• Znamy i nazywamy przedstawicieli różnych zawodów


     • Wiedzą oraz spostrzegawczością wykazały się przedszkolaki z grup Sówek, Skowronków,  Biedronek i Stokrotek podczas konkursu związanego z doradztwem zawodowym, przygotowanego przez wychowawczynie Kamilę Korneluk oraz Marzenę Grygorowicz. 
      Starszaki miały do rozwiązania kilka zadań, w których musiały sie wykazać wiedzą o wielu zawodach, np. weterynarz, leśniczy czy policjant. 
      Przedszkolaki znakomicie wykonywały wszystkie zadania pracując w malych grupach, a na zakończenie konkursu na wszystkich czekała słodka niespodzianka. 
     • Jagódki i Pszczółki świętują Dzień Babci i Dziadka


     • Maluchy z grup Pszczółek oraz Jagódek gościły swoich ukochanych dziadków we wtorek 23 stycznia. Z tej okazji przedszkolaki wystąpiły przed licznie zgormadzonymi babciami i dziadkami recytując wierszyki oraz śpiewając piosenki. Maluchy zaprosiły dziadków także do wspólnego tańca, a następnie obdarowały własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Życzenia dziadkom złożyła również wice -dyrektor szkoły Edyta Krzemińska, która serdecznie powitała wszystkich na tym wyjatkowym spotkaniu. 
      Wiele radości zarówno dziadkom, jak i wnuczętom sprawił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, a także możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. 
      Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały wychowawczynie grup: Joanna Patrejko, Kamila Korneluk, Katarzyna Karmasz oraz Marzena Butrym. 
       
     • Dzień Babci i Dziadka u Skowronków i Sówek

     •  

      W dniu 25 stycznia 2024 roku przedszkolaki celebrowały Dzień Babci i Dziadka. Dzieci poprzez część artystyczna wyrażały szacunek, a także dziękowały i doceniały swoje babcie i dziadków za bezwarunkową miłość, ich troskę, poświęcony czas, opiekę, zabawę i życiową wiedzę. Dla dziadków wiersz wyrecytowany przez wnuków i zaśpiewane piosenki czy zatańczone układy taneczne do utworów jest najbardziej wartościowym prezentem. Do tego przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich babć dziadków. Podczas całej uroczystość nie zabrakło wzruszeń i wiele uśmiechów na twarzach dzieci i ich najbliższych.

      M. BUTRYM
      M. GRYGOROWICZ 
      I. BIAŁOWĄS

     • Dzień Bałwana u Pszczółek i Krasnali


     • W dniu 17 stycznia 2024 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Bałwana. Przedszkolaki z grupy Pszczółki oraz Krasnali poznały bajkę pt. " W krainie Bałwanków". Wspólnie przywitali gościa specjalnego śnieżnego Bałwanka z którym miały okazję zatańczyć i zaśpiewać do piosenki pięć bałwanków. Przedszkolaki wspólnie z bałwankiem naśladowały bałwankowe miny, odgadywały zagadki, rysowały bałwanki przy rymowance. Zabawa zakończyłaś się wspólnymi poczęstunkiem jaki były śnieżne kulki przygotowane przez p. Marzenę. Maluchom towarzyszył uśmiech na buzi oraz wiele pozytywnych emocji i wrażeń ☺️

      M. Butrym 
       

     • Pszczółki świętują urodziny Kubusia Puchatka


     • 18 stycznia na całym świecie obchodzone są urodziny niezwykle popularnego i lubianego przez dzieci Kubusia Puchatka. Czterolatki z grupy Pszczółek także świętowały urodziny Kubusia uczestnicząc w nietypowym spacerze po stumilowym lesie, w który zamieniła się ich sala.  
      Na Pszczółki czekało 6 garnuszków z miodem, w których kryły się różne zadania – dzieci dopasowywały obrazki,  kolorowały czy też tańczyły razem z Kubusiem, z którym odnajdywały zagadki poruszając się po pozostawionych śladach.
      Maluchom bardzo podobało się poszukiwanie garnuszków, ale także wiele radości sprawiło podjadanie miodku i przygotowywanie masek.
      Na zakończenie tej wesołej przygody z Kubusiem Puchatkiem Pszczółki otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.

                                                                                                    Kamila Korneluk
       
     • Mini warsztaty kulinarne, czyli jak maluchy robiły masło


     • 16 stycznia przedszkolaki z grup Pszczółek oraz Krasnali uczestniczyły w wyjątkowo smacznych warsztatach. Mama Marcelinki, Pani Asia Chiluk pokazała maluchom, jak powstaje masło. Dzieci miały niezwykłą okazję zobaczyć, jak w zaledwie kilkanaście minut ze śmietany powstaje pyszne masło, które z apetytem zjadały na kanapeczkach, na których znalazły się także smaczne dżemy oraz miód.
      W trakcie pogadanki poprzedzającej warsztaty dzieci poznały drogę, jakie mleko pokonuje, aby zamienić się w pyszne i zdrowe produkty mleczne, które znajdują na półkach sklepowych. Dzieciom podobał się także filmik edukacyjny pokazujący, jak w dawnych czasach wytwarzano masło.
      Pszczółki i Krasnale mogły także spróbować produktów mlecznych – mleka, serów, a szczególnie posmakowała im truskawkowa maślanka.
      Warsztaty bardzo podobały się przedszkolakom, które z uwagą słuchały jak powstaje masło oraz produkty mleczne, a następnie z apetytem się nimi zajadały.

      K.Korneluk

       
     • Doradztwo zawodowe na wesoło


     • Doradztwo zawodowe to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale w większości przypadków praktyczne, oparte często na zabawach oraz grach. Uczniowie klasy 7 c znakomicie bawili się poznając kompetencje kluczowe i ucząc się nazywać swoje mocne strony, wskazywać umiejętności. 
      Dużo śmiechu wzbudziły zwłaszcza zabawy oparte na współpracy i wymagające od młodzieży pomysłowości oraz kreatywności. Uczniowie 7 c wykazali się podczas tych zajęć nie tylko twórczym myśleniem, ale także umiejętnością współdziałania w realizacji zadań. 

                                                                                                      K. Korneluk