• Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

   • 14.11.2022 15:31
   • „Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło” C. K. Norwid

         10 listopada społeczność ZSP nr 1 w Terespolu uczciła 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dla wszystkich Polaków to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach niewoli Polacy odzyskali upragnioną niezależność, Polska wróciła na mapy, a my dzięki cierpieniu i latach walki naznaczonych ofiarą krwi wielu pokoleń Polaków  możemy cieszyć się upragnioną wolnością.

         Podczas dorocznych obchodów uczniowie klasy 5 b pod przewodnictwem pani Ewy Rudzkiej oddali cześć Polakom walczącym o wolność i przygotowali akademię nawiązująco do minionych wydarzeń oraz skutków, które one przyniosły. Dzięki trudowi, które dzieci włożyły w przygotowanie akademii społeczność naszej szkoły mogła sobie przypomnieć wiele faktów i dokonać refleksji nad historią naszej Ojczyzny.

         Uroczystość uświetniły dekoracje wykonane przez panią Edytę Drobysz oraz wystąpienie chóru pod przewodnictwem pana Tomasza Jezuita.

         Akademię zakończyło wystąpienie pana dyrektora Michała Świerzbińskiego, który w przemówieniu odniósł się do minionych wydarzeń i podkreślił, jak istotne znaczenie miały one na  życie w dzisiejszych czasach.

    E.R.

   • Wróć do listy artykułów