• "Jasełka w grupie I 3 latków"

17.01.2017 17:57

Dnia 12.01.2017r. w naszej grupie odbyła się inscenizacja słowno - muzyczno - taneczna "Jasełka". Przedszkolaki w pięknych przebraniach zaprezentowały zgromadzonym rodzicom swoje talenty aktorskie. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty rodziców wraz z dziećmi polegające na wspólnym malowaniu figurek gipsowych. Radości nie było końcasmiley. Piękne i kolorowe prace zostaną wręczone babciom i dziedkom z okazji zbiżającego się ich święta.

Renata Bednarzak

Ilona  Białowąs

17.01.2017 17:22

Coroczną tradycją naszego przedszola jest przygotownie i przedstawienie rodzicom Jasełek. W dniu 12.01.2017r. do grupy II maluchów na jasełkowe spotkanie zaproszono rodziców przedszkolaków. W przepięknej scenografii, przy blasku świec, w miłej, świątecznej atmosferze dzieci odegrały swoje role. Była: Maryja, Św. Józef, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Występy przedszkolaków w kolorowych strojach wywołały wzruszenie na twarzach rodziców. Było też wspólne dekorowanie laurek na Dzień Babci i Dziadka oraz słodki poczęstunek.

• "Dzieci dzieciom"

10.01.2017 22:10

W miesiącu grudniu w ramach programu "Kraina baśni i bajek w przedszkolu" starsze koleżanki czytały bajki dla maluchów z grupy II. Licznie przybyłe absolwentki naszego przedszkola w magicznych przebraniach przybliżyły dzieciom smutną historię "Dziewczynki z zapałkami" oraz wielu innych ciekawych bajek. Nasze absolwentki mogły pochwalić się przed maluchami swoimi umiejętnościami czytelniczymi, pięknym i głośnym czytaniem.

• Warsztaty rodzinne

22.12.2016 19:56

Dnia 14.12.2016r. w ramach akcji "Rodzice czytają dzieciom" pani Marta Gruszecka wprowadziła nas w nastrój bożonarodzeniowy. W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dzieci i ich najbliżsi spotkali się na wspólnym dekorowaniu pierników. Ozdobione pierniki zostały spakowane i przeznaczone na kiermasz świąteczny.

Dziękujemy za hojność wszystkim rodzicom.

• "Książka kucharska-ulubiona lektura mojej babci"

11.12.2016 22:08

Dnia 09.12.2016r. do dzieci z grupy II 3-latków zawitała babcia Renia (Nikoli B.), która przyniosła ze sobą ulubioną lekturę "Książkę kucharską". Opowiedziała dzieciom jakie potrawy najchętniej przygotowuje, następnie zachęciła dzieci do wspólnego  pieczenia pierników według jej ulubionego przepisu. Praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki różnych kształtów przy pomocy foremek. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dziecio spodobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, po ostygnięciu było wspólne dekorowanie różnokolorowymi lukrami i posypkami a następnie jedzenie swoich wypieków.

Kolejna porcja wypieków z babcią za rok . . .