• Remont szkoły

    • Początek....

      

     Droga dla rowerzystów

     W  maju 2015r. na terenie naszej szkoły oddano do użytku nowy wjazd i miejsce parkingowe dla osób, które mając na uwadze dbałość o kondycję fizyczną, przyjeżdżają do szkoły rowerem.

     Nowy, oddzielny chodnik zapewnia sprawną i bezpieczną komunikację.

     Inwestycja ta mogła powstać dzięki przychylności Pana Burmistrza i władz miejskich, za co wszyscy użytkownicy jednośladów bardzo dziękują!

     A.Klim

      

     Pięknieje teren wokół szkoły

     Trwa zagospodarowywanie części frontowej przed naszą szkołą. Wyrównano już teren i nawieziono ziemię. Dużą pomocą przy tych pracach służył nam pan Tomasz Androsiuk. Wsparcie finansowe w realizacji przedsięwzięcia zapewniła Rada Rodziców.
     Na razie mamy piękny pejzaż jesienny. Dalsza część  prac wykonana zostanie na wiosnę i choć wiele jest do zrobienia już teraz wiadomo, że efekt końcowy będzie bez wątpienia przepiękny, gdyż teren został bardzo ciekawie zaprojektowany.
     Nie możemy się już doczekać efektu końcowego, kiedy zazieleni się trawa i posadzona  zostanie  zaplanowana roślinność.

     A. Klim

      

     Nowe szafki dla każdego ucznia

      

     Po feriach zimowych uczniowie naszej Jedynki zastali zupełnie odmienioną szatnię. Zamiast ciasnych boksów, pojawiły się różnokolorowe szafki dla każdego ucznia klas II-VII oraz gimnazjalistów. Uczniowie mogą w nich przechowywać nie tylko ubrania na zmianę, ale także książki czy przybory szkolne. Mamy nadzieję, że nowa szatnia rozwiąże problem bardzo ciężkich plecaków – od teraz uczniowie nie muszą wszystkiego nosić ze sobą.
     Szatnia  jest przestronna i bardzo kolorowa, a pomiędzy szafkami stanęły ławeczki, aby ułatwić uczniom zmianę obuwia i przebranie.
     Nowe szatnie mają także pierwszoklasiści – w ich boksach stanęły wygodne szafeczki z siedziskami.
     Koszt nowej szatni to ok. 40 tysięcy. Jedną czwartą kosztów pokryła Rada Rodziców, zaś pozostałą część opłaciła nasza szkoła.
     Przypominamy wszystkim uczniom, aby dbać o szafki, ponieważ mają służyć naszej szkole przez długie lata.

      

     SZATNIA MARZEŃ

     Wakacje się skończyły, a wraz z nimi zakończył się remont szatni szkolnej.
     Dzięki wpłatom Rodziców uczniów naszej szkoły na Komitet Rodzicielski oraz zaangażowanie Rady Rodziców w szatni ułożona została na podłodze płytka, która rozjaśniła pomieszczenie i nadała walorów estetycznych szkole. Ponadto odświeżone zostały ściany oraz praktycznie rozmieszczono oświetlenie nad szafkami uczniów. To przedsięwzięcie sprawiło, że szatnia szkolna zmieniła swój charakter wizualny i stała się bardziej przyjazna dla dzieci i młodzieży.
     Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i Rodzicom za przyczynienie się do tak bardzo korzystnego przedsięwzięcia.


     AS

      

     Przedszkolaki, ale także uczniowie szkoły podstawowej, zarówno ci młodsi, jak i starsi mogą już przyjemnie, a jednocześnie pożytecznie spędzać czas w Strefie aktywnego wypoczynku, która na przestrzeni ostatnich tygodni pojawiła się przy Miejskim Ośrodku Kultury, tuż za orlikiem.
     Do dyspozycji uczniów terespolskiej jedynki, ale także mieszkańców Terespola jest rozbudowany plac zabaw, a także szereg sprzętów siłowni na powietrzu. Najmłodsi będą się doskonale bawili na huśtawkach, torach przeszkód czy ściankach do wspinaczki, zaś starsi uczniowie na pewno chętnie wykorzystają sprzęt, ćwicząc różne części ciała.
     Koszt Strefy aktywnego wypoczynku to ok. 150 000 tys., z czego 50 tys. to dofinansowanie z budżetu państwa.
     Ogromne cieszy nas fakt, że strefa ta powstała w pobliżu naszej szkoły i nasi uczniowie będą mogli z niej swobodnie korzystać zarówno na zajęć, jak równie po ich zakończeniu.