Dzień Kropki u Stokrotek

22.09.2022 20:28
      CMiędzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy na całym świecie 15 września. Święto to ma na celu pobudzenie pomysłowość, kreatywność i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci z grupy Stokrotki na zajęciach poznały historię tego święta. Wspólnie układały kropkowe domino i brały udział w zabawie ruchowej ,, skaczące kropki". Na zakończenie wykonały pracę plastyczną, wyklejając obrazki kropkami z plasteliny. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dzień ten upłyną nam niezwykle wesoło i kolorowo.

K. Karmasz

Mali przyjaciele alpak

13.06.2022 18:15
      W poniedziałek 13 czerwca czterolatki z naszego przedszkola wyruszyły na kolejną już wycieczkę – tym razem odwiedziły „Alpakaland” w Ogrodnikach.
      Pobyt w tym wyjątkowym miejscu maluchy rozpoczęły od zabaw na bardzo rozbudowanym i urozmaiconym placu zabaw. Dzieci skakały na trampolinach, zjeżdżały na mini tyrolce, pokonywały tory przeszkód czy bawiły się w piaskownicy. Maluchy mogły poza tym układać klocki, ale także odpoczywać na hamakach oraz huśtawkach. Nasze czterolatki znakomicie odnalazły się w tym dziecięcym raju, niestrudzenie zaliczając kolejne atrakcje, a w między czasie urządzając piknik na trawie.
      Główną atrakcją było oczywiście głaskanie oraz karmienie alpak, które bardzo radośnie reagowały na zachwycone nimi dzieciaki. Czterolatki miały okazję przebywać z alpakami zarówno w ogrodzonej przestrzeni, jak i później na placu, na który alpaki zostały wypuszczone przez ich właścicielkę.
      Wiele radości sprawiło maluszkom także karmienie świnek morskich, czy owieczek, które zdecydowanie polubiły nasze przedszkolaki.
      Pobyt w „Alpakalndzie” zakończył się obiadem – czterolatki z apetytem zajadały kiełbaski z ogniska. Maluchy wróciły do przedszkola bardzo zmęczone, ale pełne wrażeń i niezwykle zadowolone z wycieczki, którą zorganizowały wychowawczynie – Kamila Korneluk, Marzenka Grygorowicz oraz Ilona Białowąs, zaś w opiece pomagały panie Ela i Magda oraz mamy naszych przedszkolaków.

KK

Ekokulturalne przedszkole

08.06.2022 18:23

Trzylatki oraz czterolatki z naszego przedszkola od września do maja brały czynny udział w projekcie ,,Ekokulturalne Przedszkole". Jest to II edycja projektu realizowanego przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola, poświęconego różnorodnym akcjom na rzecz naszej planety.

Maluchy wykonały dziewięć ,,eko -wyzwań" – każdy miesiąc dotyczył innych działań promujących ekologiczne postawy. W naszym przedszkolu pojawiły się ,,hotele dla owadów” oraz ciesząca się ogromnym zainteresowaniem ,,kuchnia błotna". Dzieci sadziły także kwiatki, zakładając na parapetach mini ogródki, przerabiały stare zimowe ubrania na zabawki oraz stworzyły „eko-pożeracza nakrętek”. Maluchy nauczyły się także segregować papier i wykorzystywać wielokrotnie już zapisane kartki.

Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały z pomocą wychowawczyń, a przy niektórych działaniach także przy współudziale rodziców polecone im zadania, bez wątpienia wykształcając pozytywne postawy.  Projekt w grupie trzylatków realizowała Katarzyna Karmasz, natomiast w grupie czterolatków Kamila Korneluk.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ich realizacji. Za wykonanie wszystkich dziewięciu wyzwań otrzymaliśmy tytuł ,,Ekokulturalnego Przedszkola".

K. Karmasz, K. Korneluk

certyfikat-10-przedszkole-miejskie-nadbuzanskie-skrzaty-w-terespolu_(1).pdf

Pokazy strażackie dla maluchów

09.05.2022 20:19

W piątek 6 maja w naszym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście – strażacy z OSP Terespol. Dwaj tatusiowie panowie Piotr Wiktoruk oraz Jan Lański, którym towarzyszył pan Przemysław Szczygielski podjechali pod budynek przedszkola z włączonymi syrenami, czym natychmiast wzbudzili radość naszych maluchów.

Przedszkolaki miały niebywałą okazję obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego, dotknięcie sprzętów, które wykorzystują strażacy w codziennej pracy. Maluchy z zachwytem obserwowały więc rozsuwająca się drabinę, czy też chętnie pozowały do zdjęcia na motorze strażackim.

Wiele frajdy sprawiło im posługiwanie się wężem strażacki, układanie na noszach czy też przymierzanie strażackich ubrań.

Na zakończenie spotkania maluchy wykonały pamiątkowe zdjęcia i pełne wrażeń kontynuowały dzień na przedszkolnym placu zabaw.

Spotkanie odbyło się w ramach działań doradztwa zawodowego, koordynowanego przez wychowawczynię Kamilę Korneluk.

Serdeczne podziękowania Tatusiom przedszkolaków za zorganizowanie tego rewelacyjnego spotkania.

KK

ŚWIĘTUJEMY UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA

29.04.2022 20:38

Dnia 29 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się międzygrupowy przegląd piosenek patriotycznych z okazji Święta 3 Maja. Z tej okazji dzieci zostały przez rodziców wystrojone w eleganckie stroje – oczywiście dominował kolor biały oraz czerwony.  Maluchy z niezwykłą radością i zaangażowaniem wykonały piosenki o naszej Ojczyźnie.

Z wielką powagą, przyjmując postawę na baczność, odśpiewały hymn narodowy, którego tekst nasze przedszkolaki już doskonale znają.

Za piękny występ każda grupa otrzymała pamiątkowe dyplomy.

M. Grygorowicz