• Bezpieczne wakacje - konkurs plastyczny w przedszkolu.

30.06.2023 12:50

Tuż przed rozpoczęciem wakacji w naszym przedszkolu nastąpiło rozwiązanie konkursu plastycznego pt.,, Bezpieczne wakacje”. Konkurs skierowany był do przedszkolaków z grup 5-6 latków. Tematyka konkursu uwzględniała zasady bezpiecznego, letniego wypoczynku. Konkurs miał na celu promowanie wiedzy dziecina temat zwiększenia bezpieczeństwa przedszkolaków w czasie wakacji. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu. Życzymy wszystkim przedszkolakom, zdrowych bezpiecznych i słonecznych wakacji.

• Olimpiada Przedszkolaka - 2023 r.

13.06.2023 21:28

Pierwsza Olimpiada Przedszkolaka w Terespolu odbyła się w maju 2002 roku. Wtedy były jeszcze uroczyste przemarsze na stadion miejski. To właśnie tam odbywały się pierwsze spotkania z maluchami. Uwzględniając dwa lata przerwy spowodowane pandemią, w dniu 6 czerwca 20023 r. spotkaliśmy się po raz 20! Od wielu lat wydarzenie ma miejsce w pięknym, zielonym, dającym cień i ochłodę parku przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym.

• Dzień Dziecka - Nadbużańskie Skrzaty 2023

13.06.2023 21:08

W atmosferze radości i świetnej zabawy upłynął Dzień Dziecka w naszym przedszkolu. Szereg atrakcji przygotowali kadeci, instruktorzy Akademickiego Liceum w Terespolu  na czele z dyrektor panią Agnieszką Kulicką oraz 18 Dywizją Zemachanizowaną z Siedlec.

• Festyn z okazji Dnia Dziecka - Manie 2023 r.

05.06.2023 22:22

2 czerwca 2023 r. uczniowie ALO oraz Szkoły Podstawowej w Terespolu wzięli czynny udział w festynie z okazji Dnia Dziecka w Domu Dziecka w Maniach. Jako wolontariusze malowali chętnym twarze w wybrane przez nich wzory, tworzyli pieski, szable oraz kwiaty z dmuchanych balonów. Uczyli także najmłodszych jak robić ogromne bańki mydlane. Wspólnie z dziećmi zjeżdżali na dmuchanych zjeżdżalniach, grali w karty, skakali na trampolinach a także spędzali miło czas na rozmowach. Wielu naszych uczniów nawiązało nowe wspaniałe kontakty!

• Wycieczka do Białegostoku

05.06.2023 22:05

Pod koniec maja 6-lataki z grup Jeżyków, Krasnali i Wiewiórek wyruszyły do stolicy Podlasia – Białegostoku na całodniową wycieczkę. Było to nie zwykle emocjonujące wydarzenie dla dzieci, pierwsza tak długa podróż bez rodziców. Najważniejszym punktem wycieczki było przedstawienie teatralne w Białostockim Teatrze Lalek- spektakl pod tytułem „Ślimak”. Dzieci miały okazję zwiedzić piwnicę lalek, gdzie znajdują się rekwizyty teatralne, maski, kukiełki, kostiumy i zobaczyć z bliska dzieła sztuki.