• Czyściochowe Przedszkole - głosowanie!!!

   02.03.2021 19:15

   Grupa I 4 - latków bierze udział w ogólnopolskim konkursie w ramach programu edukacyjnego " Czyściochowe Przedszkole". Celem konkursu jest popularyzacja higieny osobistej wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Konkurs realizowany jest w trzech odsłonach. Co miesiąc 100 przedszkoli z największą ilością oddanych głosów na pracę plastyczną ma szansę wygrać kartę podarunkową do drogerii Rossman o wartości 500 zł umożliwiającą zakup produktów higienicznych na potrzeby przedszkolne. W pierwszej odsłonie głosy można oddawać od 1 do 31 marca 2021r. na naszą pierwszą pracę za pośrednictwem strony internetowej Czyściochowe Przedszkole | Drogeria Rossmann.pl

   Oddaj głos tutaj 

   https://www.rossmann.pl/czysciochowe-przedszkole/oddzial-przedszkolny-w-zespole-szkol-publicznych-nr-1-w-terespolu,2795

    

   Uwaga!!! Głosować mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior.

   Dzieci bardzo proszą o codzienne oddawanie głosów na naszą pracę.

   Koordynatorem programu jest wychowawczyni grupy pani Renata Bednarzak.


    
  • Pasowanie na przedszkolaka

   Pasowanie na przedszkolaka

   01.11.2020 12:45

   27 października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w uroczystym Pasowaniu na przedszkolaka. Z tej okazji dzieci wystroiły się na galowo, a każda grupa przygotowała piękny program artystyczny. Nasze przedszkolaki śpiewały i tańczyły wzbudzając podziw u dyrektorów, którzy mieli przyjemność obejrzeć te wyjątkowe występy.

   Następnie pan dyrektor Zenon Iwanowski pasował dzieci na przedszkolaków poprzez dotknięcie ramienia ołówkiem, zaś pani wicedyrektor Edyta Krzemińska wręczyła każdemu maluchowi pamiątkowy dyplom oraz znaczek, który dzieciom przypinały wychowawczynie.

   Niestety z uwagi na koronawirusa w tej pięknej chwili nie mogli dzieciom towarzyszyć rodzice, którzy mogli zobaczyć swoje uzdolnione pociechy na zdjęciach oraz filmikach.  

   Pasowanie na przedszkolaka przygotowały wychowawczynie grup trzylatków oraz czterolatków.

  • Zdrowo i na pomarańczowo....

   Zdrowo i na pomarańczowo....

   20.10.2020 20:23

   Poniedziałek 19 października stał się w naszym przedszkolu Pomarańczowym Dniem. Z tej okazji zarówno dzieci, jak i wychowawczynie przyszli ubrani w stroje, w których oczywiście dominował kolor pomarańczowy.

   Trzy oraz czterolatki uczestniczyły także w wielu zabawach, podczas których wykazywały się znajomością kolorów, a także nazywały warzywa oraz owoce. Wiele przyjemności sprawiło dzieciom próbowanie marchewek oraz soku marchewkowego przygotowanego przez wychowawczynie.

   Przedszkolaki tańczyły, śpiewały i bawiły się w „Marchewkowe zaklęcia”. Każda z grup wykonała także piękną pracę plastyczną – oczywiście z marchewka w roli głównej.

   Ten pomarańczowy dzień miał na celu nie tylko rozweselenie naszych przedszkolaczków, ale także promowanie zdrowego stylu życia, opartego na spożywaniu owoców oraz warzyw.

  • Najmłodsi w bibliotece

   16.02.2020 20:50

   14.02.2020r. najmłodsza grupa w przedszkolu (gr. I 3-latków) wybrała się na wizytę do biblioteki. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką i zawodem bibliotekarza. Przedszkolaki przeglądały książki znajdujące się na półkach, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Ania przeczytała nam opowiadanie z serii Ciocia Jadzia pt. "Tęcza".

   Serdecznie dziękujemy Pani Ani Klim za ciekwą lekcję i wizytę w bibliotece.

   R. Bednarzak 

  • Babciu, Dziadku Kochamy Was !!!

   16.02.2020 20:40

   11.02.2020r. w gr. I 3-latków odbyło się najprzyjemniejsze święto w przedszkolu - Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przedszkolaki przygotowały specjalnie dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły taniec. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Babcie otrzymały kwiatka a dziadkowie medal wspaniałego dziadka. Nie zabrakło wspólnych tańców i śpiewów. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Rozpromienione twarze dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne spędzone chwile z wnukami.

   R. Bednarzak