• IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Firlej

   30.11.2021 15:15

   W dniu 20 listopada 2021 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli Skromowskiej odbył się IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Firlej. Wszystkich obecnych powitał dyrektor placówki Paweł Dobek, wyrażając swój podziw dla szachistów i radość z tego, że szachy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
   Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach: młodszej i starszej, z podziałem na kategorie wiekowe. Wszyscy zawodnicy rozegrali łącznie 7 rund. Mimo pandemii organizatorzy nie musieli martwić się o frekwencję, gdyż w zawodach udział wzięło 76 uczestników z różnych miejscowości województwa lubelskiego. W tym gronie znaleźli się uczniowie ZSP Nr 1 w Terespolu reprezentujący Klub Szachowy MOK Debiut Terespol.
   W końcowej klasyfikacji w kategorii wiekowej do lat 12 szóste miejsce zajął Krzysztof Gołębiowski, co w stawce dwudziestu zawodników jest bardzo dobrym rezultatem. Z kolei w kategorii wiekowej do lat 14 pierwsze miejsce zajął Piotr Gołębiowski, który wyprzedził jedenastu zawodników, w tym triumfatora trzech ostatnich edycji, wygrywając z nim bezpośrednią partię.   
   Wręczenia pucharów dla najlepszych szachistów oraz pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników dokonał Wójt Gminy Firlej  Dawid Tarnowski. Żegnając uczestników zapraszał do udziału w kolejnej edycji zawodów już za rok, w trzecią sobotę listopada.

  • XV Międzynarodowy Turniej Szachowy

   08.10.2021 16:45

   W dniach 23-25.09.2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w  Terespolu uczestniczyli w XV Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. „Bohaterów Akcji V2” rozgrywanym w miejscowości Borsuki, gm. Sarnaki.

   W turnieju uczestniczyli szachiści z Czech, Francji i Polski, której reprezentanci pochodzili z 16 ośrodków szachowych m.in. Warszawy, Białegostoku, Jastrzębia Zdrój oraz z ościennych województw i powiatów. W tak doborowym gronie bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie reprezentujący Klub Szachowy MOK Debiut Terespol. W kategorii juniorzy młodsi trzecie miejsce zajął Krzysztof Gołębiowski, natomiast w kategorii juniorzy pierwsze miejsce zdobył Filip Samociuk, a trzeci był Piotr Gołębiowski.

   Wielkim zainteresowaniem cieszył się turniej szachów błyskawicznych, który odbył się w dworku państwa Joanny i Franciszka Philippe w Borsukach, do którego zaproszeni zostali również mieszkańcy  Borsuk i okolic.

   Turniej każdego dnia był urozmaicony dodatkowymi atrakcjami. Tradycyjnie zawodnicy mieli możliwość poznania walorów turystyczno krajobrazowych regionu – wycieczka do Mielnika i okolic oraz poznać potrawy regionalne miejscowej kuchni oraz zintegrować się przy wspólnym ognisku.

   Gratulujemy sukcesu i za rok mamy nadzieję na większą liczbę chętnych do udziału w turnieju, a uczniów zapraszamy na zajęcia szachowe do klubu MOK Debiut Terespol w każdy wtorek w godz. 17-19 w sali MOK.

    

   Sławomir Leszek

    

  • Sukcesy w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach klasycznych

   11.09.2021 07:45

   W dniach 17-19 sierpnia w Woli Uhruskiej  odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w szachach. Z dużym powodzeniem startowali w nich nasi uczniowie, reprezentujący MOK Debiut Terespol. Drużynowo zdobyli wicemistrzostwo województwa w składzie: Samociuk Filip, Gołębiowski Piotr, Gołębiowski Krzysztof oraz absolwentka jedynki, Michalak Marta. W zmaganiach indywidualnych mistrzem województwa do lat 14,  został Samociuk Filip na trzecim miejscu zawody ukończył Gołębiowski Piotr. W kategorii do 12 lat, wicemistrzem został Gołębiowski Krzysztof. Serdeczne gratulacje.

    

  • Mistrzostwa Szkoły w Szachach.

   07.03.2020 19:22
   Trwają Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Dziewcząt i Chłopców klasy I-IV.
  • X Grand Prix Terespola

   25.02.2020 10:38

            X Grand Prix Terespola w szachach sesja I zima odbyła się w dniu 23.02.2020 r. w sali konferencyjnej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu. W turnieju uczestniczyło 32 zawodników z Białej Podlaskiej, Łomaz, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Włodawy, Kodnia, Sławatycz oraz już kolejny raz gościliśmy mistrza międzynarodowego w szachach Pana Safeta Terzića z Bośni i Hercegowiny zamieszkującego w Polsce. Jest nam miło, że zawodnicy chcą wracać do Terespola i cieszy nas duża ilość młodych adeptów szachów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Terespolu. Oczywiście mistrz Terzić Safet udowodnił swoją wyższość i wygrał turniej. Planujemy zorganizować dla miłośników szachów symultane szachową z mistrzem Safetem Terzicem.

   W kategorii do lat 12 chłopcy:

   1.Andrzej Pietkiewicz z Białej Podlaskiej,

   2.Krzysztof Gołębiowski z Terespola,

   3.Jakub Zasiuk z Terespola.

   W kategorii do lat 18 młodzicy:

   1.Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego,

   2.Filip Samociuk z Białej Podlaskiej,

   3.Piotr Gołębiowski z Terespola.

   W kategorii open:

   1.Safet Terzić z Bośni i Hercegowiny,

   2.Piotr Lewandowicz z Włodawy,

   3.Grzegorz Olichwirowicz z Łukówa.

   W kategorii kobiet :

   1.Marta Michalak z Terespola,

   2.Ania Kwiecińska z Terespola.

       W przerwie między rundami zostaliśmy ugoszczeni pizzą od naszego sponsora z pizzerii PAPPA w Terespolu co bardzo ucieszyło najmłodszych szachistów.

   Dziękujemy za pomoc w organizacji Urzędowi Miasta Terespol, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Terespolu oraz Klubowi Szachowemu MOK „Debiut” Terespol.

   Zapraszamy już niebawem na następną sesję X Grand Prix Terespola w szachach.

    

                                                       Tekst i foto Marek Ferens i Sławomir Leszek