• Kinowa przygoda Pszczółek i Jagódek
     • Kinowa przygoda Pszczółek i Jagódek

     • W środę 29 marca trzylatki z grup Pszczółek i Jagódek wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę. Maluchy odwiedziły kino Merkury, gdzie znakomicie bawiły się oglądając bajkę o Wróżce Zębuszce. Nasze przedszkolaki były niezwykle grzeczne i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy małej wróżki Violetty, która znalazła przyjaźń w ludzkim świecie i jednocześnie ocaliła przyrodę, którą próbowano zniszczyć.
      Pszczółki i Jagódki bardzo entuzjastycznie reagowały na wszystkie przygody małej wróżki, jednocześnie zachowując się w kinie jak prawdziwi i bardzo kulturalni widzowie.
      Wiele entuzjazmu wśród maluchów wzbudziła także wizyta w Mc Donaldzie, gdzie dzieci z apetytem zjadły przygotowane dla nich zestawy.
      Przedszkolakom bardzo podobała się sama podróż autobusem, którym większość maluszków po raz pierwszy jechała.
      Trzylatki zachwycone, choć nieco zmęczone  wróciły do przedszkola, planując już kolejną wycieczkę.
      Wyjazd maluchów zorganizowały wychowawczynie Kamila Korneluk, Joanna Patrejko oraz Marzena Butrym, którym w opiece nad dziećmi pomagały mamy oraz panie Grażyna Loda i Magda Wasilewska.

                                                                                                 KK
    • Rozwijamy się dla dzieci - współpraca z eTwinningiem
     • Rozwijamy się dla dzieci - współpraca z eTwinningiem

     • E-Twinning to, najprościej mówiąc, największy pokój nauczycielski w Europie, do którego należy również nasza szkoła. W ramach współpracy realizujemy projekty, dokształcamy się i, co niezwykle ważne, wymieniamy doświadczeniami z nauczycielami z innych szkół. Zakończony powodzeniem projekt „Rymolandia” (realizowany w poprzednim roku szkolnym) przyczynił się do uzyskania przez naszą szkołę Krajowej Odznaki Jakości eTwinning i zmotywował do podejmowania kolejnych działań. Najnowszy projekt o nazwie „Nasza szkoła-nasza duma” zakłada szereg rozwijających działań, które zaangażują naszych uczniów i pokażą nowe możliwości. Liczymy, że owoce wspólnej pracy ujrzą światło dzienne jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, o czym z pewnością poinformujemy.
      D. Wójcik, M. Kamińska
    • Światowy Dzień Zespołu Downa
     • Światowy Dzień Zespołu Downa


     • 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
    • PIERWSZY DZIEŃ KALENDARZOWEJ WIOSNY
     • PIERWSZY DZIEŃ KALENDARZOWEJ WIOSNY

     • 21 marca uczniowie klas drugich uczcili na kolorowo. Zarówno Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny, jak i Dzień Kolorowych Skarpetek wywołał na buziach dzieci wiele radości. Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły bez plecaków.  Świętowanie rozpoczęli od obejrzenia bajki. Następnie były gry, wspólne zabawy i piknik na kocykach. Dzieci powróciły do domu z dobrym humorem i z uśmiechem na twarzy.
      Anna Roguska
      Ewelina Królik
    • JĘZYCZKIEM MALOWANE - podsumowanie konkursu logopedycznego
     • JĘZYCZKIEM MALOWANE - podsumowanie konkursu logopedycznego

     • Europejski Dzień Logopedy, obchodzony we wszystkich krajach UE 6 marca, był świetną okazją do zorganizowania konkursu i rozwijania świadomości artykulacyjnej u dzieci. Praca, zgodnie z regulaminem, miała być wykonana przy pomocą rodzica, co było wartością dodaną i wpływało pozytywnie na budowanie relacji rodzic-dziecko. Prace były bardzo kreatywne i pięknie ozdobiły naszą wystawę. Dyplomy i nagrody otrzymały dzieci z grup 6-latków: Lena Sokół, Jakub Sawczuk, Alicja Kisiel, Sara Maj. Dziękujemy  za zaangażowanie i gratulujemy  wyobraźni twórczej!
                                                                                                                            Logopeda – Dorota Wójcik


       
    • Stokrotki i Biedronki w kinie
     • Stokrotki i Biedronki w kinie

     • W poniedziałek 27 marca czterolatki z grup Biedronek i Stokrotek wybrały się do kina Merkury w Białej Podlaskiej na bajkę pt. "Wróżka Zębuszka". Przedszkolaki z
      ogromnym zainteresowaniem oglądały historię psotnej Wioletty. Bajka o Wróżce Zębuszce bardzo wszystkim się podobała . W trakcie seansu słychać było wśród dzieci gromki śmiech. Przed drogą powrotną udaliśmy się oczywiście do restauracji McDonald's, by tam zjeść obiad. Wyjazd był bardzo udany i wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do naszego przedszkola.
                                                                                                           K. Karmasz
     • Spotkanie z tradycją, wspaniała zabawa, nowe umiejętności

     • 20 marca 2023r. po raz trzeci odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne, zorganizowane przez Panią Małgorzatę Tańczuk- Danieluk. Zaproszone zostały panie z Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, które przewodniczyły wydarzeniu skierowanemu do dzieci z klasy Ib oraz ich rodziców. Uczniowie pod okiem utalentowanych i znanych w województwie lubelskim oraz w Polsce pań, przygotowali regionalne potrawy: pieremiacze i szczodraki. Praca przeplatała się ze świetną zabawą. Warsztatom towarzyszyła wspaniała atmosfera. Na koniec odbyła się degustacja. Uczniowie byli zachwyceni efektem swoich wyczynów kulinarnych.

     • Wiosna w kwiaciarni

     • Dzieci z grupy Sówek i Skowronków wybrały się z wizytą do kwiaciarni. Miała ona związek z realizacją tematyki wiosennej "Wszystko roście" oraz poznaniem nowego zawodu florysty. Pani w kwiaciarni pokazała najpiękniejsze wiosenne kwiaty cięte i doniczkowe. Poza tym dzieci dowiedziały się co oprócz kwiatów można kupić w kwiaciarni. Wychowawczynie grup zakupiły cebulki kwiatów, które wspólnie z dziećmi posadziły w doniczkach aby upiększyć przedszkolny parapet. Wizyta była bardzo ciekawa dla naszych przedszkolaków.

    • Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty
     • Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty

     • Po długiej zimie w końcu powitaliśmy upragnioną przez nas wiosnę. Cała społeczność przedszkolna przebrana była w barwne wiosenne kolory ( zielony, żółty) i uczestniczyła w uroczystości pt. „ Pierwszy Dzień Wiosny”. Nasze kochane przedszkolaki razem ze swoimi Paniami zebrały się w sali Biedroneczek, gdzie zaśpiewały piosenkę pt. „ Maszeruje wiosna”. Na początku obchodu pożegnały Marzannę zimową pannę i  „odprowadziły ją na pociąg”. Następnie wyruszyły w przemarszu po przedszkolu w poszukiwaniu oznak nadchodzącej wiosny. Przedszkolaki na głowach miały śliczne  opaski a w dłoniach trzymały kolorowe kwiaty i gałązki ozdobione bibułą.
      Wiele radości pojawiło się w oczach dzieci, kiedy przybyła do nich Pani Wiosna.

                                                                                                         Ilona Szczepańska-Huk

       
     • 8 marca u Jeżyków

     • 8 marca dziewczynki z grupy Jeżyki obchodziły swoje święto. Chłopcy zadbali o swoje koleżanki i wręczyli im malutkie upominki, czym sprawili, że na twarzach dziewczynek pojawił się uśmiech. Chłopcy dostali coś na osłodzenie tego wyjątkowego kobiecego święta.