• Pani Wiosna

23.03.2022 08:22

Pani Wiosna

21 marca przedszkolaki z dwóch grup 5 latków przywitały wiosnę. Tuż po śniadaniu do sali zapukała Pani Wiosna, przyszła w zielono kwiecistej sukience trzymając w rękach kosz pełen kwiatów, którymi obdarowała przedszkolaki.

Dzieci tego dnia w zielonych strojach witały wiosnę, ciesząc się z jej nadejścia. Stworzyliśmy piękne kolorowe prace, śpiewaliśmy piosenki o tematyce wiosennej, wspólnie bawiliśmy się w przylatujące ptaki i tańczyliśmy z szarfami. Wybraliśmy się na spacer po okolicy w poszukiwaniu oznak wiosny.

Wiosno- dobrze, że już jesteś!

K.Nowacka

R.Bednarzak

• Dzień dinozaura w 5-latkach

07.03.2022 09:18

Dzień Dinozaura w 5-latkach

Dinozaury - przodkowie dzisiejszych zwierząt, wyginęły wiele tysięcy lat temu,a wciąż wzbudzają zachwyt i zainteresowanie nie tylko wśród najmłodszych.

Grupa 5-latków z wielkim zaciekawieniem spędziła dzień z prehistorycznymi stworami. Podczas zajęć dzieci poznały różne gatunki dinozaurów, dzieląc je na mięsożerne i roślinożerne, wodne,latające i lądowe. Rozmawialiśmy o początkach istnienia i o momencie wyginięcia. Poznaliśmy zawód archeologa i paleontologa. Powtarzaliśmy trudne nazwy dinozaurów łamiąc przy tym język. Na naszym spotkaniu miał pojawić się prawdziwy dinozaur,ale nie dojechał na spotkanie, więc pojawił się w zastępstwie mini potworek podobny do dinozaura.

• Dzień Pizzy

09.02.2022 17:16

9 lutego na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia grupa 5 - latki miała okazję obejrzeć film jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Dzieci przygotowały własne pizze stosując różnorodne techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze były papierowe, bardzo rozbudziły nasze apetyty.

R. Bednarzak

• Dzień Lego

02.02.2022 18:12

Dzień Lego

28 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lego. Niezwykłe święto kreatywnych klocków uwielbianych na całym świecie przez dzieci i dorosłych. Nazwa Lego to skrót od duńskiego "leg godt" (dobrze się bawić), a w języku łacińskim jednym ze znaczeń tego wyrazu jest "składam".  Klocki ,które rozwijają wyobraźnię uczą twórczego (i odtwórczego) działania, indywidualnie jak również w grupie. Zabawy klockami lego to idealny pomysł na spędzanie czasu z rodziną.

W grupie 5-latków piątkowe popołudnie spędziliśmy na wspólnym budowaniu i tworzeniu prac plastycznych. Każdy przedszkolak zrobił papierowego ludzika Lego.

• Dekorowanie pierniczków

19.12.2021 20:51

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. I tak 16 grudnia 2021r. w naszej grupie odbyły się warsztaty z dekorowania pierniczków. Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Efekty owej pracy mogli zobaczyć i posmakować rodzice.

R. Bednarzak
      A. Antoniuk