• Bezpieczne wakacje - konkurs plastyczny w przedszkolu.

     • Tuż przed rozpoczęciem wakacji w naszym przedszkolu nastąpiło rozwiązanie konkursu plastycznego pt.,, Bezpieczne wakacje”. Konkurs skierowany był do przedszkolaków z grup 5-6 latków. Tematyka konkursu uwzględniała zasady bezpiecznego, letniego wypoczynku. Konkurs miał na celu promowanie wiedzy dziecina temat zwiększenia bezpieczeństwa przedszkolaków w czasie wakacji. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu. Życzymy wszystkim przedszkolakom, zdrowych bezpiecznych i słonecznych wakacji.

     • Wycieczka klasy 3b

     • Dnia 21 czerwca 2023r. klasa IIIb była na wycieczce w Woskrzenicach i w Białej Podlaskiej. W programie mieliśmy salę zabaw, obiad w MacDonalds i naukę pływania na basenie AWF-u. Najbardziej dzieciom podobał się pobyt na basenie, a ratownik przypomniał o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw nad wodą. Była to świetna nauka bezpieczeństwa przed wakacjami.

      BM

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     • 23 czerwca 2023 r.

       

       

      9.00 – zakończenie roku szkolnego

      dla klas I-III szkoły podstawowej

      9.30 – zakończenie roku szkolnego

      dla klas IV-VIII szkoły podstawowej

       

      O GODZ. 8.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA ŚWIĘTA
       
     • Projekt „Nasza szkoła – nasza duma” zakończony!

     • Z ogromną satysfakcją możemy poinformować, że wspólnie z uczniami z powodzeniem zakończyliśmy ogólnopolski projekt o nazwie „Nasza szkoła – nasza duma!”,  który zakładał współpracę z eTwinningiem (wymianę doświadczeń i informacji z innymi szkołami w całej Polsce) podczas realizowania tych samych zadań.

     • PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

     • W dniu 05.06. 2023 roku z okazji Dnia Dziecka  dzieci  z przedszkola  mogły zobaczyć w wykonaniu niezwykłych aktorów - rodziców z grupy  " Skowronki " bajkę pt. „Smerfy”. Aktorzy z dużym zaangażowaniem przygotowali swoje kostiumy i scenografię pod czujnym okiem p. Marzeny Butrym, która była pomysłodawcą tego dzieła.  Dzieci mogły podziwiać szereg rekwizytów. Najważniejsza była jednak gra aktorska, której pozazdrościć mógłby nie jeden profesjonalny teatr. Na uwagę zasługuje też interakcja z dziećmi, pomysłowe dialogi, które spodobały się nie tylko dzieciom, ale też dorosłym. Występ wzbudziły gromkie brawa dzieci i szczery uśmiech dorosłych. Wszyscy aktorzy od tygodni intensywnie przygotowywali się do występu, kompletowali stroje, tworzyli dekoracje i uczyli się ról. Było to nie lada wyzwanie, aby wystąpić przed tak wymagającą i wspaniałą publicznością. Wysiłek i czas poświęcony na przygotowanie został wynagrodzony gromki brawami i zadowoleniem naszych przedszkolaków. „Bo dobrym być się opłaca, bo dobro zawsze powraca!”

      M. BUTRYM

     • Pszczoły i Jagody w Alpakalandii

     • W piątek 16 czerwca tuż po śniadaniu trzylatki z naszego przedszkola wyruszyły do Ogrodnik, gdzie spędziły kilka godzin znakomicie bawiąc się w Alpakalandii. Maluchy od razu po przyjeździe opanowały rozległy plac zabaw, z radością skacząc na trampolinach, zjeżdżając na tyrolce czy zjeżdżalniach.  Znakomicie bawiły się w piaskownicy czy huśtając na huśtawkach i hamakach. Dzieci urządziły sobie grę w kręgle, ale także budowały tory.  Śmiechom i okrzykom radości końca nie było.
      Następnie dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację i wysłuchały wielu cennych informacji na temat alpak, które potem z niewielkim lękiem karmiły. Maluchy były nieco onieśmielone otwartością tych zwierzaków, ale z ostrożnością i spokojem chętnie je podawały im ziarenka.
      Pobyt w Alpakalandii, ale także podróż autobusem sprawiło maluchom niezwykle wiele radości i wprawiło je w znakomity nastrój.
                                                                                                                              KK

     • Siódmoklasiści w komisariacie


     • W ramach zajęć z doradztwa zawodowego siódmoklasiści udali się na komisariat policji, aby poznać pracę tej wyjątkowo ważnej służby. Dzielnicowy Arkadiusz Kamiński oprowadził młodzież po komisariacie, a następnie opowiedział o pracy policji. Przedstawił także uczniom ścieżkę kariery oraz wymagania, jakie muszą spełnić, by wykonywać ten zawód.
      Wyjście na komisariat zorganizowała Kamila Korneluk, szkolny doradca zawodowy.

       
     • Dzień Mamy i Taty u Skowronków

     • Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z grupy " Skowronki ” zaprezentowały swoim Kochanym Rodzicom program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, piosenki i taniec. Za pomocą prostych słów przedszkolaki pragnęły podziękować swoim Kochanym Rodzicom za ich miłość, oddanie, trud i poświęcenie włożone każdego dnia w ich wychowanie. W ramach podziękowań dla Mamy i Taty dzieci własnoręcznie wykonały piękne upominki. Mamy nadzieję, że była to miła niespodzianka.

       


      I.BIAŁOWĄS 

      M. BUTRYM

     • Olimpiada Przedszkolaka - 2023 r.

     • Pierwsza Olimpiada Przedszkolaka w Terespolu odbyła się w maju 2002 roku. Wtedy były jeszcze uroczyste przemarsze na stadion miejski. To właśnie tam odbywały się pierwsze spotkania z maluchami. Uwzględniając dwa lata przerwy spowodowane pandemią, w dniu 6 czerwca 20023 r. spotkaliśmy się po raz 20! Od wielu lat wydarzenie ma miejsce w pięknym, zielonym, dającym cień i ochłodę parku przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym.

     • Dzień Dziecka - Nadbużańskie Skrzaty 2023

     • W atmosferze radości i świetnej zabawy upłynął Dzień Dziecka w naszym przedszkolu. Szereg atrakcji przygotowali kadeci, instruktorzy Akademickiego Liceum w Terespolu  na czele z dyrektor panią Agnieszką Kulicką oraz 18 Dywizją Zemachanizowaną z Siedlec. 

     • Dzień Mamy i Taty u Sówek

     • Dnia 29 maja w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji pięknego święta jakim jest Dzień  Mamy i Dzień Taty. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych, recytatorskich i ruchowych. W pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny -  wiersze, piosenki, tańce i  życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.

      M. GRYGOROWICZ