• MALI KUCHARZE! DO DZIEŁA!

   20.11.2023 15:26

   Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne. Uczestnikami imprezy byli rodzice i dzieci z klasy IIb.

   Zajęcia przeprowadziły Panie z Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. Tym razem uczniowie przygotowali tradycyjną potrawę naszego regionu o nazwie "jeczpoczmaki" oraz smaczną przekąskę- "fałszywe kasztany". Dzieci wykazały się niezwykłą zręcznością, nadając potrawom idealny kształt. Przygotowane dania zachwycały wspaniałym wyglądem i smakiem. Uczniowie i rodzice byli jak zwykle bardzo zadowoleni, nie kryjąc aprobaty i uznania dla idei warsztatów.

  • Podziękowanie

   19.11.2023 19:56

   Empatia i szacunek do zwierząt wpływa bezpośrednio  na rozwój  emocjonalny dziecka. 

   Dlatego cieszymy się bardzo, że uczniowie  naszej szkoły  wzięli udział w akcji zbierania karmy podopiecznym  fundacji „Kocie Anioły”, która zajmuje się opieką i leczeniem bezdomnych kotków.
   Zima zbliża się wielkimi krokami, jest zimno. Pamiętajmy o zwierzętach, trudno im jest zdobyć pokarm, więc  wystawmy miseczkę z pożywieniem, postawmy budkę, żeby mogły się schować przed zimnem lub otwórzmy okienko w piwnicy. Okażmy swoje wielkie serduszko  i zadbajmy o zwierzątka.
   W imieniu Samorządu Uczniowskiego klas-III  dziękujemy serdecznie za pomoc  i prosimy o opiekę nad bezdomnym zwierzątkami.

  • Dzień Edukacji Narodowej

   15.11.2023 21:57
   Święto Edukacji Narodowej, potocznie zwane Dniem Nauczyciela, obchodziliśmy w naszej szkole w piątek 13 października.

   Tego dnia odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie klasy 7B pod kierunkiem wychowawczyni p. Bogumiły Tymoszuk oraz nauczycielki języka polskiego p. Anny Skolimowskiej w sposób szczególny podziękowali swoim Pedagogom za poświęcenie i serce okazywane każdego dnia. W swoim krótkim przedstawieniu ukazali, jak ważny, a zarazem trudny, jest zawód nauczyciela, a także dowiedli, że szkoła to miejsce szczególne dla wszystkich. Do życzeń śpiewająco dołączył się chór pod przewodnictwem p. Tomasza Jezuita. Nie zabrakło również kwiatów i słów wdzięczności od zaproszonych gości, skierowanych do Grona Pedagogicznego. Na zakończenie zostały wręczone nagrody wyróżnionym nauczycielom, pracownikom administracyjnym i obsłudze.
   Hasłem przewodnim tej uroczystości były słowa: „Trzeba mieć wielkie serce, by kształcić młodych ludzi…” i właśnie za to wielkie serce dziękujemy Naszym Drogim Nauczycielom.

   AS
    

  • ODZYSKANIE PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

   15.11.2023 16:36

   Po raz kolejny świętowaliśmy w naszej szkole 105 rocznicę odzyskania niepodległości. 

   13 listopada 2023 r. uczniowie z klasy 4C z wraz z chórem ,,Corda-vox”  zaprezentowali montaż słowno-muzyczny na tle przepięknej dekoracji.

      Dla ,,czwartaków” było to ogromne przeżycie – pierwszy występ dla całej szkoły.
   Elżbieta Kuczyńska
  • „Szkoła do Hymnu - 2023”

   14.11.2023 18:49

   W przeddzień 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

   Wspólnie wyraziliśmy radość z naszej niepodległości, dumę z naszej polskości, dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny, polskiej historii i narodowych tradycji.