• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2023

   • 10.10.2023 13:11
   •  26 września obchodzony jest  Europejski  Dzień Języków Obcych, który łączy elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

   • Z tej okazji na lekcjach języka rosyjskiego uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w quizie językowym, rywalizowali w grze domino „Szkoła” – „Zawody”, a także dbali o poprawność artykulacyjną podczas ćwiczenia wymowy łamańców językowych. Chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie, polegającym na przygotowaniu w dowolnej technice plastycznej słowniczka obrazkowego, zawierającego słownictwo z dowolnej kategorii tematycznej, np. sport, zwierzęta, szkoła, ubrania, praca itp. i przetłumaczone na co najmniej 3 języki obce. Najbardziej zaangażowani uczniowie zostali nagrodzeni gadżetami – zakreślaczami i notesikami. Natomiast uczniowie klasy 7a oraz 8a wykonali plakaty promujące naukę języków obcych, które można podziwiać na wystawie, znajdującej się na korytarzu szkolnym. Z kolei uczniowie klasy 5b i 5c przygotowali prezentację w języku angielskim. Zadaniem uczniów było wybranie postaci ze świata sportu, filmu, muzyki lub też ze świata fantasy i zaprezentowanie swoich umiejętności językowych, opowiadając o wybranej przez siebie postaci na forum klasowym.
    Głównym celem obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych było uświadomienie uczniom korzyści płynących z uczenia się języków obcych, podkreślenie ich roli i znaczenia oraz umożliwienie zaprezentowania swoich talentów aktorskich.

   • Wróć do listy artykułów