• Warsztaty dekorowania pierniczków u Jagódek

   12.12.2023 20:08


   Przedszkolaki z grupy "Jagódki" na zajęciach poznają tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Robią ozdoby na choinkę ,dekoracje, śpiewają kolędy.
   Poznały sposób robienia i dekorowani pierniczków. Z wielkim zapałem przystąpiliśmy do wspólnego ozdabiania tych aromatycznych ciasteczek.
   Lubimy takie zajęcia, a jeszcze bardziej lubimy podjadać smakołyki.

   Joanna Patrejko

  • Mikołajki u Jagódek

   10.12.2023 14:04
  • Jagódki zwiedzają Minizoopark

   11.10.2023 12:23

   10 października maluchy z grup Jagódek oraz Pszczółek wyruszyły na swoją pierwszą w tym roku wycieczkę. Panie wychowawczynie Kamila Korneluk, Joanna Patrejko oraz Katarzyna Karmasz zabrały czterolatków do Minizooparku w Walimiu.
   Przedszkolaki były wręcz zachwycone spotkaniem ze zwierzątkami zarówno egotycznymi, jak i tymi domowymi. Wiele radości sprawiało im karmienie wielbłąda, alpak, czy króliczków oraz głaskanie tych zwierzątek.
   Z uwagą słuchały informacji o zwierzętach, które przekazywali oprowadzający po zoo i obserwowały zachowanie m.in. surykatek czy pięknych papug. Maluchy miały niepowtarzalną okazję dotknąć wiewiórki i nakarmić małpkę.
   Szaleństwu nie było końca na placu zabaw oraz dmuchańcu. Na zakończenie pobytu w zoo dzieci z wielkim apetytem zajadały się kiełbaskami z ogniska, a potem z uśmiechem na ustach wsiadły do autobusu i wróciły do przedszkola.
   To była wyjątkowo udana i wesoła wycieczka, która wprawiła maluchy w doskonałe nastroje.

   K. Korneluk
   J. Patrejko

    
  • Dzień Jabłka u Jagódek

   01.10.2023 22:32

   Podczas zabaw i zajęć przedszkolaki z grupy "Jagódki" poznały walory smakowe i zdrowotne jabłek. Słuchały opowiadania o jabłkach, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki. Smakowały jabłek różnych odmian, poznały ich nazwy oraz przetwory wykonane z tych owoców. Określały wielkość, kształt i kolor.
   Wychowawczyni przy asyście dzieci zrobiła pyszny sok jabłkowy.
   Dzień Jabłka stał się okazja do wspólnej zabawy i zachęcania do jedzenia jabłek,  bo to  źródło witamin.
    

                                                                     Joanna Patrejko

  • Jagódki zwiedzają Komisariat Policji

   27.09.2023 20:50

   W dniu 27.09.23 r. czterolatki z grupy ,, Jagódek" odwiedziły Komisariat Policji w Terespolu. Po przybyciu na miejscu zostaliśmy oprowadzeni po budynku komisariatu. Na zewnątrz zaś czekały na nas wozy policyjne, łódź oraz wóz wojskowy. Wszystkie dzieci bardzo chętnie wsiadały i robiły sobie w nich pamiątkowe zdjęcia. Mieliśmy okazję również wysłuchać krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa. Dzieci odpowiadały na pytania i oglądały zaprezentowane sprzęty. Dzisjsze spotkanie było dla nas wszystkich bardzo pouczające i wartościowe.
   Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Komisariatu Policji w Terespolu za dzisiejsze spotkanie i poświęcony dla nas czas.
                                                                               K. Karmasz
                                                                               J.Patrejko