• Dzień Pizzy u Biedronek

   Dzień Pizzy u Biedronek

   10.02.2023 13:27
  • Dzień Pizzy u Stokrotek

   09.02.2023 22:30
  • Dzień Postaci z Bajek

   Dzień Postaci z Bajek

   06.11.2022 11:27
   Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada, w dzień urodzin Walta Disneya. W naszym przedszkolu Nadbużańskie Skrzaty obchody tego dnia rozpoczęły się już czwartego listopada. W grupach pszczółki, jagódki, stokrotki, biedroneczki i wiewiórki pojawiły się wspaniałe bajkowe postacie. Zarówno dzieci,  jak i wychowawczynie olśniły wszystkich swoim strojem. Przedszkolaki zaprezentowały przebrania podczas wspólnych tańców i zabaw. Rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Tego dnia zabawom, tańcom i zagadkom nie było końca. Wszyscy mogliśmy przypomnieć sobie, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Dzień ten przyniósł nam wiele wrażeń i radości.
                                                                                                  Katarzyna Karmasz

    
  • Stokrotki i Biedroneczki powitały Panią Jesień

   Stokrotki i Biedroneczki powitały Panią Jesień

   23.09.2022 20:10
   Niezwykle kolorowo i wesoło rozpoczął się piątkowy dzień w grupach czterolatków. Do przedszkola zawitała kolorowa jesień. Przybyła ona z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek. Dzieci rozpoznawały je przez dotyk. Wizyta ,,Pani Jesień" przyniosła nam wiele radości, wspólnie zatańczyliśmy ,,jesienną poleczkę ". Teraz podczas spacerów będziemy obserwować zmiany, które przyniosła nam nowa pora roku.


                                                                           K. Karmasz i W. Sacharczuk

    
  • Przedszkolaki uczą się dbać o ząbki

   Przedszkolaki uczą się dbać o ząbki

   22.09.2022 20:30
   W naszym przedszkolu gościliśmy panią z gabinetu stomatologicznego. Dzieci z grupy Stokrotki, Jagódki, Pszczółki, Biedroneczki i Wiewiórki miały okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o swoje zęby. Pani Ilonka w sposób bardzo interesujący opowiedziała nam, co robić, by mieć piękny i zdrowy uśmiech. Chętni zaś mogli samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, by utrwalić prawidłowe ruchy podczas mycia zębów. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe naklejki, dyplomy i pasty. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie z panią higienistką sprawi, że każde dziecko będzie pamiętało o systematycznym i dokładnym myciu zębów.
                                                                                                     K. Karmasz