• Dekorowanie pierniczków

   19.12.2021 20:51

   Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. I tak 16 grudnia 2021r. w naszej grupie odbyły się warsztaty z dekorowania pierniczków. Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Efekty owej pracy mogli zobaczyć i posmakować rodzice.

   R. Bednarzak 
   A. Antoniuk

  • Szkoła do hymnu

   11.11.2021 10:52

   Dziś 10 listopada przedszkolaki wzięły udział w akcji "Szkoła do hymnu" o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali hymn. Z powodu sytuacji pandemicznej każda grupa przedszkolna oraz klasy szkolne odśpiewały hymn narodowy w swojej klasie. 

  • Dzień Postaci z Bajek

   10.11.2021 20:10

    

   5 listopada obchodzimy międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci z grupy 5 - latków z wielką radością wzięły udział w zabawach przygotownych z okazji tego kolorowego święta. Dzień rozpoczeliśmy od prezentacji kostiumów w jakie przebrały się dzieci oraz panie. W przedszkolu zagościły księżniczki, superbohaterowie, zabawne zwierzątka i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci uczestniczyły w muzyczno-bajkowym konkursie, rozpoznając znane i lubiane piosenki z bajek.
   Podczas zajęć wykonywaliśmy zadania związane z bajkami, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, rozpoznawaliśmy postacie, rekwizyty i tytuły bajek z których pochodzą, kolorowaliśmy wybranych bohaterów znanych nam bajek. Czytając ulubione bajki układaliśmy do nich historyjki obrazkowe.Najbardziej jednak podobały nam się tańce - pokazywańce. Dzień zaliczamy do bardzo udanych i czekamy na następne nietypowe dni w naszym przedszkolu.

   R. Bednarzak i A. Antoniuk

    
  • Spotkanie z policjantami

   11.10.2021 20:25

    

    

   23 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami. Na zaproszenie wychowawczyń grup dzieci 5 i 6- letnich przybyła Pani Policjant Marta Jakuszko oraz Pan Dzielnicowy Arkadiusz Kamiński.

   W ramach innowacji pedagogicznej „Gdy dorosnę zostanę..”, która ma na celu zwrócenie przez dziecko szczególnej uwagi na zawody wykonywane przez najbliższych członków rodziny.

   Pani Marta jest mamą naszej dzielnej 5-latki Ali, która z radością przyjęła zaproszenie do naszego przedszkola i wraz z kolegą przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, zwrócili uwagę na zachowanie dzieci w sytuacjach zagrożenia, jak należy postępować w sytuacjach trudnych i przypomnieli numer alarmowy. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia munduru policjanta. Dzieci miały możliwość obejrzeć przyniesione kajdanki, hełm, latarkę oraz lizak policyjny. Nie zabrakło ciekawych pytań ze strony dzieci i deklaracji o zostaniu policjantem w przyszłości. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, wręczeniem pięknych rysunków przygotowanych przez dzieci, podziękowaniem i słodkim upominkiem. Dziękujemy za wartościowe spotkanie.

   A. Antoniuk

   R.Bednarzak

  • Dzień Przedszkolaka

   11.10.2021 20:18

    

   20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

    

   Rzecznika Praw Dziecka Marek Michalak w dniu 13 września 2013 roku zainicjował podjęcie uchwały przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

    „Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej”.

   W naszym przedszkolu dzieci Dzień Przedszkolaka obchodziły na sportowo, uczestnicząc w grach i zabawach na sali gimnastycznej z wykorzystaniem kolorowego i wielofunkcyjnego sprzętu sportowego i animacyjnego. Zadaniem dzieci było pokonanie toru przeszkód o różnym stopniu trudności. Każdy przedszkolak po zakończonej zabawie otrzymał medal Super Przedszkolaka oraz zdrowe, soczyste jabłko.

   Dziękujemy dzieciom za wspaniałą zabawę i jeszcze raz życzymy każdemu Zuchowi radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.   

   K.Polaczuk

   A.Popławska

   A.Antoniuk