• Dzień Praw Dziecka

     • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto obchodzone corocznie 20 listopada, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu RP 7 listopada 2014r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. Dzieci z grupy Jeżyki zapoznały się z prawami jakie im przysługują m.in.: prawem do miłości, szacunku czy przynależności. Obejrzały bajkę pt."Karolek i prawa dziecka" oraz zatańczyły do pięknego utworu Orkiestry Dni Naszych. Każde dziecko otrzymało pamiątkową przypinkę.

     • Dzień Jeża

     • Dzień Jeża to święto kolczastego, sympatycznego drapieżnika. Z tej okazji grupa Jeżyków i Krasnali 10 listopada razem uczciła to święto. Nauczycielki podczas zabaw i gier uświadomiły dzieciom, jak ważną rolę jeże pełnią w środowisku. Dzieci z zainteresowaniem oglądały obrazki prezentujące jeże. Poznały ich zwyczaje oraz sposób przygotowania do zimy. Ponadto nie zabrakło wielu zabaw związanych z tym świętem. W tym dniu dzieci z opaskami jeża na głowie chętnie brały udział w różnorodnych zabawach m.in. rozwijały umiejętność liczenia, dopasowywały obrazki, wesoło bawiły się oraz tańczyły przy piosence o jeżyku. Na zakończenie udanego dnia Jeżyki i Krasnale zrobiły sobie zdjęcie w fotobudce i otrzymaly odznaki. 

     • „Szkoła do Hymnu - 2023”

     • W przeddzień 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

     • 105 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ NASZĄ OJCZYZNĘ NIEPODLEGŁOŚCI

     • 10 LISTOPADA  UROCZYŚCIE  OBCHODZILIŚMY  105  ROCZNICĘ  ODZYSKANIA PRZEZ NASZĄ  OJCZYZNĘ  NIEPODLEGŁOŚCI.  PO  POGADANCE  NA  TEMAT  HISTORII POLSKI,  ODŚPIEWALIŚMY  „ROTĘ” I  INNE  PIEŚNI  PATRIOTYCZNE  ORAZ  ZROBILIŚMY  PAMIĄTKOWE  ZDJĘCIE  NA TLE  PRAC  PLASTYCZNYCH  WYKONANYCH  PRZEZ  NAS.
       
      UCZNIOWIE KLASY III a
     • Dzień Postaci z Bajek u starszaków

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto, którego głównymi bohaterami są nasi ulubieńcy z dzieciństwa. W naszym przedszkolu  ten niezwykły dzień obchodzony był w poniedziałek 6 listopada. Do wspólnej zabawy włączyła się całe przedszkole.  Nie zabrakło również Batmana, Królewny Śnieżki, Biedronki, którzy sprawowali pieczę nad całym wydarzeniem. Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji, tj.: konkursy, Quizy, muzyczne zabawa „Jaka to melodia” czy zabawa pomocnik Kopciuszka. Na zakończenie bajkowej uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt.: " Moja ulubiona postać z bajki" organizowanego przez p. Marzenę Butrym. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. A dzieci, które uczestniczyły w zabawach, otrzymały słodki poczęstunek oraz dyplom. Gratulujemy.

      M. Butrym

       

     • Maluchy świętują Dzień Niepodległości

     • 11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości. Dzieci w naszym przedszkolu tańcem, słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały miłość do Ojczyzny. Wychowaczynie wszystkich grup omówily wspólnie z dziećmi polskie symbole narodowe. Cała społeczność przedszkolna łącząc się on-line o 11.11 odśpiewała Hymn Narodowy. 

      K. Nowacka
      M. Butrym
      I. Huk - Szczepańska 
      K. Karmasz 

     • Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

     • 10 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy “Sówek” i “Skowronków” przygotowały program artystyczny. Mali artyści wystąpili w pięknych strojach, dziewczynki były ubrane w stroje w barwach biało – czerwonych, natomiast chłopcy stali się małymi żołnierzami.

     • Dzień Dyni u Sówek


     • W poniedziałek  30 października 2023 roku w grupie Sówek od rana swoje święto miała pomarańczowa Dynia. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia w przedszkolu królował kolor pomarańczowy, układaliśmy dyniowe puzzle, były konkurencje sportowe: turlanie dyni, slalom z dynią. Poznawaliśmy potrawy, które można zrobić z dyni. Natomiast twórczym działaniem były nasze prace plastyczne. To był ciekawy dzień, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. 

                                                     M.Butrym
     • Dzień Postaci z Bajek u maluchów


     • 6 listopada z okazji Dnia Postaci z Bajek w naszym przedszkolu było niezwykle radośnie i kolorowo. Przedszkolaki z grup Pszczółek, Jagódek, Krasnali oraz Jeżyków przebrały się w postaci z ulubionych bajek i filmów dla dzieci.
      Tuż po 9 wszystkie grupy wraz z przebranymi z tej okazji wychowawczyniami, udały się do sali Jagódek, gdzie odbyło się wiele konkursów. Przedszkolaki odgadywały tytuły bajek po wysłuchaniu melodii oraz oddzielały groch od makaronu, wcielając się w rolę Kopciuszków. Wiele radości sprawiło im odgadywanie pachnących woreczków oraz taniec na gazecie. Oczywiście nie obyło się bez wspólnego tańca i pociągu po przedszkolu.
      Bajkowy dzień zakończył się sensem kinowym w sali Pszczółek, gdzie maluchy zajadły się popcornem. Każdy przedszkolak mógł także zapozować do zdjęcia w bajkowej fotobudce.
      Obchody Dnia Postaci z Bajek przygotowały wychowawczynie Kasia Karmasz, Kasia Nowacka, Kamila Korneluk oraz Renia Bednarzak.
       
     • Sówki na spacerze w parku


     • W dniu 17.10. 2023 przedszkolaki z grupy " Sówek" wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni wybrali się na wycieczkę do parku miejskiego w Terespolu. Pobyt w parku  dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Park odkrył przed dziećmi swoje piękno. Poznaliśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody. Podczas wycieczki zebraliśmy najpiękniejsze kolorowe liście z których dzieci zrobiły bukiety. Znaleźliśmy również chwilę czasu, aby odpocząć  i wspólnie muc się pobawić na placu zabaw.


      M. Butrym 
     • Pszczółki w bibliotece miejskiej

     • Dnia 27.10.2023 roku dzieci z grupy "Pszczółek" wraz z panią Marzeną Butrym i p. Grażyną Lodą odwiedziły Bibliotekę Miejską w Terespolu. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na koniec dzieci otrzymały cztery nowe książeczki do swojej biblioteki przedszkolnej. 


      M. Butrym