• Maluchy witają Panią Jesień

   Maluchy witają Panią Jesień

   23.09.2021 17:31

   Niezwykle wesołe i pełne atrakcji było powitanie jesieni w grupach trzylatków oraz czterolatków. Obchody rozpoczęły się już 22 września w grupie trzylatków, którym o nowej porze roku opowiadała wystrojona w jesienne kolory wychowawczyni Kasia Karmasz. Dzieci oglądały piękne jesienne ilustracje i podziwiały dary jesieni.

   Z kolei 23 września wszystkie grupy wzięły udział w wesołych tańcach oraz zabawach przygotowanych przez wychowawczynie Wiesławę Sacharczuk, Ilonę Szczepańską-Huk oraz Kamilę Korneluk. W głównej roli wystąpiła pani Marzenna Grygorowicz, organizatorka Dnia Jesieni w przedszkolu, która specjalnie na tę okazję przebrała się za Panią Jesień i porwała wszystkie maluchy do wspólnej zabawy. Pani Marzenka przygotowała najmłodszym także jesienne konkursy- dzieci zgadywały, jaki owoc próbując mając zakryte oczy, czy też celowały orzeszkami do celu i odpowiadały na jesienne zgadywanki.

   Dzień Jesieni bardzo podobał się naszym najmłodszym przedszkolakom, a złocista jesień zagościła w naszym przedszkolu.

    

   Wychowawczynie trzylatków oraz czterolatków

  • Spotkanie z pielęgniarką

   Spotkanie z pielęgniarką

   22.09.2021 20:10

   22 września gościliśmy w naszym przedszkolu panią pielęgniarkę Barbarę Kozaczuk, która opowiedziała naszym najmłodszym przedszkolakom o swojej pracy. Pani pielęgniarka wytłumaczyła maluchom, jakie obowiązki należą do pielęgniarek zarówno w przychodni, jak i w szpitalu. Opowiedziała trzylatkom oraz czterolatkom jak zostać pielęgniarką i jak wiele przyjemności, mimo trudności, sprawia jej praca. Pani Barbara powtórzyła z maluchami zasady higieny, tak ważne w czasie epidemii koronawirusa, ze szczególnym uwzględnieniem mycia rąk. Pani pielęgniarka zaprosiła dzieci do odwiedzenia przychodni, po której obiecała grupy oprowadzić.

   Spotkanie odbyło się w ramach działań związanych z doradztwem zawodowym realizowanym w przedszkolu. Pani pielęgniarka odwiedziła maluchy na zaproszenie wychowawczyni Kamili Korneluk.

  • Czterolatki świętują Dzień Kropki

   Czterolatki świętują Dzień Kropki

   15.09.2021 20:58

   Czterolatki z naszego przedszkola włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, który przypada 15 września. To nietypowe święto zostało ustanowione w 2008 roku, a zostało zainspirowane książką Petera H. Reynoldsa „Kropka”, opowiadającej o małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a, i zyskała popularność na całym świecie. Święto Kropki obchodzone jest w 108 państwach. Obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia. 

   Nasze maluchy wysłuchały historii Vashti i bardzo trafnie wskazały na jej przesłanie – głośno stwierdzając, że to książka o tym, że każde dziecko ma talent. Następnie młodzi artyści wykonali piękne obrazki - oczywiście w roli głównej wystąpiły papierowe kropki różnej wielkości oraz koloru. Piękne prace zostały wyeksponowane na przedszkolnym korytarzu, aby także rodzice mogli podziwiać talenty swoich pociech.

   Dzień Kropki przygotowały wychowawczynie Kamila Korneluk oraz Ilona Białowąs.

    

   KK

  • Dzień Kobiet w przedszkolu

   09.03.2021 20:43

   Warto przypominać dzieciom, że istnieje takie święto jak Dzień Kobiet. Dla koleżanek w tym dniu warto jest być miłym i uprzejmym, przeprosić za ewentualne złośliwości, uśmiechać się do pani przez cały dzień i postarać się jak najmniej psocić. Dzień Kobiet w przedszkolu nie przeszedł bez echa. Chłopcy obdarowali wszystkie panie tulipankami oraz słodkościami.

   R. Bednarzak  

  • Czyściochowe Przedszkole - głosowanie!!!

   02.03.2021 19:15

   Grupa I 4 - latków bierze udział w ogólnopolskim konkursie w ramach programu edukacyjnego " Czyściochowe Przedszkole". Celem konkursu jest popularyzacja higieny osobistej wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Konkurs realizowany jest w trzech odsłonach. Co miesiąc 100 przedszkoli z największą ilością oddanych głosów na pracę plastyczną ma szansę wygrać kartę podarunkową do drogerii Rossman o wartości 500 zł umożliwiającą zakup produktów higienicznych na potrzeby przedszkolne. W pierwszej odsłonie głosy można oddawać od 1 do 31 marca 2021r. na naszą pierwszą pracę za pośrednictwem strony internetowej Czyściochowe Przedszkole | Drogeria Rossmann.pl

   Oddaj głos tutaj 

   https://www.rossmann.pl/czysciochowe-przedszkole/oddzial-przedszkolny-w-zespole-szkol-publicznych-nr-1-w-terespolu,2795

    

   Uwaga!!! Głosować mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior.

   Dzieci bardzo proszą o codzienne oddawanie głosów na naszą pracę.

   Koordynatorem programu jest wychowawczyni grupy pani Renata Bednarzak.