• MAGICZNY WIECZÓR WRÓŻB

   27.11.2022 16:40
   24 listopada w naszej szkole odbyła się DYSKOTEKA połączona z WIECZOREM WRÓŻB. W imprezie, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski, wzięli udział uczniowie naszej szkoły – od najmłodszych do najstarszych. Wszyscy świetnie się bawili podczas udziału w tradycyjnych wróżbach, przygotowanych przez starsze koleżanki. Nie zabrakło też niespodzianek. Jak zawsze odbyło się losowanie numerków z nagrodami.
   Dyskotekę uważamy za udaną… Zapraszamy na nasze kolejne akcje…
   SU
  • #SzkołaDoHymnu 2022 – podziękowanie za udział w akcji

   18.11.2022 15:49

   Szanowni Państwo Dyrektorzy,

   w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

   W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

   Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-w-michalickim-zespole-szkol-ponadpodstawowych

   Z wyrazami szacunku

   Biuro Ministra 
   Ministerstwo Edukacji i Nauki 

    
   Załączniki:
   1. Szkoła do hymnu - dyplom 2022
  • Pamiętamy o zmarłych.

   16.11.2022 12:53

                 
       10 listopada bieżącego roku, tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły pod opieką opiekunki SU Pani Anny Kudelskiej oraz Pani Anny Tomczuk - katechetki, udali się na miejscowy cmentarz w celu zapalenia zniczy na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi obu terespolskich szkół.

          Była to lekcja lokalnego patriotyzmu i pamięci o zmarłych, którzy przed laty pracowali w terespolskiej oświacie, a odeszli już do wieczności.
          Przy każdym grobie uczniowie wraz z opiekunami odmówili krótką modlitwę i usłyszeli wzmiankę o pracy i zasługach tych, którzy odeszli do wieczności.

   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

    Anna Tomczuk i Anna Kudelska

  • Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

   14.11.2022 15:31

   „Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło” C. K. Norwid

        10 listopada społeczność ZSP nr 1 w Terespolu uczciła 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dla wszystkich Polaków to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach niewoli Polacy odzyskali upragnioną niezależność, Polska wróciła na mapy, a my dzięki cierpieniu i latach walki naznaczonych ofiarą krwi wielu pokoleń Polaków  możemy cieszyć się upragnioną wolnością.

        Podczas dorocznych obchodów uczniowie klasy 5 b pod przewodnictwem pani Ewy Rudzkiej oddali cześć Polakom walczącym o wolność i przygotowali akademię nawiązująco do minionych wydarzeń oraz skutków, które one przyniosły. Dzięki trudowi, które dzieci włożyły w przygotowanie akademii społeczność naszej szkoły mogła sobie przypomnieć wiele faktów i dokonać refleksji nad historią naszej Ojczyzny.

        Uroczystość uświetniły dekoracje wykonane przez panią Edytę Drobysz oraz wystąpienie chóru pod przewodnictwem pana Tomasza Jezuita.

        Akademię zakończyło wystąpienie pana dyrektora Michała Świerzbińskiego, który w przemówieniu odniósł się do minionych wydarzeń i podkreślił, jak istotne znaczenie miały one na  życie w dzisiejszych czasach.

   E.R.