• 5 - latki świętują Dzień Kropki

   19.09.2021 15:56

   Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i budzenia wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"). 15 września obie grupy uczciły to święto poprzez wspólne gry i zabawy, zadania matemtyczne oraz pracę plastyczną. Poznały także historię "Kropki" poprzez obejrzenie bajki.

   R. Bednarzak

   A. Antoniuk

  • Dzień Pszczoły

   27.05.2021 22:19

    

   20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Od wielu lat leśnicy, pszczelarze, nauczyciele, ekolodzy oraz wiele innych instytucji, zwracają uwagę na ogromne znaczenie pszczół w procesie pozyskiwania pożywienia i egzystencji ludzkości.

   Od najmłodszych lat kładziemy nacisk na kształtowanie postaw proekologicznych mających wpływ na dalsze losy naszej planety. Grupa 5 – latków poprzez zabawy i działania edukacyjne dowiedziała się jaką role pszczoły odgrywają w życiu każdego z nas. Spotkanie odbyło się w towarzystwie gościa specjalnego Pszczółki Mai, która częstowała dzieci pysznym, zdrowym miodem.  Na zakończenie naszego spotkania wyruszyliśmy na teren przedszkola by z materiałów dostępnych na zewnątrz stworzyć poidełko dla owadów, tak ważny element dla pszczół i owadów podczas upałów. Dzieci miały za zadanie zebrać materiały takie jak: kamienie, szyszki, korę drzew, patyki i kwiaty. Ostatnim etapem tworzenia poidełka było wlanie wody do pojemnika i tu zaskoczył nas deszcz, który dokończył nasze dzieło. Zachęcamy wszystkim do samodzielnego tworzenia poidełek i dbania o naszych najmniejszych przyjaciół.

    

   A. Antoniuk

    

  • Uroczystości w grupie 5- latków

   13.05.2021 19:28

   Poniżej znajdują się zdjęcia i krótkie informacje o uroczystościach, które odbyły się w grupie 5-latków.

   https://drive.google.com/file/d/1yLRgQqCLdjyFGMSPAo-_BA9QJx4U13Ws/view?usp=sharing

   https://drive.google.com/file/d/1LA3y9eoMgY4GQ46SjjA-Zp0ZSm80wf7n/view?usp=sharing

   https://drive.google.com/file/d/1HFL6cWugjukgqVYxLPPhdu-jMFjgZsMG/view?usp=sharing    
  • Jasełka w gr.4-latków

   07.01.2018 14:37

   W dniu 04.01.2018r. dzieci z grupy 4-latków wystawiły dla swoich rodziców i bliskich jasełka. Na początku pani Dyrektor powitała wszystkich i złożyła w nowym roku moc gorących życzeń. Dzieci w predstawieniu opowiedziały historię narodzin Jezusa. Były wiersze, piosenki i kolędy, które jeszcze raz wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Spotkanie przepełnione było radością dzieci oraz wzruszeniem rodziców dumnych ze swoich pociech.

   Marzenna Grygorowicz  

  • Warsztaty z rodzicami w gr. 4-latków

   07.01.2018 14:15

   Dnia 18.12.2017r. odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i rodziców z gr.4-latków. W tym czasie nasza sala zamieniła się w pracownię plastyczną, a dzieci i rodzice w prawdziwych artystów dekorując swoje styropianowe choinki. Powstały bardzo piękne i niepowtarzalne choinki. Wspólne tworzenie dostarczyło niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliło nam wszystkim przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

   Marzenna Grygorowicz