• Promowanie zdrowego stylu życia w naszej szkole

01.06.2024 20:42
      W naszej szkole promujemy zdrowy styl życia wśród uczniów. Zrozumienie, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie, to fundament, który staramy się budować od najmłodszych lat.

Zdrowy styl życia jest kluczowy dla dobrego samopoczucia i efektywnej nauki. Nasza szkoła aktywnie wspiera uczniów w kształtowaniu zdrowych nawyków poprzez organizację konkursów takich jak „Żeby uczyć się dobrze i wyglądać zdrowo, dużo się ruszaj i odżywiaj kolorowo!!!” oraz „Aktywność fizyczna – wpływa na zdrowie psychiczne”.

W ramach programu „Trzymaj formę” w trakcie zajęć z informatyki w klasach piątych uczniowie przygotowali prezentacje na temat promocji zdrowego stylu życia, a na lekcjach techniki wykonali lapbooki o tej tematyce.

Zachęcamy dzieci i młodzież do regularnej aktywności fizycznej, która ma nie tylko pozytywny wpływ na kondycję, ale także na zdrowie psychiczne. Ruch pomaga redukować stres, poprawia nastrój i wspiera procesy poznawcze. Dotlenienie organizmu poprzez aktywność na świeżym powietrzu wspomaga funkcje mózgu, co przekłada się na lepsze wyniki w nauce.

Kluczowe znaczenie ma również zdrowe odżywianie. Kolorowa, zróżnicowana dieta bogata w warzywa, owoce, białko i zdrowe tłuszcze dostarcza niezbędnych składników odżywczych, które wspomagają rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. Zachęcamy uczniów do spożywania pełnowartościowych posiłków i unikania przetworzonych produktów.

Równie ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Picie wody wspomaga funkcje metaboliczne i koncentrację, co jest niezwykle istotne podczas intensywnego dnia w szkole.

Nie można zapominać o zdrowym śnie. Regularny, głęboki sen pozwala na regenerację organizmu, poprawia pamięć i kreatywność, a także pomaga w utrzymaniu równowagi emocjonalnej, co jest niezbędne dla uczniów w każdym wieku.

Promujemy również pozytywne myślenie jako element zdrowego stylu życia. Optymizm i pozytywne podejście do wyzwań szkolnych pomagają w radzeniu sobie ze stresem i budowaniu pewności siebie.

Prawidłowe oddychanie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia i równowagi psychicznej. Płytkie oddychanie często kojarzy się ze stresem i napięciem, dlatego warto praktykować głębokie oddychanie, aby zrelaksować zarówno ciało, jak i umysł.

Pragniemy wykształcić w naszych uczniach nawyki, które będą procentować przez całe życie. Nasza szkoła wspiera uczniów w dążeniu do zdrowego i aktywnego stylu życia. Zachęcamy wszystkich do wdrażania tych zasad na co dzień, aby cieszyć się pełnią zdrowia i energii!

Zdrowy styl życia to inwestycja w przyszłość! Zdrowe życie to szczęśliwe życie!

• Sentencja łacińska na maj

19.05.2024 18:28

Aleksandra Kulik, Jakub Skolimowski, Bartosz Łazuga, Katarzyna Selwesiuk, Mateusz Uss

• "Sztuka Tworzenia Mydełek"

07.05.2024 14:01

W dniu 30 kwietnia 2024 roku w klasach drugich naszej szkoły zorganizowano lekcję otwartą pt. "Sztuka Tworzenia Mydełek". Inicjatywa ta została podjęta przez wychowawczynie klas II, panią Ewelinę Królik, Małgorzatę Tańczuk-Danieluk oraz panią Agnieszkę Kulicką.

Podczas lekcji dzieci miały okazję poznać historię mydełka oraz sposoby jego wykonywania. Poprzez warsztaty praktyczne uczniowie mogli samodzielnie wykonać glicerynowe różane mydełka. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie angażowali się w proces tworzenia mydlanych kostek i dzielili się swoimi pomysłami.
      Należy również podkreślić, że w zajęciach chętnie wzięli udział inni nauczyciele, w tym również Pani Dyrektor Edyta Krzemińska, która z entuzjazmem wsparła naszą inicjatywę. Obecność gości dodatkowo wzbogaciła lekcję i stworzyła atmosferę sprzyjającą kreatywności i współpracy.
      Efekty tego wydarzenia były widoczne nie tylko wśród uczniów, ale także w całej szkole. Dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności manualne i artystyczne, jednocześnie ucząc się nowych technik i poznając historię rzemiosła mydlarskiego. Ponadto, lekcja otwarta przyczyniła się do integracji środowiska szkolnego poprzez zaangażowanie uczniów, nauczycieli oraz dyrekcji szkoły w wspólną aktywność.
      W efekcie naszych działań, dzieci opuściły zajęcia z dumą i satysfakcją, prezentując swoje własnoręcznie wykonane mydełka. Mamy nadzieję, że lekcja otwarta "Sztuka Tworzenia Mydełek" przyniosła nie tylko radość i satysfakcję uczniom, ale również zainspirowała ich do dalszego eksplorowania świata sztuki i rzemiosła.

• ODKRYWANIE ŚWIATA POPRZEZ MUZYKĘ I FOTOGRAFIĘ

07.05.2024 13:52

W ramach innowacji pedagogicznej "Sztuka Emocji", która została wdrożona w klasach drugich, uczniowie uczestniczą w  fascynującej podróży po świecie emocji.

Poprzez wyjątkowe podejście, łączące muzykę i fotografię, dzieci odkrywają bogactwo swoich uczuć i uczą się wyrażać je w różnorodny i twórczy sposób. Na ostatnich zajęciach skupiliśmy się na dwóch emocjach: spokoju i gniewie. Wykorzystując muzykę oraz fotografie, pomogliśmy naszym uczniom zgłębić te uczucia i zrozumieć, jak wpływają one na nasze życie codzienne. W trakcie zajęć dzieci miały okazję doświadczyć spokoju poprzez dźwięki i rytmy. Razem eksplorowaliśmy różne gatunki muzyki, od delikatnych melodii pianina po relaksujące dźwięki natury. W drugiej części zajęć skierowaliśmy naszą uwagę na emocję gniewu. Tym razem, zamiast dźwięków, użyliśmy obrazów, aby wyrazić to uczucie. Dzięki tej innowacji, nie tylko uczymy dzieci podstawowych umiejętności, ale również inspirujemy je do odkrywania siebie i otaczającego ich świata w nowy, ekscytujący sposób.

Małgorzata Tańczuk – Danieluk

Agnieszka Kulicka