• Wizyta żołnierzy

19.12.2021 20:24

Naszą grupę odwiedzili nietypowi goście, których wizyta sprawiła nam duże zaskoczenie jak również przysporzyła wielu okazji do poznania pracy żołnierzy. W naszym przedszkolu gościliśmy żołnierzy z 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. To spotkanie zafascynowało nie tylko chłopców, ale jak się okazało również dziewczynki z naszej grupy. Zaproszeni goście zaprezentowali dzieciom swoje mundury, podręczny sprzęt oraz opowiedzieli o specyfice swojej pracy. Ponadto każdy przedszkolak miał możliwość przymierzyć żołnierskie nakrycie głowy, maskę przeciwgazową czy nałożyć kamizelkę ze specjalnym ekwipunkiem. Cieszymy się, że Panowie znaleźli dla nas czas i pokazali nam jak ważnym zawodem jest zawód żołnierza.

• Mikołajki u 6-latków

19.12.2021 20:19

Wizyta Mikołaja w Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na gościa z siwą brodą, spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowego” dzwoneczka. Gość specjalny został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz upominki zakupione przez Radę Rodziców.

• Pokazy wojskowe

03.12.2021 20:25

Sześciolatki, podobnie jak uczniowie Szkoły Podstawowej, miały niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pokazach wojskowych. Dzieci mogły wziąć do ręki karabin, przymierzyć hełm czy plecak wojskowy. Z zainteresowaniem także przyglądały się noktowizorom, o których działaniu opowiadał przedszkolakom jeden z żołnierzy.

• 11 listopada

27.11.2021 21:55

Przedszkolaki z gr. 0 „B” z przejęciem przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości. Udekorowały salę, wykonały kotyliony, oglądały filmy edukacyjne o historii Polski.
      W dniu 10 XI 2021r. odświętnie ubrane dzieci wraz z wychowawczyniami odśpiewały Hymn Polski.

• A jak to z Babcią i Dziadkiem bywało...?

11.02.2020 19:50

Odpowiedź na tytułowe pytanie uzyskali goście przybyli na zorganizowaną przez panią Wiesię Sacharczuk uroczystość. Zdolne i odważne 5-latki przedstawiły w muzyczno-ruchowej inscenizacji całą prawdopodobną historię miłości Babci i Dziadka. Dobrane muzycznie utwory i pantomima w wykonaniu najmłodszych wywołały wiele wzruszeń i przywiały niejedno wspomnienie. Nie zabrakło również tradycyjnych form wyrażania miłości i wdzięczności jak: życzenia w formie wierszyków, śpiewanie piosenek, czy wręczenie przygotowanych przez dzieci upominków. Po części artystycznej przy słodkim poczęstunku odbyła się druga część imprezy, podczas której można było wymienić się wrażeniami z przedstawienia i miło spędzić czas w swoim towarzystwie. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie, a rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

D. Wójcik, W. Sacharczuk