• "Sztuka Tworzenia Mydełek"

   • 07.05.2024 14:01
   • W dniu 30 kwietnia 2024 roku w klasach drugich naszej szkoły zorganizowano lekcję otwartą pt. "Sztuka Tworzenia Mydełek". Inicjatywa ta została podjęta przez wychowawczynie klas II, panią Ewelinę Królik, Małgorzatę Tańczuk-Danieluk oraz panią Agnieszkę Kulicką.

   • Podczas lekcji dzieci miały okazję poznać historię mydełka oraz sposoby jego wykonywania. Poprzez warsztaty praktyczne uczniowie mogli samodzielnie wykonać glicerynowe różane mydełka. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie angażowali się w proces tworzenia mydlanych kostek i dzielili się swoimi pomysłami.
    Należy również podkreślić, że w zajęciach chętnie wzięli udział inni nauczyciele, w tym również Pani Dyrektor Edyta Krzemińska, która z entuzjazmem wsparła naszą inicjatywę. Obecność gości dodatkowo wzbogaciła lekcję i stworzyła atmosferę sprzyjającą kreatywności i współpracy.
    Efekty tego wydarzenia były widoczne nie tylko wśród uczniów, ale także w całej szkole. Dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności manualne i artystyczne, jednocześnie ucząc się nowych technik i poznając historię rzemiosła mydlarskiego. Ponadto, lekcja otwarta przyczyniła się do integracji środowiska szkolnego poprzez zaangażowanie uczniów, nauczycieli oraz dyrekcji szkoły w wspólną aktywność.
    W efekcie naszych działań, dzieci opuściły zajęcia z dumą i satysfakcją, prezentując swoje własnoręcznie wykonane mydełka. Mamy nadzieję, że lekcja otwarta "Sztuka Tworzenia Mydełek" przyniosła nie tylko radość i satysfakcję uczniom, ale również zainspirowała ich do dalszego eksplorowania świata sztuki i rzemiosła.

   • Wróć do listy artykułów