• Dzień Dinozaura u Jeżyków

   24.02.2023 20:19

   Dinozaury to stworzenia, które od dawna fascynuja wszystkie małe dzieci. Zaskakują swoim wyglądem, ale także kryją wiele tajemnic. Dlatego dziś (24 lutego) obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z tej okazji zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych stworzeń. Dzieci obejrzały i wysłuchały prezentacji multimedialnej poświęconej tym olbrzymom. Jeżyki dowiedziały się jak wyglądały i czym odrzywiały się dinozaury. Podczas zajęć dzieci bardzo chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość i układały rytmy. Chętnie poznawały bardzo trudne nazwy gadów i dzieliły się swoją wiedzą.

   Renata Bednarzak

  • Dzień pizzy u Jeżyków

   24.02.2023 19:54
  • Pierniczkowe warsztaty u Jeżyków

   06.01.2023 12:44

   Przed świetami Bożego Narodzenia w grupie Jeżyków odbyły się warsztaty ozdabiania pierniczków. Planowany był występ jasełkowy, ale w miesiącu grudniu dzieci często chorowały co za tym idzie w grupie uczęszczało po kilkoro dzieci. Pani Agnieszka przedstawiła dzieciom bożonarodzeniowe tradycje oraz pokazła dzieciom jak się robi lukier po czym przedszkolaki miały możliwość wykazania się swoją kreatywnością. Gościnnie zaprosiliśmy grupę Skowronków. Wychowawczynie i dzieci wspolnie odśpiewały kolędy oraz złożyły życzenia. 
   Dziękujemy serdecznie rodzicom za upieczenie pierniczków.

   Wychowawczynie z grupy Jeżyki  

  • 11 listopada

   15.11.2022 17:26

   10 listopada 6-latki ze wszystkich trzech grup przygotowały akademię z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci pięknie recytowały wierszyki oraz śpiewały patriotyczne pieśni. Wszyscy uroczyście odśpiewali hymn Polski a słowa "Jeszcze Polska nie zginęła" niosły się po korytarzu naszej placówki. Jak co roku nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" o godzinie 11.11 wszyscy ponownie odśpiewaliśmy nasz hymn w salach dydaktycznych. Korzystając z okazji rozstrzygnięto konkurs pt."Cuda z jesiennego liścia" dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

   Wychowawczynie grup 
   Jeżyki, Krasnale i Wiewiórki