• WYWALCZYLI AWANS DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

• 20.10.2024 10:04
      • WIELKI SUKCES UCZNIÓW NASZEJ JEDYNKI
        18 października w Tomaszowie Lubelskim odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach prawo startu miały dwie reprezentacje naszej szkoły - chłopcy klas IV-VI i VII-VIII. Pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy w młodszej kategorii wiekowej i ukończyli zawody na wysokim VI miejscu w województwie.

Prawdziwy popis i ogromną niespodziankę sprawili jednak uczniowie klas VII - VIII rywalizujący w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegu sztafetowym na dystansie 6x1200m. Po pierwszej zmianie nasza drużyna zajmowała odległe dziesiąte miejsce. Eryk Steć, który przystąpił do biegu na drugiej zmianie, przyprowadził naszą drużynę na czwartej pozycji dającej nadzieję na włączenie się do rywalizacji o medale. Na kolejnych zmianach nasi uczniowie utrzymywali się w czołowej trójce zawodów. Ostatnia zmiana to prawdziwy popis  lidera naszej sztafety SZYMONA TRZASKALSKIEGO, który wyruszył na trasę z 15 sekundową stratą do prowadzących reprezentantów lubartowskiej trójki i zapewnił naszej reprezentacji  awans do FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO, kończąc zawody na pierwszym miejscu.

FINAŁ OGÓLNOPOLSKI ODBĘDZIE SIĘ W TOMASZOWIE LUBELSKIM 25 PAŹDZIERNIKA 2024r. Wystartuje w nim szesnaście najlepszych drużyn w Polsce, wśród nich nasi reprezentanci.

Uczniowie, którzy wywalczyli awans to : KRZYSZTOF GOŁĘBIOWSKI, ERYK STEĆ, JAKUB MACHNOWSKI, JAKUB SZELĄG, MAKSYMILIAN KUŹNICKI, SZYMON TRZASKALSKI oraz SZYMON MARCZEWSKI.

Skład reprezentacji klas IV-VI: KRZYSZTOF BRELA, FILIP ŻUK, MATEUSZ SZYMANOWSKI, MIKOŁAJ TYMON, WIKTOR NAJMAN, KAMIL SACHARUK oraz JAN SZUT.
        GRATULUJEMY I POWODZENIA W TOMASZOWIE.