17.06.2018 18:04

Grupa 5-latków z okazji Dnia Dziecka wybrała się do restauracji "Galeria Smaków". Celem naszej wycieczki była przede wszystkim dobra zabawa, ale i uświadomienie dzieciom jak należy zachować się w restauracji oraz świadome stosowanie zasad i nawyków związanych z kulturalnym jedzeniem i zachowaniem przy stole. W restauracji powitała nas pani kelnerka i zaprosiła dzieci do stołu, gdzie nasze przedszkolaki zjadły pyszne gofry z toffii i owocami. Po wspólnym poczęstunku dzieci poszły do parku pobawić się na placu zabaw. Radosne i szczęśliwe wróciły do przedszkola.

Renata Bednarzak

• „Kiedyś mama mi mówiła, że w rodzinie drzemie siła....”

10.06.2018 15:54

W środę (07.06.18r.) tuż po śniadaniu 5-latki wraz z Panią Anią Szamuk wyruszyły spacerkiem nad „Żółtą Wodę”, by wspólnie z rodzicami świętować „Dzień Rodziny”. Integracyjne spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem, podczas którego żabki, kwiatki i pszczółki prezentowały swoje aktorskie talenty. W drugiej części występu przedszkolaki wyśpiewały swoją miłość do rodziców i z  życzeniami na ustach wręczyły przygotowane własnoręcznie prezenty. Nie zabrakło także zabawnych akcentów, kiedy dzieci swoimi słowami odpowiadały na pytanie: „ Jaki jest mój tata?” W programie znalazły się również: przejażdżka brydżką, pieczenie kiełbasek, tańce i wspólne zabawy. Dzień minął szybko i bardzo przyjemnie, a uczestnicy spotkania zmęczeni, ale z uśmiechami na ustach wrócili do swoich domów.

D. Wójcik, A. Szamuk

• Przedszkolaki na Komisariacie

03.06.2018 20:09

Dnia 29.05.2018r. przedszkolaki z gr. 4 i 5-latków wybrały się na wycieczkę do Komisariatu Policji. Dzielnicowy asp. szt. Arkadiusz Kamiński opowiedział dzieciom czym na co dzień zajmują się policjanci. Dzieci miały możliwość zobaczyć cele, pokój przesłuchań z lustrem weneckim, siłownię a także miały okazję posiedzieć w policyjnym radiowozie. Największą radość dzieciom sprawiło przymierzenie kamizelek lub kasków a także kajdanek.

Dziękujemu Panu Arkadiuszowi Kamińskemu za miłą atmosferę i ciekawe opowieści.

Renata Bednarzak

• W zgodzie z naturą....

26.04.2018 21:05

Jak wiele można wyczarować z papierków, pudełek i foliowych worków pokazali rodzice wraz z dziećmi na zorganizowanym 25.04.2018r. „Pokazie Mody Ekologicznej”. Księżniczki, rycerze i roboty przechadzali się dostojnie po wybiegu, prezentując kreatywność i włożoną w wykonanie stroju pracę. W nagrodę otrzymali gromkie brawa, dyplom i słodki upominek. Dzieci, które nie przyniosły kreacji również miały możliwość zabłyśnięcia. Organizatorki (p. A. Szamuk i p. A. Malicka) przygotowały konkurs wiedzy ekologicznej, a za poprawne odpowiedzi hojnie obdarzały drobnymi słodkościami. Las machających w górze rączek udowodnił, że świadomość naszych 5 i 6-latków na temat ekologii jest naprawdę duża. Tego typu działania uczą dzieci ekologicznych postaw i życia w zgodzie z przyrodą, a zaangażowanie rodziców pokazało, że jest to i dla nich ważne zagadnienie.

D. Wójcik

• Babciu, Dziadziu co Wam dam…..

11.02.2018 16:14

Do bardzo przyjemnego spotkania doszło w grupie 5-latków w czwartek (25.01.2018r.). Liczne grono Babć i Dziadków stawiło się na przygotowanej przez p. Anię Szamuk uroczystości. Dzieci już od rana były bardzo przejęte i z niecierpliwością zerkały w stronę drzwi, wypatrując zaproszonych Gości. Nawet porządkowanie kącików z zabawkami odbywało się bez marudzenia – w końcu sprzątały dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Dekoracja przygotowana, białe koszule włożone, role pospiesznie przećwiczone i już można było nasłuchiwać odgłosów, zwiastujących schodzenie się Gości. Frekwencja na szczęście dopisała. Dzieci pięknie wyrecytowały i wyśpiewały swoją miłość do Jubilatów, sprawiając im tym samym wiele radości. Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki wręczyły miłe upominki i zaprosiły swoich bliskich na słodki poczęstunek. Nie był to oczywiście koniec atrakcji. Babcie i Dziadkowie również mieli okazję wykazać się podczas zorganizowanych gier i zabaw. Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w uroczystości!

D. Wójcik, A. Szamuk