• Teatrzyk - Rzepka

   04.05.2023 21:50
     Pod koniec kwietnia grupa Wiewiórek wystawiła przedstawienie teatralne na podstawie wiersza Juliana Tuwima “Rzepka”. Młodzi aktorzy wystąpili trzykrotnie przed publicznością. Pierwszymi widzami byli rodzice naszych 6 – latków , następnie cała społeczność przedszkolna oraz uczniowie klas I-III.
  • Świętujemy rocznicę Konstytucji 3 Maja

   04.05.2023 21:01

   W czwartkowy poranek 4 maja dzieci z grupy jagódki, pszczółki, biedronki, stokrotki i wiewiórki zebrały się, aby uczcić rocznicę Konstytucji 3 Maja.
   Przedszkolaki z dumą i powagą odśpiewały Hymn Polski. Następnie był czas na wspólne wykonanie pieśni patriotycznych oraz wiersz o fladze.
   Dzieci wykazały się dużą znajomością
   tychże utworów. Dzisiejsze spotkanie nie tylko upamiętniło ważne uroczystości, ale też wpłynęło na kształtowanie postaw patriotycznych wśród najmłodszych.
                                                                                                  A. Antoniuk
                                                                                                   K. Karmasz


    
  • Na niebiesko dla Autyzmu

   05.04.2023 10:29

   2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony w 2008 r.  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W celu podkreślenia pomocy oraz poprawy jakości życia dzieci i osób dorosłych z autyzmem, tak, aby mogli prowadzić pełnowartościowe życie. Ponieważ w tym roku była to niedziela- Nasz Szkolny Dzień Autyzmu odbył się 31 marca ( w piątek). Uczniowie naszej szkoły i przedszkola wyrażając swoją solidarność i zrozumienie dla osób dotkniętych autyzmem przyszli ubrani na niebiesko. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji.

   Agnieszka Kulicka, Ewelina Królik, Renata Bednarzak

    

  • Konkurs na najpiękniejszą pisankę rozstrzygnięty

   Konkurs na najpiękniejszą pisankę rozstrzygnięty

   04.04.2023 21:25

   3 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wielkanocna Pisanka". Przedszkolaki z pomocą rodziców wykonały piękne pisanki z różnorodnych materiałów. Wszyscy podziwiali wykonane prace, które zostały umieszczone na wystawie.
   Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki.
   Wyróżniono prace: Maksymiliana Luther, Aleksandra Kurasińskiego, Michała Przygockiego, Wandy Bancarzewskiej i Róży Dejneko.
   Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za zaangażowanie.
                                                                                                             J.P.

  • Konkurs "Wielkanocna Pisanka"

   02.04.2023 12:19

   31 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "Wielkanocna Pisanka". Pogłębiając wiedzę na temat zwyczajów i tradycji wielkanocnych dzieci z grup 5,6 - latków z pomocą rodziców wykonały piękne, kolorowe pisanki z różnorodnych materiałów. Rodzice naszych przedszkolaków kolejny raz ujawnili swoje prawdziwe talenty.  W związku z tym nagrodzono wszystkich uczestników konkursu wręczając dyplomy i drobne upominki. Wyróżnione zostały prace : Antosia Hurmana, Wiktorii Sokołowskiej, Stasia i Henia Antoniuk z uwagi na fakt, że w ich wykonaniu widoczny jest bardzo duży wkład samych dzieci, którym rodzice jedynie pomagali w przygotowaniu tych wyjątkowych pisanek. Prace konkursowe są wyeksponowane na wystawie w holu szkoły. Dziękujemy za zaangażowanie.

   M. G. oraz R. B.