• W dawnych czasach....

    • 19.02.2020 21:20
    • Co znaczą tajemnicze nazwy tyranozaur i diplotok? Co jadły dinozaury, gdzie mieszkały i jak to się stało, że wyginęły? Tego wszystkiego dowiadują się w tym tygodniu 6-latki, poznając uroki i trudy życia w dawnych czasach. Zgodnie z zasadą Konfucjusza: "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam" dzieci pod okiem wychowawczyni pani I. Białowąs wykonały miniaturowy świat dinozaurów i przeprowadziły doświadczenie obrazujące erupcję wulkanu, które (jak się można było spodziewać) wywołało wiele pozytywnych emocji. Teraz śmiało mogą sami opowiadać innym o tajemnicach zamierzchłych czasów. 

     D. Wójcik
      

    • więcej
    • Walentynkowe zabawy w grupie Wiewióreczek i Krasnali

    • 19.02.2020 20:40
    • Wiele zabawy i radości sprawiły trzylatkom oraz ich starszym koleżankom i kolegom zabawy zorganizowane z okazji Walentynek. Przedszkolaki bawiły się w tym dniu jednak nie tylko pod hasłem miłości, ale przede wszystkim życzliwości i szacunku wobec każdego człowieka.

     Dzieci wzięły udział w konkursach tanecznych – oczywiście w rytmie piosenek o miłości. Wykonały też piękne walentynki dla swoich rodziców, które ozdabiały z ogromnym zaangażowaniem. Wszyscy uczestnicy walentynkowej zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz lizaki.

       Maluchy przygotowały także niespodziankę pani dyrektor Edycie Krzemińskiej – własnoręcznie przyozdobione serce. Wyjście do szkoły, gdzie osobiście wręczyły p. dyrektor swoją walentynkę,  stanowiło dla przedszkolaków ogromną atrakcję, trzylatki po raz pierwszy wybrały się tam bowiem z wizytą.

     Walentynkowe atrakcje przygotowały wychowawczynie grup Kamila Korneluk oraz Katarzyna Nowacka.

    • więcej
    • Niechaj Dziadzio z Babunią tak nam długo żyją....

    • 16.02.2020 22:51
    • Wiele pięknych życzeń wypłynęło z ust 6-latków  w miniony czwartek (13.02). Dzieci wyrażały swoją miłośc recytując wierszyki, śpiewajac piosenki i wręczając starannie przygotowane upominki. Porządną dawkę radości zapewniło również przedstawienie, ukazujące przykładowy wizerunek współczesnej babci, która wcale nie musi stać przy kuchennym stole i lepić pierożki. Jedno natomiast nigdy się nie zmieni - zarówno Babcia, jak i Dziadek zawsze mają czas i serce otwarte na potrzeby swoich wnucząt. I to udowodnili w kolejnych konkurencjach, podczas których musieli na wyścigi nawijać na włóczkę swoje wnuczęta lub rozpoznawać po dotyku ich twarze. 

     Ten dzień był wspaniałą okazją do tego, aby dzieci mogły wyrazić swoją ogromną wdzięczność do ukochanych gości. Pomogła im w tym pani Ilonka Białowąs, sumiennie przygotowując do występu, a o słodki poczęstunek zatroszczyli się rodzice.
     Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za zorganizowanie czasu i przybycie na uroczystość.
     D. Wójcik, I. Białowąs 
      
    • więcej
    • Dzień Babci i Dziadka w grupie Wiewióreczek

    • 06.02.2020 08:33
    • „Super Babcia – Super Dziadek” śpiewały sześciolatki z naszego przedszkola ukochanym dziadkom, którzy 5 lutego przybyli na uroczyste spotkanie zorganizowane specjalnie na ich cześć.

     Sześciolatki przygotowały dziadkom występ artystyczny – wierszykiem, piosenką, a także zabawnymi skeczami pokazali, jak ważne miejsce zajmują w sercach swoich wnucząt. Dzieci wręczyły także własnoręcznie przygotowane prezenty, piękne korale oraz kalendarze.

     Podczas tego wyjątkowego spotkania przedszkolaki zaprosiły także swoich dziadków do zabawy. Były więc tańce i konkursy, które wzbudziły wiele radości oraz śmiechu.

     Święto Babci oraz Dziadka sześciolatki przygotowały pod okiem wychowawczyni Kamili Korneluk, natomiast słodki poczęstunek z pysznym domowym ciastem rodzice przedszkolaków.  

      

    • więcej
    • Świątecznie i logopedycznie

    • 20.12.2019 21:15
    • W dniu 19.12.19r. w grupie 6-latków panie: I. Białowąs (wychowawca) oraz D. Wójcik (logopeda) przygotowały świąteczne  spotkanie o dwuetapowym przebiegu. Pierwszą część stanowił "Wieczór kolęd", który wprowadził słuchaczy w bardzo przyjemny nastrój. W programie znalazł się występ całej grupy, który przygotowała pani Ilona oraz  zaplanowane wcześniej kolędowanie rodziców z dziećmi w podzielonych, małych grupach. Wokaliści spisali się na medal. W drugiej części odbyły się warsztaty logopedyczne o tematyce świątecznej, podczas których uczestnicy wybrali się w podróż z Mikołajem, ćwicząc narządy mowy, usprawniali percepcję słuchową, pomagając zwierzątkom dotrzeć do stajenki Pana Jezusa lub ćwiczyli uwagę słuchową, reagując w określony sposób na czytane słowo. Niemałym wyzwaniem okazało się zadanie "Świąteczne smakołyki", podczas którego trzeba było z zasłoniętymi oczami rozpoznać produkt spożywczy wykorzystywany do przygotowywania świątecznych potraw. Zarówno rodzice, jak i dzieci z uśmiechami na ustach pokonywali kolejne zadania, udowadniając tym samym, że nawet w przedświątecznej gorączce można znaleźć czas na wspólną zabawę i integrację. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom za zorganizowanie czasu i udział we wspólnej zabawie. 

                                             D. Wójcik


      
    • więcej