• Dzień Kundelka

   Dzień Kundelka

   02.11.2021 16:21

   W poniedziałek 25 października świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Kundelka. Obchody tego nietypowego święta trzylatki z grupy pani Ilonki Szczepańskiej-Huk rozpoczęły już tydzień wcześniej mówiąc o opiece nad pieskiem, którą maluchy kontynuowały przez cały tydzień. Dzieci przygotowały piękną budę, w której zamieszkał mały zabawkowy piesek, o którego trzylatki bardzo się troszczyły.

   W Dniu Kundelka zarówno trzylatki, jak i czterolatki oglądały albumy i zdjęcia z psami, rozmawiały o obowiązkach oraz radościach związanych z posiadaniem psów. Maluchy z radością kolorowały obrazki przedstawiające pieski i brały udział w zabawach ruchowych, naśladując swoich czworonożnych przyjaciół.

   Pani Ilona swoim maluchom przygotowała piękną kolorową makietę z wizerunkiem postaci z Psiego Patrolu, z którymi trzylatki z ochotą się fotografowały.

   To był bardzo wesoły i kolorowy dzień, a jednocześnie bogaty w treści edukacyjno-wychowawcze.

   KK

  • Pasowanie na przedszkolaka

   Pasowanie na przedszkolaka

   02.11.2021 16:26

   22 października w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe święto – Pasowania na Przedszkolaka.  Trzylatki oraz czterolatki przyszły w tym dniu odświętnie wystrojone, z niecierpliwością oczekując tego ważnego dla nich wydarzenia. Każda grupa przygotowała krótki występ artystyczny, który niezwykle podobał się  Panu dyrektorowi Zenonowi Iwanowskiemu oraz Pani wicedyrektor Edycie Krzemińskiej. Maluchy śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki wzbudzając w oglądających prawdziwy zachwyt.

   Następnie Pan dyrektor pasował każdego malucha na przedszkolaka poprzez dotknięcie ołówkiem, zaś pani wicedyrektor wręczała pamiątkowe dyplomy oraz medale. Dzieciom bardzo spodobały się także ogromne kredki, z którymi chętnie się fotografowały.

   Ten wyjątkowy dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci naszych małych przedszkolaków.

                                                                                                                        KK

  • Wizyta w szkolnej bibliotece

   Wizyta w szkolnej bibliotece

   02.11.2021 16:28

   Nasze czterolatki razem ze swoimi wychowawczyniami Marzenką Grygorowicz oraz Ilonką Białowąs odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie Pani Ania Klim opowiedziała najmłodszym o pracy nauczyciela bibliotekarza. Dzieciom bardzo spodobała się biblioteka, do której obiecały często wracać. 

   KK

  • Czterolatki w kinie

   Czterolatki w kinie

   07.10.2021 06:57

   W środę 6 października nasze czterolatki wyruszyły w pierwszą przedszkolną wycieczkę – oczywiście wiele uciechy sprawiła im podróż autokarem. Celem wyjazdu maluchów było kino Merkury, gdzie dzieci obejrzały bajkę pt. „Wyrolowani”. Czterolatki niezwykle entuzjastycznie reagowały na przygody Ola i Oli, przedstawicieli zagrożonego gatunku Flumaków, którym po wielu próbach udaje się ocalić całą swoją rasę. Maluchy z uwagą i wyjątkowym, jak na czterolatki, skupieniu obejrzały całą bajkę z radością reagując na szczęśliwe zakończenie. Dla niektórych maluchów była to pierwsza wizyta w kinie, więc zachwytom nie było końca.  W nagrodę za świetne zachowanie dzieci udały się do McDonalda, gdzie czekały na nie ich ulubione przysmaki. Radosne i pełne energii wróciły do przedszkola, oczywiście z przekonaniem, że koniecznie niedługo muszą powtórzyć tą wyprawę.

   Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie –panie Kamila, Marzenka oraz Ilonka.

    

   KK

  • Dbamy o swoje ząbki

   Dbamy o swoje ząbki

   05.10.2021 06:55

   Z okazji Dnia Uśmiechu, który przypada 1 października, w poniedziałek  4 października nasze przedszkole odwiedziła pani Ilona Andrzejuk – higienistka stomatologiczna. Pani Ilona przygotowała trzylatkom oraz czterolatkom niezwykłe zajęcia, podczas których jasno, a jednocześnie bardzo ciekawie pokazała, jak należy troszczyć się o zęby, aby były piękne i zdrowe. Pani higienistka wzbudziła wśród maluchów zachwyt przynosząc wielką tubę pasty do zębów, a także dużą szczoteczkę, którą dzieci uczyły się prawidłowo szczotkować zęby.

   Dzieciom bardzo podobała się także zabawa w karmienie małych misiów pand – jeden miał piękny uśmiech, a drugi popsute ząbki. Dzieci niemal bezbłędnie wskazywały, czego należy unikać, aby ząbki były zdrowe, a co ma na nie dobry wpływ.

   Pani Ilona pokazała także, na czym polega wizyta u stomatologa, odczarowując zupełnie to miejsce w opinii dzieci, prezentując wyposażenie gabinetu i opowiadając o kolejnych czynnościach wykonywanych przez dentystę. Na zakończenie wszystkie maluchy otrzymały pamiątkowe dyplomy, naklejki oraz pasty do zębów, a także książeczki do kolorowania, których bohaterowie zachęcają do codziennego pielęgnowania zębów.

   To było wyjątkowe spotkanie - niezwykle ciekawe, a jednocześnie bardzo pouczające. Dzieci były zachwycone spotkaniem z panią Iloną, której serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tak znakomitych zajęć.

   Spotkanie to wpisuje się w plan realizacji doradztwa zawodowego w przedszkolu.

   KK