• Prace nad budową pomnika naszej patronki

   10.05.2022 14:11

   Pomnik naszej patronki staje się coraz piękniejszy

  • Prace nad budową pomnika naszej patronki

   06.05.2022 18:12

   Cały czas trwają prace nad budową pomnika naszej patronki, widać już pierwsze efekty.

  • Konstytucja określa najcenniejsze ideały wolnego narodu

   05.05.2022 08:28

   „Konstytucja określa najcenniejsze ideały wolnego narodu”.

     Takimi słowami określił konstytucję ostatni Prezydent Rzeczypospolitej na uchodźctwie, Ryszard Kaczorowski.

     Każdego roku obchody Konstytucji 3 Maja w naszej szkole mają uroczysty charakter. Tym razem rozpoczęły się tuż przed długą majówką, 29 kwietnia uczniowie i nauczyciele założyli odświętne ubranie i przypięli biało – czerwone kotyliony. W szczególny sposób zaangażowali się uczniowie klasy 5c, którzy przygotowali i zrealizowali widowisko pt.: „ O to konstytucja….”. W przedstawieniu połączono dwa wątki: współczesny - rozmowa wnuczki z babcią oraz historyczny - retrospekcja wydarzeń  końca osiemnastowiecznej Polski za panowania Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. To właśnie on dokonał gruntownych zmian ustrojowych, które zapisano w Konstytucji  3 Maja. Główne postanowienia tego dokumentu odczytał uczeń występujący w roli Marszałka.

     Chór Corda Vox wykonał tematyczne utwory m. in. „Witaj majowa jutrzenko” i  „Polska flaga”. Na szczególną uwagę zasługuje duet Krzyśka Breli i Maćka Badalskiego, którzy na tle powiewających biało – czerwonych flag wykonali  „ Kocham Cię Polsko”.

      W scenariuszu wydarzenia zwrócono uwagę na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypadający 2 maja. Z tej okazji podkreślono rangę i obowiązek szanowania naszego symbolu narodowego.

     Widownia z uznaniem przyjęła widowisko, debiutujących aktorów nagrodziła oklaskami. Do podziękowań dołączył Pan Dyrektor, który odwołał się do wydarzeń sprzed ponad 300 lat. Zachęcał też uczniów do wywieszania flagi polskiej na swoich domach.

     Z końcem majówki (4.05) widowisko wystawiono po raz drugi. Tym razem odbiorcami byli młodsi uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich. Oni również owacjami nagrodzili aktorów.

    

   Obsada widowiska:

   Narratorzy - Anna Biadun i Nicole Kolarz.

   Babcia – Anna Kwiecińska.

   Wnuczka – Agnieszka Benich.

   Wolski – Maksymilian Leonienko.

   Szlachta: Bartłomiej Majek, Patryk Mućko, Kacper Pawłowski, Krystian Gryciuk.

   Maciejowa – Karina Panasiuk.

   Mieszczanki – Marta Fedorowicz, Julia Gobcewicz, Elżbieta Jędrychowska, Dorota Zaorska.

    

   Gościnnie w roli Marszałka Małachowskiego – Daniel Szczygieł z klasy 6a oraz Weronika Greczuk (7b) i Natalia Jarocka (7b) jako werblistki..

    

   Opracowanie muzyczne – p. Tomasz Jezuit, chór Corda Vox

   Scenografia – p. Edyta Drobysz, p. Ewa Bloch

   Kostiumy – uczniowie klasy 5c

   Scenariusz i reżyseria – p. Ewa Bloch

    

  • Logopedyczny projekt Rymolandia

   27.04.2022 23:10
   Współpraca naszej szkoły z eTwinningiem to cały wachlarz korzyści i poszerzanie horyzontów. Logopedyczny projekt "Rymolandia" dobiega końca, więc i podsumowań czas zacząć, a jest tego naprawdę dużo.... :-). Do najważniejszych działań zaliczyć można: szkolenia (stacjonarne i online), zajęcia otwarte z dziećmi z innych szkół, wspólne tworzenie interaktywnej książeczki, wymiana doświadczeń między logopedami, nawiązanie współpracy na przyszłe projekty, poznawanie i tworzenie nowych narzędzi do pracy i jeszcze wiele, wiele innych. Dziś podsumowanie działań w naszej szkole, a już wkrótce wisienka na torcie, czyli książeczka interaktywna, nad którą pracowało wspólnie kilkanaście szkół z całej Polski.
   D. Wójcik