez dwie godziny dzieci znakomicie bawiły się pokonując tory przeszkód, zjeżdżając do basenu wypełnionego piłeczkami i wdrapując się na ściankę wspinaczkową.  Niektórzy pokonywali własne lęki i słabości mierząc się z trudnościami znajdującymi się na sali. Śmiech i radość na twarzach dzieci, które mimo zmęczenia nie miały ochoty opuszczać tej bawialni, świadczyła zdecydowanie o tym, że wyjazd do Woskrzenic należał do bardzo udanych. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie Kamila Korneluk i Ilona Białowąs, które obiecały swoim podopiecznym kolejne wizyty w tym wyjątkowo radosnym miejscu.

    • więcej
    • Podsumowanie Projektu "Piękna nasza Polska Cała'

    • 25.06.2019 13:58
    • W marcu grupa 5-6 latków zgłosiła się do udziału w projekcie, pt. "Piękna nasza Polska cała”. Autorem i koordynatorem Projektu jest Ludmiła Fabiszewska nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim. Honorowy patronat nad Projektem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka, Telewizja Aleksandrowski Kurier, Zespół ludowy Rokiczanka. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Projekt był przeznaczony dla przedszkoli, szkół podstawowych i świetlic.  Celem projektu było kształtowanie szacunku do Polski, poczucia własnej tożsamości narodowej, rozbudzania zainteresowań symbolami narodowymi, budzenie poczucia więzi z najbliższym otoczeniem tj. rodzina, przedszkole, nasze miasto. W czasie trwania projektu każdy uczestnik był zobligowany do zrealizowania 12 zadań. Nasza grupa wybrała następujące zadania: narysowaliśmy wielką laurkę dla naszego pięknego miasta pt. A ja kocham moje miasto. Następnie wykonaliśmy piękne prace plastyczne „Polska Wiosna” gdzie dzieci wyklejały piękne polskie kwiaty oraz rysowały bociany. Kolejnym zadaniem było spotkanie z tkaczem. Dzieci miały możliwość zapoznać się z tak dziwnym i nieznanym nam zawodem. Każde dziecko mogło tkać na krośnie kolorowe nitki i patrzeć jak powstaje piękny dywan.

     W kwietniu zorganizowano w naszej sali Kącik Książki Patriotycznej, gdzie codziennie po obiedzie Pani  czytała piękne bajki i legendy polskie.  Urządzono projekcję pt. „W starym kinie” gdzie przedszkolaki obejrzały bajki z dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Założono ogródek w sali. Każde dziecko  zasadziło lub zasiało zboże, kwiaty i inne zioła.

     W maju zostały wykonane flagi i wyrecytowano wiersz „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie…”. Założono zielnik z polskimi ziołami i zorganizowano Dzień Rodziny, gdzie dzieci wraz ze swoimi rodzicami spędziły miły i fajny dzień. Przygotowano wspaniałą uroczystość słowno – muzyczną i wykonano własnoręczne prezenty.

     W czerwcu przystąpiliśmy do ostatnich zadań degustowano owoce z różnych stron świata „Kulinarne podróże – te małe i duże”. Następnie wykonane zostało  „Biało-czerwone Drzewo Dobra” a na listkach wymieniono dobre uczynki dla naszego kraju. Ostatnim zadaniem było napisanie listu do Kochanej Polski, i wysłanie go do Kancelarii Prezydenta RP. Projekt ten przyniósł wiele radości i wzruszeń. Chociaż dzieci mają  dopiero 5 i 6 lat to bardzo się starały poznać swój kraj.

     Wielki jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości to właśnie My przedszkolaki świętowaliśmy na najwyższym poziomie.

      

     Koordynator projektu w grupie 5-6 latków

     Renata Bednarzak  

      

    • więcej
    • Pożegnania nadszedł czas

    • 19.06.2019 23:11
    • Pożegnanie 6-latków z przedszkolem miało w tym roku charakter dwuetapowy. Najpierw (18.06.19r.) odbył się piknik rodzinny w Kobylanach, podczas którego nie zabrakło pieczonych kiełbasek, szaleństw na dmuchańcu i zabaw grupowych. Pojawiła się również namiastka lekcji historii podczas wspólnego zwiedzania Dzieła Międzyfortowego Kobylany I. Druga część miała miejsce dzień później podczas oficjalnego zakończenia roku. Elegancko ubrane przedszkolaki żegnały się z paniami i innymi grupami przedszkolaków, recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Dzieci oprócz dyplomów i książeczek otrzymały drobne upominki od Pani Ani i wiele ciepłych życzeń na przyszły etap edukacyjny. Ostatnim etapem uroczystości były pyszne lody, na które zabrała przyszłych pierwszoklasistów Pani Ula. W imieniu rodziców i dzieci składamy serdeczne podziękowania Pani Ani Szamuk, Pani Uli Korycińskiej i Pani Ani Malickiej za trud, jaki wkładały każdego dnia w opiekę i edukację naszych pociech.

     D. Wójcik

    • więcej