• Dzień Dziecka w 5-latkach

   01.06.2022 20:25

   Dziś tj. 1 czerwca swoje święto obchodziły wszystkie dzieci. W grupie 5 - latków odbyły się liczne zabawy ruchowe integrujące grupę, atrakcje z chustą aniamcyjną, quizy i konkursy z nagrodami oraz zabawa taneczna. Imprezę pomagali prowadzić uczniowie z klasy 8a. Wychowawczyni zorganizowała słodki poczęstunek. Radości nie było końca. 

   Wszystkiego najlepszego kochane przedszkolaki. wink

   R. Bednarzak  

  • Pani Wiosna

   23.03.2022 08:22

   Pani Wiosna

              

               21 marca przedszkolaki z dwóch grup 5 latków przywitały wiosnę. Tuż po śniadaniu do sali zapukała Pani Wiosna, przyszła w zielono kwiecistej sukience trzymając w rękach kosz pełen kwiatów, którymi obdarowała przedszkolaki.

               Dzieci tego dnia w zielonych strojach witały wiosnę, ciesząc się z jej nadejścia. Stworzyliśmy piękne kolorowe prace, śpiewaliśmy piosenki o tematyce wiosennej, wspólnie bawiliśmy się w przylatujące ptaki i tańczyliśmy z szarfami. Wybraliśmy się na spacer po okolicy w poszukiwaniu oznak wiosny.

               Wiosno- dobrze, że już jesteś!

   A.Antoniuk

   K.Nowacka

   R.Bednarzak

  • Dzień dinozaura w 5-latkach

   07.03.2022 09:18

   Dzień Dinozaura w 5-latkach 

    

   Dinozaury - przodkowie dzisiejszych zwierząt, wyginęły wiele tysięcy lat temu,a wciąż wzbudzają zachwyt i zainteresowanie nie tylko wśród najmłodszych. 

       Grupa 5-latków z wielkim zaciekawieniem spędziła dzień z prehistorycznymi stworami. Podczas zajęć dzieci poznały różne gatunki dinozaurów, dzieląc je na mięsożerne i roślinożerne, wodne,latające i lądowe. Rozmawialiśmy o początkach istnienia i o momencie wyginięcia. Poznaliśmy zawód archeologa i paleontologa. Powtarzaliśmy trudne nazwy dinozaurów łamiąc przy tym język. Na naszym spotkaniu miał pojawić się prawdziwy dinozaur,ale nie dojechał na spotkanie, więc pojawił się w zastępstwie mini potworek podobny do dinozaura.

   A.Antoniuk

  • Dzień Pizzy

   09.02.2022 17:16

   9 lutego na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia grupa 5 - latki miała okazję obejrzeć film jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Dzieci przygotowały własne pizze stosując różnorodne techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze były papierowe, bardzo rozbudziły nasze apetyty.

   R. Bednarzak 

  • Dzień Lego

   02.02.2022 18:12

   Dzień Lego 

    

   28 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lego. Niezwykłe święto kreatywnych klocków uwielbianych na całym świecie przez dzieci i dorosłych. Nazwa Lego to skrót od duńskiego "leg godt" (dobrze się bawić), a w języku łacińskim jednym ze znaczeń tego wyrazu jest "składam".  Klocki ,które rozwijają wyobraźnię uczą twórczego (i odtwórczego) działania, indywidualnie jak również w grupie. Zabawy klockami lego to idealny pomysł na spędzanie czasu z rodziną. 

   W grupie 5-latków piątkowe popołudnie spędziliśmy na wspólnym budowaniu i tworzeniu prac plastycznych. Każdy przedszkolak zrobił papierowego ludzika Lego. 

    

   A.Antoniuk