Pasowanie na przedszkolaka

31.10.2022 08:23
      W piątek 28 października w naszym przedszkolu „Nadbużańskie Skrzaty” odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.
      Z tej okazji nasze trzylatki oraz czterolatki przyszły odświętnie wystrojone, a w salach pojawiły się piękne dekoracje.
      Każda grupa przygotowała występ artystyczny – dzieci pięknie śpiewały oraz tańczyły,  a w swoich występach nawiązywały zarówno strojem, jak i piosenkami do nazw swoich grup.
      Przedstawienia z uwagą oglądali dyrektorzy Michał Świerzbiński oraz Edyta Krzemińska, którzy następnie pasowali każdego malucha na przedszkolaka. Dzieci otrzymały dyplomy oraz znaczki z logo przedszkola.
      Po oficjalnych uroczystościach Jagódki, Pszczółki, Biedroneczki oraz Stokrotki zasiadły do odświętnie nakrytych stołów, które przygotowali rodzice. Maluchy objadały się pysznymi słodkościami i owocami, a potem znakomicie się bawiły.
                                                                                                     Wychowawczynie

Dzień Kundelka u Pszczółek

25.10.2022 20:31
      25 października trzylatki z grupy Pszczółek obchodziły nietypowe święto – Dzień Kundelka. Maluszki dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, zwłaszcza psy i jakich dziecięcych zachowań czworonogi nie lubią. Pszczółki poznawały różne rasy psów, ale także pracę, jaką wykonują np. wyszukując zaginione osoby.
      Maluszki uczyły się także, jaką należy przyjąć pozycję, kiedy nagle zaatakuje pies.
      Dzień Kundelka zakończyły wykonaniem pracy plastycznej, której bohaterem był oczywiście czworonożny przyjaciel, czyli pies.

Dzień jabłka u Pszczółek i Jagódek

04.10.2022 22:06
      Dnia 28 września 2022 roku w grupach Pszczółki oraz Jagódki odbył się Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcenie do spożywania owoców, w szczególności jabłek z powodu ich walorów smakowych, odżywczych i zdrowotnych. Tego dnia dzieci śpiewały piosenki o jabłuszku, tańczyły, wykonywały pracę plastyczną, uczestniczyły w zabawach i konkursach sportowych. Poznały walory smakowe i rodzaje jabłek, a także dowiedziały się o pracy sadownika. To był bardzo ciekawy dzień.

M. Butrym

Pszczółki na spacerze

22.09.2022 20:26
      Trzylatki z grupy Pszczółek coraz lepiej czują się w roli przedszkolaków i chętnie poznają zarówno swoje przedszkole, jak i najbliższe otoczenie. Dzieci wybrały się także na spacer do szkoły, aby zobaczyć pomnik św. Królowej Jadwigi – patronki szkoły, do której za kilka lat będą uczęszczały. Maluszkom bardzo spodobał się pomnik św. Jadwigi, więc na pewno jeszcze nie raz wybiorą się na taki spacerek.

Dzień Przedszkolaka w grupie Pszczółek

22.09.2022 07:10
      20 września maluchy z grupy Pszczółek po raz pierwszy obchodziły Dzień Przedszkolaka. Trzylatki znakomicie bawiły się uczestnicząc w zabawach ruchowych, ale także tańcząc i śpiewając w rytm dziecięcych hitów.
      Wiele radości sprawiły im oczywiście także wspólne zabawy - w tym dniu nasze trzylatki znacznie więcej się śmiały, aniżeli płakały. Każda Pszczółka na zakończenie tego dnia otrzymała medal Super Przedszkolaka.