• Ale to już było....

   28.06.2022 12:54

   Ciężko jest żegnać się z nauczycielem, który tak wiele serca, troski i pracy włożył w edukację i wychowanie naszych dzieci. Zmierzyć się z tym faktem musieli rodzice i uczniowie klasy 3c, żegnając Panią Danutę Daniluk i wkraczając już jedną nogą na kolejny etap edukacyjny. Z tej okazji zorganizowano spotkanie integracyjne, którego celem było wspólne spędzenie czasu, jak również wyrażenie wdzięczności za wspaniałe 3 lata pracy z naszymi dziećmi. Miejsce, w którym na uczniów czekało mnóstwo wrażeń, a dorośli mogli spokojnie odetchnąć był FORT VII (ul. Forteczna 6). Oprócz niezliczonych atrakcji: paintball, gry integracyjne, dmuchaniec, wata cukrowa czy pieczenie kiełbasek, na uczestników czekała również imponująca lekcja historii, połączona ze zwiedzaniem Fortów. Po takim dniu pełnym wrażeń można było wreszcie zacząć wakacje. 

   Jeszcze raz dziękujemy Pani Danusi za ogrom pracy, trud, wrażliwość pedagogiczną i zawsze otwarte dla naszych dzieci, ogromne serce! 

   Uczniowie i rodzice klasy 3c 

   (D. Wójcik) 

  • Tuż przed ostatnim dzwonkiem....

   23.06.2022 14:23
   W środę, tuż przed ostatnim dzwonkiem, klasa 6b wraz z wychowawcą p. B. Badalską wybrała się na rajd rowerowy do Kobylan, by połączyć przyjemne z pożytecznym-przybliżyć historię Dzieła Międzyfortowego Kobylany I i spędzić przyjemnie czas na świeżym powietrzu przed wakacyjną rozłąką. Jedno i drugie zadanie zostało zaliczone na szóstkę. Pan Dominik Litwiniuk zafundował nam piękną lekcję historii, opowiadając o dziedzictwach kulturowych naszego regionu, a o gry i zabawy na świeżym powietrzu zatroszczyli się sami zainteresowani. Pieczenie kiełbasek i słodki poczęstunek dopełniły całości i rajdowcy mogli spokojnie wrócić do swoich domów. Dziękujemy opiekunowi obiektu za miłe przyjęcie i zaopiekowanie się naszą grupą. Z przyjemnością jeszcze do Was wrócimy :-).

   D. Wójcik
   B. Badalska

    
  • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

   23.06.2022 11:28

   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

   24 czerwca 2022 r.

    

    

   9.00 – zakończenie roku szkolnego dla klas I-III szkoły podstawowej

   9.30 – zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VIII szkoły podstawowej

   O GODZ. 8.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA ŚWIĘTA

  • Wycieczka klas V do Białegostoku

   20.06.2022 14:10
   Wycieczka do Białegostoku odbyła się w piątek 10 czerwca. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: Va, Vb oraz Vc, pod opieką pani Bogumiły Tymoszuk, pani Anna Puczki oraz pani Ewy Bloch. Rozpoczęła się ona od zwiedzania  Stadionu Miejskiego. Obecnie na stadionie swoje mecze rozgrywa występująca w Ekstraklasie Jagiellonia Białystok.
   Następnym punktem wycieczki było Epi-Centrum Nauki, Centrum Naukowe,  które znajduje się na terenie Stadionu Miejskiego. Skorzystaliśmy z Wystawy Głównej, na terenie której znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych i obejmuje kilkanaście obszarów tematycznych: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych.
   Po wizycie w Epi-Centrum przyszedł czas na obiad, na który wybraliśmy się do Galerii Handlowej Biała. Przy okazji dzieci skorzystały z wolnego czasu i zakupiły pamiątki.
   Po obiedzie, pełni sił  wybraliśmy się na spacer po Białymstoku zaczynając od Pałacu oraz Parku Branickich. Odwiedziliśmy również Rynek Kościuszki - główny plac Białegostoku, gdzie znajduje się Ratusz oraz malownicze kamienice. Zwiedzanie zakończyliśmy przy pomniku Księdza Jerzego Popiełuszki.
   Szczęśliwie powróciliśmy do Terespola późnym wieczorem.
   Anna Puczka