• Dzień kolorowej skarpetki

27.03.2022 18:42

,,DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI”

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. 21 marca - w pierwszy dzień wiosny obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA.  Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów.

Przedszkolaki przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji, miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

Na zakończenie dzieci obejrzały prezentację, zaprojektowały własne skarpetki oraz wysłuchały piosenki ,, Jesteśmy tu”.

Dziękujemy Rodzicom za założenie dzieciom skarpet „nie od pary”.

• W przyjaźni wszyscy jesteśmy pełnosprawni

02.01.2022 19:42

,, W przyjaźni wszyscy jesteśmy pełnosprawni”

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.  Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny                                     ,, W przyjaźni wszyscy jesteśmy pełnosprawni”.  Konkurs był skierowany do uczniów klas 0- III.

Celem konkursu była promocja tolerancji, akceptacji i szacunku wobec osób niepełnosprawnych. Wykonane prace były przepiękne, dlatego też wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami.

Na korytarzu szkolnym można było przeczytać ważne informacje  na temat niepełnosprawności, a w klasach odbyły się pogadanki. Uczniowie zostali utwierdzeni w przekonaniu, iż etykietę "niepełnosprawny" możemy otrzymać                       w każdym momencie i na każdym etapie naszego życia. A my powinniśmy się od nich uczyć: pogody ducha, cierpliwości, umiejętności cieszenia się z drobiazgów,                                      a przede wszystkim zdrowego spojrzenie na świat i na drugiego człowieka.

Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz osobom, które swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby niepełnosprawne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności, odwagi i konsekwencji w dążeniu do zwiększenia niezależności i poprawy jakości ich życia.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodzeni świątecznymi nagrodami rzeczowymi.

„Człowiek jest wielki nie przez to,

co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi.”

Opracowały: Agneszka Kulicka i Ewelina Królik

• Jasełka w grupie 6-latków

02.01.2022 19:36

W dniu 17.12.2021r odbyły się w naszej grupie Jasełka które wprawiły nas wszystkich w nastrój świąteczny. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa pastorałek, które uświetniły występ 6 latków.

• Pierniczki

19.12.2021 20:36

Zgodnie z przedświąteczną tradycją cała nasza grupa zabrała się do dekorowania pierniczków upieczonych przez naszych wspaniałych rodziców.

Dekorowanie pierniczków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami sprawiło nam wiele radości. Przygotowanie ciasteczek bardzo się nam podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat wprawiający wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój.

• Dar Serc

19.12.2021 20:27

Dar serca

Od 22 listopada do 8 grudnia 2021 roku, przedszkolaki z Przedszkola Nadbużańskie Skrzaty oraz uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu, brali udział w akcji charytatywnej mającej na celu pomoc dzieciom z Domów Dziecka w Maniach, Komarnie, Szachach i Janowie Podlaskim. Przedmiotami zbiórki były przede wszystkim artykuły kosmetyczne nie zabrakło także słodyczy. Wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w zbiórkę z całego serca DZIĘKUJEMY.