• Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych. Międzyrzec Podl. 8.11.2017 rok.

19.11.2017 20:26

Bardzo dobrze wypadła drużyna z gimnazjum która zajęła II miejsce. Do zwycięstwa zabrakło małego punkciku czyli wygrania jednej partii w ostatnim meczu z Jelnicą …a tak na półfinał do Parczewa pojechała drużyna z Międzyrzeca Podl.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Marek Prokopiuk, Kacper Wieczorek, Piotr Pytka i Marta Michalak.

Szkoda, bo mamy obecnie silny skład w gimnazjum!!!

Trochę gorzej, ale na miarę swoich możliwości wypadli szachiści z podstawówki. Na sześć drużyn zajęli 3 miejsce. Wyprzedził  nas Międzyrzec  Podl. i Łomazy.

Tu graliśmy w składzie: Mateusz Pastuszuk, Mikołaj Lesik, Filip Samociuk i Maja Prokopiuk. Drużyna jest rozwojowa. Uczniowie są  z klasy IV i V.

Opiekunem i trenerem szachistów jest niezmiennie Marek Ferens.

Tekst i foto: Marek Ferens

• VII Bialska Liga Szachowa 2017 r.

26.04.2017 13:28

22.04.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej,  odbył się ostatni  6 rzut Bialskiej Ligi Szachowej. Jednocześnie było to podsumowanie całego cyklu rozgrywkowego.

Najlepiej z naszych zawodników wypadli: w kategorii klas I – III 7 miejsce Piotr Gołębiowski, w kategorii klas IV – VI wysokie 3 miejsce zajął Mateusz Pastuszuk, 8 miejsce Kacper Machnowski i 9 miejsce Piotr Pytka. Wśród uczniów gimnazjum bardzo dobrze wypadł Marek Prokopiuk, który zajął 3 miejsce, tuż za nim na 4 miejscu był Mateusz Stawski.

W ogólnej klasyfikacji w Bialskiej Lidze szachowej z Terespola wystartowało 32 zawodników: głównie z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 a także I Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Kategoria ponadgimnazjalna

1 miejsce Mateusz Prokopiuk (zwycięzca całego cyklu turniejów)

Kategoria gimnazjum chłopców

4 miejsce Marek Prokopiuk

9 miejsce Mateusz Stawski

13 miejsce Kacper Wieczorek

Kategoria gimnazjum dziewcząt

5 miejsce Marta Michalak

Kategoria szkół podstawowych chłopców klas IV – VI

3 miejsce Piotr Pytka

10 miejsce Mateusz Pastuszuk

11 miejsce Kacper Machnowski

14 miejsce Szymon Leonienko

16 miejsce Mateusz Osiński

Kategoria szkół podstawowych klas I – III

7 miejsce Piotr Gołębiowski

10 miejsce Mikołaj Lesik

13 miejsce Filip Samociuk

16 miejsce Jakub Pastuszak

18 miejsce Jakub Machnowski

W każdym z cyklów turniejów uczestniczyło ponad 100 zawodników. W sumie przewinęło się 637 zawodników z powiatu bialskiego i Sarnak.

Wszyscy zawodnicy są zrzeszeni w klubie MOK „Debiut” Terespol, których opiekunami są Marek Ferens, Sławomir Leszek i Janusz Sałtrukiewicz.

• VII Szachowe Grand Prix Terespola

25.04.2017 14:11
      W niedzielę 23.04.2017 r. w sali bankietowej Galerii Smaków w Terespolu 33 szachistów walczyło o zwycięstwo w 2 rudzie VII Grand Prix Terespola.
      Podczas zawodów odbyła się zbiórka pieniędzy (do puszki) na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnej Kamili Tarasiuk z Terespola. Akcję charytatywną koordynowała Fundacja ,,Spróbuj Ponownie z Nami" z Terespola. Zebrano kwotę 239 zł, które po komisyjnym przeliczeniu przekazano rodzicom Kamili.
      Wyniki 2 rundy prezentowały się następująco:
      w kategorii kobiet zwyciężyła Hanna Nurzyńska przed Martą Michalak i Pauliną Golwiej,
      w kategorii do lat 12 wygrał Wiktor Kukawski, tuż za min byli Piotr Gołębiowski i Karol Petruczenko,
      w kategorii do lat 18 najlepszy okazał się Jakub Niczyporuk przed Markiem Prokopiukiem i Piotrem Pytką,
      w kategorii Open zwyciężył Mateusz Prokopiuk pokonując Sławomira Leszka i Marka Ferensa.
      Organizatorami zawodów byli: Galeria Smaków Agnieszki Drab, Fundacja „Spróbuj Ponownie z nami” Tomasza Niedźwiedziuka, Urząd Miasta Terespol, Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu oraz klub szachowy MOK „Debiut” Terespol.
      Wszystkich zainteresowanych kontynuacją cyklu naszych turniejów zapraszamy po wakacjach na 3 rundę VII Grand Prix.

..................................
      Dzień wcześniej, w sobotę 22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej, odbył się 6 runda Bialskiej Ligi Szachowej. Jednocześnie było to podsumowanie całego cyklu rozgrywkowego.
      W ogólnej klasyfikacji Bialskiej Ligi Szachowej wzięło udział ponad 600 uczestników z terenu powiatu bialskiego i nie tylko. Terespol reprezentowało łącznie 32 zawodników, głównie z Zespołu Szkół Publicznych nr 1, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 a także I Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej.

Najlepsze wyniki w ogólnej klasyfikacji osiągnęli:
      - Kategoria ponadgimnazjalna:
      1 miejsce - Mateusz Prokopiuk (zwycięzca całego cyklu turniejów)
      - Kategoria gimnazjum chłopców:
      4 miejsce - Marek Prokopiuk
      9 miejsce - Mateusz Stawski
      13 miejsce - Kacper Wieczorek
      - Kategoria gimnazjum dziewcząt:
      5 miejsce - Marta Michalak
      - Kategoria szkół podstawowych chłopców klas IV – VI:
      3 miejsce - Piotr Pytka
      10 miejsce - Mateusz Pastuszuk