• "Pokaz iluzji w przedszkolu"

• Dzień 5 marca okazał się bardzo "magiczny" w naszym przedszkolu. Odwiedził nas iluzjonista, który wprowadził przedszkolaków w świat iluzji, humoru i doskonałej zabawy. Sztuczki zapierały dech w piersiach i wywoływały zachwyt na twarzach dzieci oraz pań. Przedmioty znikały i pojawiały się, "fruwały" kolorowe chustki oraz nie zabrakło sztuczek z kartami. Na zakończenie dzieci pożegnały naszego gościa gromkimi brawami.

R. Bednarzak

Wygrali!

I milczy…

„ Niezłomni” - Paweł Pytel

Dnia 2 marca 2020r. w  naszej szkole odbył się apel poświęcony żołnierzom partyzantki niepodległościowej, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni, ponieważ uznali, iż walka trwa nadal, tyle że już nie z okupantem niemieckim a radzieckim. Scenariusz uroczystości przybliżył uczniom sylwetki, dokonania i losy „Żołnierzy wyklętych”.  Uczniowie dowiedzieli się także, dlaczego bohaterów tamtych lat nazywamy żołnierzami wyklętymi albo żołnierzami niezłomnymi. W celu lepszego zrozumienia tematu podczas apelu została wyświetlona prezentacja multimedialna, zaś całość okraszona pięknymi i wzruszającymi piosenkami odśpiewanymi przez nasze uczennice. W apelu brali udział uczniowie klas VI c, VII a, VIII a i VIII b pod kierunkiem p. Iwony Gryszko i Ewy Rudzkiej.

E.R.

• Pomagamy dzieciom w Kenii!

• W dniach od 7 do 14 lutego 2020 roku w szkole została zorganizowana zbiórka rzeczy dla dzieci najbardziej potrzebujących w Kenii. Dary zostały zebrane przez uczniów naszej szkoły i przekazane dla Pani Karoliny, która mieszka w Warszawie i odbyła lot do Kenii. Pani Karolina jest stewardessa  i to ona ogłosiła na Facebooku, że organizuje wraz z koleżankami zbiórkę. Pojechała do wioski, w której w pierwszej kolejności odwiedziła dom dziecka oraz szkołę, gdzie przekazała od nas prezenty. Były to głównie środki czystości, takie jak mydła, pasty i szczoteczki do zębów, szampony i płyny do kąpieli. Oprócz tego zostały przekazane kredki, długopisy, flamastry, zeszyty, kolorowanki, bloki, notesy, zabawki. Jeszcze raz dziekuję tym, którzy wzięli udział w naszej zbiórce. Mam również nadzieję, że wywołaliśmy uśmiech na wielu twarzach Kenijskich dzieci.

Anna Puczka

• Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego

• Rekrutacja do Przedszkola

Kancelaria szkoły prowadzi nabór dzieci do Przedszkola na rok szkolny 2020/2021.

Potrzebne dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły (zsp1terespol.edu.pl)

Przedszkole/ Ważne Informacje/zakładka REKRUTACJA 2020.

Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dostępne są u wychowawców grup.

Wypełnione wnioski należy złożyć w kancelarii szkoły!