• WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO “POLSKA - MOJA OJCZYZNA”

     • W konkursie zorganizowanym w ramach Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego przez nauczycielkę, Dorotę Szprychel wzięło udział 22 uczniów, którzy przygotowali prace plastyczne wykonane dowolnymi technikami, związane z naszą Ojczyzną - Polską. Na pracach można było znaleźć symbole narodowe, polskie krajobrazy oraz postaci kojarzące się z naszym krajem. Komisja Konkursowa, w której były panie: Barbara Misiejuk i Dorota Szprychel, miała problem z wyłonieniem najlepszych prac. Przyznała dwa pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsca oraz pięć wyróżnień.
      I - Maja Dawidiuk i Karolina Mikołajczuk
      II – Marta Korneluk i Kamila Golec
      III – Zosia Kral i Jakub Łukasiuk
      Wyróżnienia - Martyna Hurman, Zosia Przygocka, Antoni Luther, Hanna Terpiłowska, Nikola Gryta.
      Dyplomy i nagrody zostały rozdane podczas apelu 21.12.2022 r. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Żaden uczeń biorący udział w konkursie nie został bez nagrody, bowiem zarówno fundator nagród jak i Jury docenili pracę każdego uczestnika.

     • PODSUMOWANIE PRACY SU 1-3 W I SEMESTRZE 2022/2023

     • Samorząd Uczniowski klas 1-3 przeprowadził w październiku akcję zbiórki zniczy na groby zmarłych nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Zebrane znicze przekazano SU klas starszych, który na początku listopada zapalił te znicze na cmentarzu.
      W listopadzie i na początku grudnia SU 1-3 przeprowadził w całej szkole akcję na rzecz Schroniska “Azyl” w Białej Podlaskiej. Zebrano ponad 100 kg mokrej i suchej karmy oraz kołdry, koce i akcesoria dla zwierząt. 6 grudnia opiekun SU 1-3, pani Dorota Szprychel zawiozła zebrane artykuły do schroniska. Wszystkim uczniom naszej szkoły dziękujemy za włączenie się do akcji.
      10 listopada podczas apelu przygotowanego przez przedszkolaków opiekun SU rozdał uczniom i pracownikom szkoły zgromadzonym na uroczystości specjalnie przygotowane na tę okazję kotyliony.
      24 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Została zorganizowana przy współpracy SU 1-3 i SU 4-8.  Pieniądze ze sprzedaży wejściówek, wróżb i sklepików umożliwią działalność Samorządów Uczniowskich, którą przez ostatnie lata utrudniała pandemia.
      25 listopada w klasach 1-3 obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, a niektórzy nawet w pluszowe misie … się przemienili.
      6 grudnia został zorganizowany w klasach 1-3 “Czerwony Dzień”. Tego dnia uczniowie klas 1-3 przyszli ubrani na czerwono, a wielu z nich miało na sobie elementy kojarzące się z Mikołajem, bo “Czerwony Dzień” miał właśnie na celu obchody Mikołajek. Wszystkie klasy odwiedził św. Mikołaj, którego wspierali uczniowie z SU 1-3 i 4-8, i który rozdał uczniom słodkie pierniczki. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili sesje zdjęciowe.
      Opiekun SU, Dorota Szprychel, zorganizował konkurs na najpiękniejszą bombkę. Nagrody w konkursie ufundowane zostały ze środków SU oraz opiekuna przy wielkim wsparciu jednego z rodziców z klasy 1a. Wyniki konkursu podane zostaną w oddzielnej informacji.

       

     • WYNIKI KONKURSU DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 NA NAJŁADNIEJSZĄ BOMBKĘ

     • W ogłoszony przez Su 1-3 konkursie na najładniejszą bombkę udział wzięło 30 uczniów, którzy przygotowali bombki różnej wielkości wykonane różnymi technikami. Komisja konkursowa, w skład której weszły panie: Barbara Misiejuk i Dorota Szprychel miała nie lada orzech do zgryzienia, bowiem prace konkursowe były wykonane nad wyraz pięknie, pomysłowo i wielkim nakładem pracy. Wybranie bombek najbardziej odpowiadających kryteriom, w tym kryterium samodzielności, było niezwykle trudne. Po ponad godzinnym spotkaniu komisja postanowiła nagrodzić łącznie sześcioro uczniów oraz wyróżnić ośmioro:

      1. Hanna Terpiłowska i Antoni Luther

      2. Martynka Czapska i Hanna Pakuła

      3. Zosia Kubicka i Jakub Łukasiuk

      Wyróżnienia- Wiktoria Labrenz, Hanna Dac, Zosia Przygocka, Antoni Antoniuk, Karol Chojecki, Antoni Jaroszuk, Michalina Chiluk, Filip Mielniczuk.
      Komisja Konkursowa doceniła wkład pracy wszystkich uczestników. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody, które zostały ufundowane przez SU 1-3, opiekuna SU, Dorotę Szprychel oraz przy wsparciu jednego z rodziców z klasy 1a.
      Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie. Jeśli tym razem się nie udało, to może uda się w innych zmaganiach, których w tym roku szkolnym na pewno jeszcze nie zabraknie.

    • Świątecznie u Sówek
     • Świątecznie u Sówek

     • Grupa Sówek wraz z wychowawczyniami bardzo solidnie przygotowywała się do świąt Bożego Narodzenia. Mimo niewielkiej frekwencji udało się pięciolatkom przygotować piękne Jasełka, których nagranie otrzymali rodzice. Z przedstawieniem świątecznym Sówki udały się także do młodszych kolegów i koleżanek, oczarowując maluchy swoim występem.
      Sówki znakomicie bawiły się także podczas słodkich warsztatów, dekoraując pierniczki wykonane przez rodziców. Pyszne pierniczki szybko znikały z talerzyków, na szczęście udało się kilka uratować i dzieci zabrały je do domu, aby poczestować rodziców. 

                                                                                                                             M.G
    • Świąteczny konkurs rozstrzygnięty
     • Świąteczny konkurs rozstrzygnięty

     • W PONIEDZIAŁEK 19 GRUDNIA ODBYŁO SIĘ WRĘCZENIE DYPLOMÓW I NAGRÓD ZA UDZIAŁ W KONKURSIE ,,ŚWIĄTECZNA BOMBKA’’. UDZIAŁ W NIM BRAŁY DZIECI Z GRUP MŁODSZYCH, JAK I STARSZYCH. WSZYSTKIM UCESTNIKOM ZOSTAŁY WRĘCZONE PAMIĄTKOWE DYPLOMY I UPOMINKI. PIĘKNE PRACE, KTÓRE DZIECI WYKONAŁY WSPÓLNIE Z RODZICAMI ZDOBIĄ TERAZ PZEDSZKOLNE KORYTARZE.

       

       

                                                                                                              K. KARMASZ,   E. KRÓLIK

     • Życzenia

     • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w imieniu kierownictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz swoim własnym pragnę przekazać Państwu najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Aby nadchodzący czas obfitował w spokój, ciepło i wzajemną życzliwość. Świąteczna, rodzinna atmosfera – pełna dobroci – niech trwa jak najdłużej. 

      Nowy Rok niech przyniesie Państwu wiele zadowolenia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

      Proszę o przekazanie życzeń wszystkim nauczycielom, pracownikom administracyjnym, a także uczniom oraz ich rodzicom. 

      Przekazuję również link do obejrzenia życzeń w formie video: https://youtu.be/Jhas5orTmgM

       

       

      Z wyrazami szacunku

      Przemysław Czarnek 

      Minister Edukacji i Nauki

       

       
      Załączniki:
      1. Kartka z życzeniami, minister Przemysław Czarnek
     • Świąteczne zwyczaje

     • Świąteczne pierniczki o aromatycznym, korzennym zapachu i intensywnym smaku to tradycyjny przysmak, bez którego trudno sobie wyobrazić polskie Boże Narodzenie. Takie to przysmaki upiekła babcia Grażyna, a uczniowie klas trzecich  je dekorowali. Pięknie ozdobione aż prosiły się, by je zjeść. I tak się stało. Większość trafiła do brzuchów, a niektóre będą zdobiły choinkę.

      Opis: ChoinkaOpis: LizakOpis: Ciasteczko korzenne
       
     • WYCIECZKA DO WARSZAWY

     • W dniach 14-15 grudnia 2022 r. klasy VII i VIII wybrały się na dwudniową wycieczkę do Warszawy pod opieką p. A. Kudelskiej i p. B. Misiejuk.
      Wyjazd był współfinansowany przez MEiN w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.
      Pierwszego dnia zwiedziliśmy Łazienki Królewskie, a następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogliśmy poznać losy powstańców, którzy z tak wielkim poświęceniem walczyli o wolną Warszawę.
      Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Niepodległości, a także Muzeum Więzienia Pawiak – szczególne miejsce w historii Warszawy i Polski. Miejsce to upamiętnia stare warszawskie więzienie, które przez cały czas swego funkcjonowania, związane było z martyrologią narodu polskiego i walką o niepodległość. Kolejnym punktem wycieczki był Zespół cmentarzy zabytkowych na Powązkach. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Wycieczkę zakończyliśmy na sportowo – w Parku Trampolin.

      Mimo zimna, blokady dróg, zadowoleni wróciliśmy do Terespola.

      AK

     • Poznaj Polskę - wycieczka do Warszawy

     • 2 grudnia 2022 roku klasy V miały okazję zwiedzić Warszawę pod opieką D. Poleszczuk, E. Rudzkiej, A. Klim, W. Czerko. Wycieczka do stolicy była współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu Poznaj Polskę.
      Pierwszym punktem było zwiedzanie Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. mieliśmy okazję wejść również do Starej Oranżerii, gdzie znajduje się Królewska Galeria Rzeźby. Będąc w loży królewskiej, oglądaliśmy próbę opery w Teatrze Królewskim. Wielkie wrażenie zrobił na nas Pomnik Fryderyka Chopina przedstawiający odlaną w brązie postać kompozytora. Okazał się większy niż nasze wyobrażenia o nim na postawie widzianych wcześniej ilustracji.
      W Hulakula – rozrywkowym centrum miasta odbyły się warsztaty świąteczne. Każdy uczestnik mógł ozdobić oryginalnie własny piernik. W ten sposób kultywowaliśmy jeden z ulubionych zwyczajów świątecznych. Potem spędziliśmy miło czas w sali zabaw i zjedliśmy smaczny obiad. Poza tym wielkie wrażenie zrobił Bellabot – robot, którego zadaniem była obsługa gości.
      Pełni wrażeń pojechaliśmy do kolejnego miejsca, którym było Centrum Nauki Kopernik. Upowszechnia ono osiągnięcia nauki i techniki. Każdy z nas mógł dotknąć prezentowanych eksponatów, doświadczyć zjawisk, które nas otaczają. Był to czas na to, by przyglądać nie tylko osiągnięciom naukowym. Działanie wielu eksponatów było uzależnione od naszej współpracy grupowej.
      Tuż przed powrotem pojechaliśmy jeszcze do centrum miasta. Przejazd o zmroku przez stolicę ozdobioną świątecznymi iluminacjami sprawił nam radość. Podziwialiśmy Krakowskie Przedmieście, mogliśmy zobaczyć m.in. Pałac Prezydencki i Hotel Bristol.
      Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Terespola.

     • Wycieczka klas IV do Zamościa

     • W dniu 6 grudnia uczniowie klas IV, w ramach przedsięwzięcia MEiN "Poznaj Polskę" wybrali się do Zamościa. Pomimo chłodu młodzież miło spędziła czas zwiedzając miasto, którego zabytki znajdują się na liście UNESCO. Głównym celem był historyczny zespół miasta w zasięgu obwarowań XIX wieku oraz Muzeum Zamojskie, gdzie wyświetlona była prezentacja multimedialna. Zwiedzanie zakończyliśmy smakowitym obiadem, po czym ruszyliśmy w radosną drogę powrotną. Była to ciekawa lekcja historii.

     • Laboratoria Przyszłości - Klocki Korbo

     • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci 

      Do celów  ZAJĘĆ ROZWIJAJĄCYCH UMIEJĘTNOSCI TECHNICZNO-INFORMATYCZNE należy kształtowanie umiejętności miękkich (np. radzenia sobie ze stresem, zarządzania swoim czasem) i umiejętności interpersonalnych (np. zdolności perswazji, motywowania innych, pracy zespołowej). Realizacji tych celów służyły grudniowe zajęcia organizowane w klasach trzecich. Zespołowe wykonywanie zadań przy użyciu atrakcyjnych materiałów, jakimi są klocki Korbo, to wielkie wyzwanie dla młodych ludzi. Każdy chce przeforsować własny pomysł. Tylko jak do tego przekonać innych? Trzeba się dogadać i zdążyć na czas. Udało się!

        

    • Wizyta policjantów
     • Wizyta policjantów

     • W dniu  07.12.2022 r. w grupach Jagódki, Pszczółki, Stokrotki, Biedronki i Wiewiórki  odbyło się spotkanie z policjantami. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bliżej poznać pracę policjanta. Dzieci odpowiadały na pytania i słuchały rad. Szczególną uwagę przyciągnęło wyposażenie policyjne, które dzieci bardzo chętnie przymierzały. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Składamy serdeczne podziękowania panom policjantom za wizytę w naszym przedszkolu.  
                                                                   K.Karmasz