• Konkurs na kartkę świąteczną

01.01.2024 19:36

Konkurs plastyczno – językowy na kartkę świąteczną, którego głównym celem było wzbudzanie zainteresowania tradycjami bożonarodzeniowymi w innych krajach oraz doskonalenie pisania życzeń w języku angielskim, przeznaczony był dla uczniów klas I-VIII.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego: A.Puczka, J.Konarska oraz K.Polaczuk.
      Zadaniem uczniów było wykonanie kartki zainspirowanej świętami Bożego Narodzenia (z motywem świątecznym lub zimowym) i umieszczeniu w niej życzeń w języku angielskim.
      Wszystkie kartki spełniające wymogi konkursu zostały nagrodzone cząstkowymi ocenami celującymi lub bardzo dobrymi z języka angielskiego. Kryteria, którymi kierowały się nauczycielki podczas oceniania kartek, były następujące: zgodność z tematem, samodzielność wykonania, pomysłowość, estetyka oraz poprawność językowa.

• DRUGOKLASIŚCI AKTYWNIE SPĘDZAJĄ OKRES PRZEDŚWIĄTECZNY

19.12.2023 21:32

Uczniowie klas II nie próżnowali w grudniu, żyjąc zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Mikołajki spędzili w Białej Podlaskiej, uczestnicząc w przedstawieniu teatralnym "Tańcząca choinka" oraz zabawach animacyjnych z Mikołajem. Wycieczka zakończyła się integracyjną biesiadą w pizzerii "Roma".
      Drugoklasiści zgłębiali tajemnicę narodzenia Dzieciątka Jezus, ucząc się ról oraz wczuwając w klimat jasełek, które przygotowywały na "Wieczór kolęd" i apel bożonarodzeniowy. Występy zakończyły się sukcesem, a uczniowie odczuwali satysfakcję i radość z udanego występu. Teraz niecierpliwie oczekują Świąt Bożego Narodzenia.

• WYJĄTKOWY WIECZÓR W NASZEJ SZKOLE…

20.12.2023 22:20

13 grudnia, już po raz 17, spotkaliśmy się na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, aby w podniosłym, uroczystym nastroju, ze wzruszeniem, przeżyć ten piękny czas w gronie miłych gości i przy kolędzie.

Tego dnia odbył się w naszej szkole wyjątkowy, pełen magii wieczór – Wieczór Kolęd. Słowami kolędy „Przybieżeli do Betlejem…” koncert otworzyły przedszkolaki, najmniejsi członkowie naszej szkolnej społeczności. Grupa Biedronek w strojach Aniołków i Pasterzy pod opieką swojej wychowawczyni p. Anny Antoniuk zaśpiewała dwie kolędy. Następnie gospodarz naszej szkoły – Pan Dyrektor Michał Świerzbiński przywitał gości, wśród których nie mogło zabraknąć Burmistrza Miasta Terespol Jacka Danieluka, Przewodniczącego Rady Miasta – Jarosława Tarasiuka, Sekretarza Miasta – Józefa Padarewskiego, Pań Radnych – Urszuli Arteckiej i Ewy Zając, Księży Proboszczów – Mirosława Krupskiego i Jarosława Łosia, a także przedstawiciela Rady Rodziców – Katarzyny Przygockiej.

Po części oficjalnej nasi najstarsi uczniowie przygotowani przez p. Elżbietę Kuczko zaprezentowali kolędę „A wczora z wieczora”, wykonując ten utwór w trzech językach: polskim, rosyjskim i białoruskim. Następnie na scenie kolejni wykonawcy, muzycznie przygotowani przez p. Tomasza Jezuita, zapraszali zgromadzoną publiczność do wspólnego kolędowania. Ciepłe, płynące prosto z serc teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezuskowi. Na zakończenie w bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas Jasełka w wykonaniu drugoklasistów, nad którymi czuwały panie  wychowawczynie: Małgorzata Tańczuk – Danieluk,  Ewelina Królik i Agnieszka Kulicka. Mali aktorzy przypomnieli nam wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Całości dopełniła przepiękna dekoracja, rozświetlona blaskiem świateł, o którą zadbali p. Edyta Drobysz i p. Piotr Skolimowski, który nagłośnił również cały koncert.

Po wspólnym kolędowaniu goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek, przygotowany przez Panie Kucharki. Jak co roku można było skosztować bigosu oraz makowca i pierników.

Nad organizacją całego spotkania czuwały p. Anna Skolimowska – pomysłodawczyni tej pięknej imprezy oraz p. Anna Kudelska, które tego dnia mogły liczyć na wsparcie i pomoc nauczycielek: p. Barbary Misiejuk, p. Elizy Lańskiej i p. Edyty Krzemińskiej oraz naszych wspaniałych uczniów.

Wieczór Kolęd to impreza z tradycją, która pokazuje nam, że Boże Narodzenie to święto pokoju, miłości i zgody. Niech więc ten wspólnie spędzony czas będzie dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, zadumy i refleksji.

AS

• ŻAL W LITERATURZE

11.12.2023 21:24

W listopadzie realizując kolejne założenia Innowacji "Sztuka Emocji” uczniowie klas II zmierzyli się z  "Żalem w literaturze”.

Poznając losy "Asiuni” w opowiadaniu o tym samym tytule, drugoklasiści mieli okazję dowiedzieć się, kiedy towarzyszy nam Żal. Jakie sytuacje czy zdarzenia mogą go wywołać, oraz jakie fizyczne i emocjonalne odczucia są z nim związane. Z niecierpliwością czekamy na poznawanie kolejnych emocji.

Małgorzata Tańczuk – Danieluk
      Agnieszka Kulicka