• Promowanie zdrowego stylu życia w naszej szkole

   • 01.06.2024 20:42
   • W naszej szkole promujemy zdrowy styl życia wśród uczniów. Zrozumienie, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie, to fundament, który staramy się budować od najmłodszych lat.
   • Zdrowy styl życia jest kluczowy dla dobrego samopoczucia i efektywnej nauki. Nasza szkoła aktywnie wspiera uczniów w kształtowaniu zdrowych nawyków poprzez organizację konkursów takich jak „Żeby uczyć się dobrze i wyglądać zdrowo, dużo się ruszaj i odżywiaj kolorowo!!!” oraz „Aktywność fizyczna – wpływa na zdrowie psychiczne”.

    W ramach programu „Trzymaj formę” w trakcie zajęć z informatyki w klasach piątych uczniowie przygotowali prezentacje na temat promocji zdrowego stylu życia, a na lekcjach techniki wykonali lapbooki o tej tematyce.

    Zachęcamy dzieci i młodzież do regularnej aktywności fizycznej, która ma nie tylko pozytywny wpływ na kondycję, ale także na zdrowie psychiczne. Ruch pomaga redukować stres, poprawia nastrój i wspiera procesy poznawcze. Dotlenienie organizmu poprzez aktywność na świeżym powietrzu wspomaga funkcje mózgu, co przekłada się na lepsze wyniki w nauce.

    Kluczowe znaczenie ma również zdrowe odżywianie. Kolorowa, zróżnicowana dieta bogata w warzywa, owoce, białko i zdrowe tłuszcze dostarcza niezbędnych składników odżywczych, które wspomagają rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. Zachęcamy uczniów do spożywania pełnowartościowych posiłków i unikania przetworzonych produktów.

    Równie ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Picie wody wspomaga funkcje metaboliczne i koncentrację, co jest niezwykle istotne podczas intensywnego dnia w szkole.

    Nie można zapominać o zdrowym śnie. Regularny, głęboki sen pozwala na regenerację organizmu, poprawia pamięć i kreatywność, a także pomaga w utrzymaniu równowagi emocjonalnej, co jest niezbędne dla uczniów w każdym wieku.

    Promujemy również pozytywne myślenie jako element zdrowego stylu życia. Optymizm i pozytywne podejście do wyzwań szkolnych pomagają w radzeniu sobie ze stresem i budowaniu pewności siebie.

    Prawidłowe oddychanie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia i równowagi psychicznej. Płytkie oddychanie często kojarzy się ze stresem i napięciem, dlatego warto praktykować głębokie oddychanie, aby zrelaksować zarówno ciało, jak i umysł.

    Pragniemy wykształcić w naszych uczniach nawyki, które będą procentować przez całe życie. Nasza szkoła wspiera uczniów w dążeniu do zdrowego i aktywnego stylu życia. Zachęcamy wszystkich do wdrażania tych zasad na co dzień, aby cieszyć się pełnią zdrowia i energii!

    Zdrowy styl życia to inwestycja w przyszłość! Zdrowe życie to szczęśliwe życie!

   • Wróć do listy artykułów