• 11 listopada

15.11.2022 17:26

10 listopada 6-latki ze wszystkich trzech grup przygotowały akademię z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci pięknie recytowały wierszyki oraz śpiewały patriotyczne pieśni. Wszyscy uroczyście odśpiewali hymn Polski a słowa "Jeszcze Polska nie zginęła" niosły się po korytarzu naszej placówki. Jak co roku nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" o godzinie 11.11 wszyscy ponownie odśpiewaliśmy nasz hymn w salach dydaktycznych. Korzystając z okazji rozstrzygnięto konkurs pt."Cuda z jesiennego liścia" dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Wychowawczynie grup
      Jeżyki, Krasnale i Wiewiórki

• Wycieczka do prochowni

15.11.2022 17:13

W dniach 8-9 listopada grupy Sówki, Jeżyki i Krasnale wybrały się na wycieczkę do Prochowni w Terespolu. Jest to obiekt zabytkowy, mozna obejrzeć tutaj wiele eksponatów militarnych, etnograficznych jak i wystawy tematyczne tj. "Kolej Warszawsko - Terespolska", "Ogórek Terespolski" czy najnowsza "Fortyfikacja Twierdzy Brześć Litewski na fotografii z lat 1915 - 1918". Dzieci z zaciekawieniem oglądały wystawy oraz obiekty, zadawały dużo pytań.

15.11.2022 16:51

W piątek oraz poniedziałek w starszych grupach przedszkolnych odbyło się święto Dzień Postaci z Bajek. Wszystkie dzieci były przebrane za swoje ulubione postaci z kreskowek. W tych dniach odbyły się liczne zabawy, konkursy oraz słodki poczęstunek. Radości dzieci nie było końca.

• Dzień Drzewa

10.10.2022 21:36

„DZIEŃ DRZEWA „
      W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci z grupy Biedronek i Wiewiórek zdobyły obszerną wiedzę na temat budowy drzew oraz pełnionych przez nie funkcji w przyrodzie i życiu człowieka. Wykonały prześliczne prace plastyczne, które zawisły na tablicach. Wzięły udział w zabawie pt. „Kasztanowy ludzik" , gdzie miały możliwość zbudować dużego ludzika z kasztanów.

Później udały się na wycieczkę do parku, aby omówić wybrane przez nich drzewa, dotknąć ich i przeprowadzić obserwacje. Mieliśmy okazje bezpośrednio obcować z przyroda. Wspólne zabawy z liśćmi, które leciały nam na głowę i tańce przy drzewach były świetną okazja do świętowania Dnia Drzewa. Przyczyniły się do zwiększenia świadomości ekologicznej oraz zachęciły dzieci do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew.

Ilona Szczepańska - Huk

Anna Antoniuk

• Światowy Dzień Jabłka u Wiewiórek

10.10.2022 21:36

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłek – najpopularniejszy i najbardziej lubiany owoc w naszym kraju. Wszystkie dzieci znają i lubią smak jabłka. Podczas tego dnia w grupie Wiewiórek przybliżyliśmy tematykę związaną z sadem i zawodem sadownika.

Rozmawialiśmy o rodzajach jabłek i o smakołykach, które mamy dzięki jabłkom. Dzieci wymieniły ulubione przekąski takie jak musy z jabłek, racuchy czy ulubione ciasto szarlotkę. Mieliśmy okazję podczas zajęć spróbować suszonych jabłek, kompotu, dżemu i oczywiście soczystych, świeżych jabłek.  Poznaliśmy zdrową alternatywę dla słodyczy i przekąsek, które maluchy i dorośli mogą jeść bez ograniczeń.

A.Antoniuk

I.Szczepańska - Huk