• W przyjaźni wszyscy jesteśmy pełnosprawni

   02.01.2022 19:42

   ,, W przyjaźni wszyscy jesteśmy pełnosprawni”

   3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.  Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny                                     ,, W przyjaźni wszyscy jesteśmy pełnosprawni”.  Konkurs był skierowany do uczniów klas 0- III.                          

   Celem konkursu była promocja tolerancji, akceptacji i szacunku wobec osób niepełnosprawnych. Wykonane prace były przepiękne, dlatego też wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami.

   Na korytarzu szkolnym można było przeczytać ważne informacje  na temat niepełnosprawności, a w klasach odbyły się pogadanki. Uczniowie zostali utwierdzeni w przekonaniu, iż etykietę "niepełnosprawny" możemy otrzymać                       w każdym momencie i na każdym etapie naszego życia. A my powinniśmy się od nich uczyć: pogody ducha, cierpliwości, umiejętności cieszenia się z drobiazgów,                                      a przede wszystkim zdrowego spojrzenie na świat i na drugiego człowieka.

   Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz osobom, które swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby niepełnosprawne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności, odwagi i konsekwencji w dążeniu do zwiększenia niezależności i poprawy jakości ich życia.

   Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodzeni świątecznymi nagrodami rzeczowymi.

                                                                         „Człowiek jest wielki nie przez to,                  

                                                                           co posiada, lecz przez to, kim jest;

                                                                           nie przez to, co ma, lecz przez to,

                                                                           czym dzieli się z innymi.”

                                                                                                             Jan Paweł II

    

                                             Opracowały: Agneszka Kulicka i Ewelina Królik

    

  • Jasełka w grupie 6-latków

   02.01.2022 19:36

    

   W dniu 17.12.2021r odbyły się w naszej grupie Jasełka które wprawiły nas wszystkich w nastrój świąteczny. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa pastorałek, które uświetniły występ 6 latków.

  • Pierniczki

   19.12.2021 20:36

    Zgodnie z przedświąteczną tradycją cała nasza grupa zabrała się do dekorowania pierniczków upieczonych przez naszych wspaniałych rodziców.

   Dekorowanie pierniczków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami sprawiło nam wiele radości. Przygotowanie ciasteczek bardzo się nam podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat wprawiający wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój. 

  • Dar Serc

   19.12.2021 20:27

   Dar serca 

   Od 22 listopada do 8 grudnia 2021 roku, przedszkolaki z Przedszkola Nadbużańskie Skrzaty oraz uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu, brali udział w akcji charytatywnej mającej na celu pomoc dzieciom z Domów Dziecka w Maniach, Komarnie, Szachach i Janowie Podlaskim. Przedmiotami zbiórki były przede wszystkim artykuły kosmetyczne nie zabrakło także słodyczy. Wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w zbiórkę z całego serca DZIĘKUJEMY.

    

  • Wizyta żołnierzy

   19.12.2021 20:24

   Naszą grupę odwiedzili nietypowi goście, których wizyta sprawiła nam duże zaskoczenie jak również przysporzyła wielu okazji do poznania pracy żołnierzy. W naszym przedszkolu gościliśmy żołnierzy z 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. To spotkanie zafascynowało nie tylko chłopców, ale jak się okazało również dziewczynki z naszej grupy. Zaproszeni goście zaprezentowali dzieciom swoje mundury, podręczny sprzęt oraz opowiedzieli o specyfice swojej pracy. Ponadto każdy przedszkolak miał możliwość przymierzyć żołnierskie nakrycie głowy, maskę przeciwgazową czy nałożyć kamizelkę ze specjalnym ekwipunkiem. Cieszymy się, że Panowie znaleźli dla nas czas i pokazali nam jak ważnym zawodem jest zawód żołnierza.