• Zajęcia koła szachowego

   09.02.2020 19:03

   Zajęcia koła szachowego odbywają się w każdą środę w wymiarze 2 godzin lekcyjnych. Aktualnie regularnie na zajęcia uczęszcza około 15 do 20 dzieci w wieku od 5 latków do uczniów klasy szóstej. Cześć kółkowiczów wyjeżdża na zawody Bialska Liga Szachowa. Byliśmy w Białej Podl., Łomazach, Międzyrzecu Podl. Dwie drużyny wystartowały w finale Drużynowym Powiatu Bialskiego. Starsi zajęli IV miejsce natomiast młodsi szachiści zajęli III miejsce. Powoli na zawody zabieram dzieci, które w tym roku zaczęły uczęszczać na zajęcia. W najbliższym czasie czeka nas wyjazd do Konstantynowa. 23.02 mamy pierwszy rzut Grand Prix Terespola w Szachach a 15 marca spotykamy się wszyscy w naszej szkole na kolejny rzut Bialskiej Ligi Szachowej! Aktualnie na zajęciach rozpoczęliśmy Mistrzostwa Szkoły Dziewcząt klas I - IV. Gra 10 dziewczynek. Niedługo rozpocznę takie zawody dla chłopaków! Planuję też rozegranie mistrzostw dla dzieci 5 latków gdzie mamy wybitnego szachistę Wojtusia Niedziółko. Wśród starszych brylują bracia Piotr i Krzysio Gołębiewscy oraz Filip Samociuk. Chciałbym podziękować za współpracę nauczycielom Wieslawie Sacharczuk, 5 latki mi podrzuca oraz paniom na świetlicy głównie Anecie Witkowicz i Dorocie Szprychel oraz pozostałym. Bardziej zdolne dzieci uczestniczą w zajęciach klubu szachowego, współpracujemy tu ze Sławkiem Leszkiem. Panie Dyrektorze brakuje nam bardzo Szachów w Szkole... program który jeszcze bardziej rozwija umiejętności szachowe dzieci. To co ma Międzyrzec Podl. i Misie mała szkółka gdzie od lat ten program jest wdrażany. Niestety Misie będą drugą siłą w powiecie... my spadamy na 3 miejsce?!

   Opiekun i instruktor szachowy Marek Fero Ferens

  • Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych

   05.12.2019 13:55

   28.11.2019roku w Międzyrzecu Podl. odbył się Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych. W zawodach tych wystąpili uczniowie naszej szkoły. W Igrzyskach Dzieci czyli uczniów klas VI-IV i młodszych nasi szachiści zajęli dopiero 3 miejsce. Zostali wyprzedzeni nie tylko przez SP nr 3 w Miedzyrzecu Podl. ale też przez szkołę w Misiach...obie drużyny zdobyły po 6 pkt. Graliśmy w składzie Samanta Kamińska, Filip Samociuk, Mikołaj Lesik i Piotr Gołębiowski.
   Jeszcze gorzej spisali się nasi starsi koledzy. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czyli klasy VII-VIII zajęli dopiero 4 miejsce wyprzedzeni nie tylko przez dwie szkoły z Międzyrzeca,  ale też z Łomaz. Tu drużyna grała w składzie: Natalia Kral, Mateusz Pastuszuk, Kacper Machnowski i Dawid Zasiuk.
   Misie to mała miejscowość gdzie w szkole realizuje się program "Szachy w szkole". W efekcie w rywalizacji okazała się lepsza od Terespola...miejscowości o takich tradycjach szachowych?!

   Opiekun: Marek Ferens

   Tekst i foto: Marek Ferens

  • X Bialska Liga Szachowa

   18.11.2019 13:49

   W dniu 16 listopada 2019 r. rozpoczęto X Bialską Ligę Szachową od turnieju szachowego w Białej Podlaskiej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia. Szachiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 odnieśli znaczące sukcesy.

   Samociuk Filip z klasy szóstej zajął pierwsze miejsce w kategorii klas 4-6. W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajął Krzysiu Gołębiowski. W turnieju pierwszy raz zagrał najmłodszy uczestnik z Terespola Wojtuś Niedziółko w wieku 5 lat zajął 8 miejsce na 12 zawodników klas 1-3 będąc jeszcze przedszkolakiem. Serdecznie gratulujemy dla Wojtusia i życzymy wytrwałości w rozwijaniu umiejętności  szachowych. Zapraszamy 14 grudnia 2019 r. do Łomaz.

    

   Marek Ferens, Sławomir Leszek

  • Grand Prix Terespola sesja III

   29.10.2018 13:01

   W dniu 14.10.2018 r zakończył się kolejny turniej szachowy w ramach Grand Prix Terespola sesja III. W turnieju rywalizowało 33 zawodników z Białej Podlaskiej, Łomaz, Konstantynowa, Terespola, Grabanowa, Międzyrzeca Podlaskiego mieliśmy zaszczyt gościć zawodników z Chełma, Wierzbicy oraz Sarnak.

   W klasyfikacji do 12 lat zwyciężyli:

   1.Gołębiowski Piotr   -  Terespol,

   2.Lesik Mikołaj          -  Terespol,

   3.Dragan Patryk         -   Wierzbica.

   W kategorii do 18 lat:

   1.Drozd Mikołaj         - Chełm,

   2.Niczyporuk Jakub   - Konstantynów,

   3.Tymoszuk Robert    - Międzyrzec Podlaski.

   W kategorii kobiet:

   1.Szymańska Joanna

   2.Sacharczuk Karolina

   3.Golwiej Paulina      wszyscy z Sarnak.

   W kategorii open:

   1.Dudek Marcin

   2.Pawłowski Dariusz

   3.Ferens Marek        wszyscy z Terespola.

    

      Podczas otwarcia turnieju  wspomniane zostało o niedawno zmarłym naszym koledze i miłośniku szachów św. p. Leonie Kuprysiu uczciliśmy to chwilą ciszy i zadumy.

      Partnerem naszego klubu jest grupa MamyCzas Terespol zajmująca się inicjowaniem i moderowaniem życia kulturalnego Terespola.

   W organizacji turnieju pomogli nam zaprzyjaźnione Stowarzyszenie „Bugowiaki”, Urząd Miasta Terespol, Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, Miejska Biblioteka Publiczna w Terespolu oraz niezawodne grono licznych sponsorów.

   Organizatorzy Klub Szachowy MOK „Debiut” Terespol zapraszają już w niedalekim terminie na czwartą sesję Grand Prix Terespola oraz podsumowanie wszystkich sesji i wyłonienie mistrza i mistrzyni Terespola w czterech kategoriach wiekowych.