• Wyjątkowy gość - Luiza Złotkowska

   23.09.2022 19:49
    

   W środę 20 września 2022 r. w naszej szkole mieliśmy okazję gościć niezwykłą osobę Luizę Złotkowską.  Jest to  medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim.  W czasie spotkania z uczniami klas IV-VIII opowiedziała, jaka była droga jej kariery. Podkreśliła, że początki nie były łatwe. Treningi wymagały wysiłku i poświęcenia. Nie obeszło się też bez kontuzji. Najważniejsze jednak było to, by nie poddawać się przeciwnościom losu. Wytrwałość i ciężka praca opłaciły się -  została brązową medalistką Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver  oraz srebrną medalistką igrzysk w Soczi.  Pani Luiza Złotkowska pokazała pełne emocji filmy z najważniejszych wydarzeń sportowych, można było również zobaczyć  z bliska jej medale, a także łyżwy do szybkiej jazdy. Nasi uczniowie chętnie uwieczniali chwilę spotkania, robiąc zdjęcia z medalistką. Na pamiątkę  zyskali też autografy.
   Pani Luiza Złotkowska przyjechała do Terespola dzięki inicjatywie  miejskiego Klubu Olimpijczyka, który chciał uświetnić w ten sposób 30. Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego, nauczyciela i wychowawcę wielu pokoleń terespolskiej młodzieży.

  • Akcja Sprzątania Świata

   09.09.2022 18:50

   Zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej pt. "Sprzątanie Świata", która odbędzie się 17.09.2022 godz. 11.00 w Terespolu.

   Przewidziane są fajne nagrody dla wszystkich uczestników.
   Akcja skierowana jest głównie do klas 6-8. Ograniczona liczba miejsc - tylko 40!

    
  • Narodowe czytanie

   01.09.2022 14:33