• UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM

23.11.2023 14:14
      Uczniowie klas II przystąpili do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Sztuka Emocji”.

Ma on na celu skierowanie uwagi i działań nauczycieli oraz dzieci w obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami. W każdym miesiącu można wybrać jedną z 8 dziedzin sztuki do realizacji tematu. Podstawowym warunkiem jest to, że dziedziny sztuki nie mogą się powtarzać! Zadania projektowe są realizowane w okresie od 1.10.2023 r. do 31.05.2024 r. Na pierwszych zajęciach drugoklasiści zapoznali się z ZASKOCZENIEM. Rozpoznawali elementy Zaskoczenia w sztuce plastycznej. Te efekty ich pracy możemy zobaczyć na zdjęciach w poniższej galerii.

Małgorzata Tańczuk – Danieluk
      Agnieszka Kulicka
      Ewelina Królik

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

23.11.2023 14:13

20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach o tej tematyce. Poprzez film edukacyjny, pogadankę, zabawy, quiz oraz zagadki, panie wychowawczynie starały się uświadomić dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. W szkole widoczny był kolor niebieski jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.  Dziękuję wszystkim za udział w tym ważnym dniu.

Wychowawcy klas I-III

• MALI KUCHARZE! DO DZIEŁA!

20.11.2023 15:26

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne. Uczestnikami imprezy byli rodzice i dzieci z klasy IIb.

Zajęcia przeprowadziły Panie z Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. Tym razem uczniowie przygotowali tradycyjną potrawę naszego regionu o nazwie "jeczpoczmaki" oraz smaczną przekąskę- "fałszywe kasztany". Dzieci wykazały się niezwykłą zręcznością, nadając potrawom idealny kształt. Przygotowane dania zachwycały wspaniałym wyglądem i smakiem. Uczniowie i rodzice byli jak zwykle bardzo zadowoleni, nie kryjąc aprobaty i uznania dla idei warsztatów.

19.11.2023 19:56

Empatia i szacunek do zwierząt wpływa bezpośrednio  na rozwój  emocjonalny dziecka.

Dlatego cieszymy się bardzo, że uczniowie  naszej szkoły  wzięli udział w akcji zbierania karmy podopiecznym  fundacji „Kocie Anioły”, która zajmuje się opieką i leczeniem bezdomnych kotków.
      Zima zbliża się wielkimi krokami, jest zimno. Pamiętajmy o zwierzętach, trudno im jest zdobyć pokarm, więc  wystawmy miseczkę z pożywieniem, postawmy budkę, żeby mogły się schować przed zimnem lub otwórzmy okienko w piwnicy. Okażmy swoje wielkie serduszko  i zadbajmy o zwierzątka.
      W imieniu Samorządu Uczniowskiego klas-III  dziękujemy serdecznie za pomoc  i prosimy o opiekę nad bezdomnym zwierzątkami.