• Pszczółki w kwiaciarni

27.04.2023 19:22
      Maluchy z grupy Pszczółek postanowiły uczcić Dzień Florysty, przypadający 27 kwietnia i z tej okazji z laurką wybrały się do kwiaciarni Orchidea, której właścicielką jest pani Renata Demczuk.  Z zainteresowaniem i uwagą słuchały pani Patrycji Żuk, która opowiedziała trzylatkom, na czym polega praca w kwiaciarni. Pokazała także, jak należy skomponować bukiet, który podarowała maluchom, aby zdobił ich salę. Pszczółki wybierając kwiaty do bukietu poznawały ich nazwy - miały także okazję dowiedzieć się, jak należy o nie dbać, by były długo świeże i pachnące.
      Pszczółkom bardzo podobała się wizyta w kwiaciarni, chociaż musiały odbyć niezwykle długi, bo aż półtorakilometrowy spacer w jedną stronę. Pszczółki dzielnie kroczyły ulicami Terespola, a potem miały jeszcze dużo sił na zabawy na placu zabaw.

• Pszczółki w kwiaciarni

27.04.2023 19:21

• Wizyta czworonożnego gościa

05.04.2023 20:35

We wtorek 4 kwietnia maluchy z naszego przedszkola miały wyjątkowych gości, którzy przybyli do Nadbużańskich Skrzatów, aby podziękować przedszkolakom za wszystkie dary przekazane na rzecz schroniska Azyl w Białej Podlaskiej.
      Kierownikowi oraz wolontariuszce  towarzyszyła śliczna sunia, która od dwunastu lat przebywa w schronisku, traktując je jak ukochany dom. Piesek podchodził do dzieci obwąchując je i pozwalając się głaskać, wywołując u maluchów prawdziwą radość.
      Kierownik schroniska Marek Pawłowski opowiedział o pracy w tym szczególnym dla zwierzaków miejscu oraz ich potrzebach, a także sposobach na pozyskiwanie karmy dla piesków oraz kotów. Opowiedział również na czym polega opieka na zwierzętami oraz w jaki sposób można adoptować zwierzaki.
      Wolontariuszka z kolei wyjaśniła na czym polega wolontariat w schronisku i dlaczego bezinteresowna pomoc dla zwierząt jest taka ważna.
      Przedszkolaki przekazały gościom m.in. kilkadziesiąt kilogramów karmy zebranej podczas zbiórki na rzecz schroniska corocznie organizowanej przez wychowawczynię Kamilę Korneluk, która także przygotowała to wyjątkowe spotkanie dzieciaków z podopieczną schroniska.
      W tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dzieciom oraz rodzicom za aktywne i hojne włączenie się w tą akcję.

KK

Słodki poniedziałek w grupie Pszczółek

03.04.2023 21:14

W poniedziałek 3 kwietnia trzylatki z grupy Pszczółek pełną parą rozpoczęły przygotowania do Świąt Wielkanocnych od warsztatów cukierniczych.
      Zanim słodkości pojawiły się na mazurkach dzieci próbowały je, poznając nowe smaki oraz zapachy. Dowiedziały się także, jak powstają te pyszne i znacznie zdrowsze aniżeli cukierki, słodkie dodatki.
      Warsztaty bardzo podobały się maluchom, które są bardzo wdzięczne mamie Marcelinki za przygotowanie tak wyjątkowych i pysznych zajęć.

Przedszkolaki poznają zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi

03.04.2023 20:33

3-latki z grupy "Jagódki" na zajęciach plastycznych wykonały palmy wielkanocne.
      Dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Z pomocą nauczycielki łączyły kwiatki z bibuły i zielone gałązki roślin. Kolorowe wstążki ozdobiły palmy, a dzieci czerpały radość ze wspólnego działania.

Joanna Patrejko