• Dziewczęta z „jedynki” siódmą drużyną w Polsce

• 16.06.2024 19:12
      • Puchar Tymbarku to największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Rozgrywany jest w 3 kategoriach wiekowych: do lat 8, do lat 10 i do lat 12 wśród dziewcząt i chłopców. Organizatorem jest PZPN.
      • W tegorocznej edycji łącznie wzięło udział 11 200 drużyn z 378 powiatów. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Terespolu pod opieką Andrzeja Korbala zdobyły 1 miejsce w finale wojewódzkim turnieju  w dniu 21 maja w Lubartowie. W dniach 8-10 czerwca wystąpiły w Ogólnopolskim Finale w Warszawie.
        Dziewczęta w kategorii u 12 zagrały w składzie:
        Beniuk Nikola, Jaszczyk Julia, Kurowska Julia, Leonienko Joanna, Maroszczuk Zuzanna, Mikołajuk Karolina, Zasiuk Nikola, Bednarzak Hanna.
        Wyniki w grupie:
        SP nr1 Terespol – SP nr 2 Płońsk – 4:1
        SP nr1 Terespol – Gaduły Zelów                                -  2:2
        SP nr1 Terespol – SP Sława                                         - 2:4
        w ćwierćfinale:
        SP nr1 Terespol –  Wierzchosławice                           - 2:3
        w meczu o 7 miejsce:
        SP nr1 Terespol – AP PSP Klimontów                       - 1:0
        Rywalizację w tej kategorii wygrały dziewczęta UKS SAP „Szóstka” Brzeg.
        Finał sędziował Szymon Marciniak. Obecny był trener reprezentacji Polski Michał Probierz oraz piłkarze: Nicola Zalewski, Kacper Urbański i Mateusz Kochalski. Dziewczęta otrzymały dyplomy, medale oraz mnóstwo gadżetów (min.: plecaki, ortaliony, czapeczki) oraz stroje.
        Wszyscy uczestnicy turnieju obejrzeli mecz piłki nożnej Polska Turcja.

W tej samej kategorii chłopcy ze szkoły podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej wywalczyli również 7 miejsce.