• Lubelska Liga Szachowa - turniej w Białej Podlaskiej

     • W sobotę 2 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej odbył się pierwszy z dwóch turniejów szachowych w ramach Lubelskiej Wojewódzkiej Ligi Szachowej Juniorów. Wystartowało 35 zawodników, a prawo gry miały dzieci i młodzież z powiatów: bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego oraz łukowskiego. Szkołę Podstawową Nr 1 w Terespolu reprezentowali: Krzysztof Gołębiowski, Kacper Pawłowski, Karol Dajda, Aleks Kozłowski i Jan Gołębiowski.
      Uczestników zawodów podzielono na dwie grupy turniejowe – w jednej startowały dzieci do lat 11, a drugą stanowiła młodzież do lat 17. W każdym z turniejów rozegrano po 7 rund. Końcowe wyniki uczniów terespolskiej Jedynki przedstawiają się następująco:
      - Krzysztof Gołębiowski – I miejsce w kat. chłopców do lat 13;
      - Karol Dajda – II miejsce w kat. chłopców do lat 9;
      - Kacper Pawłowski – VI miejsce w kat. chłopców do lat 13;
      - Jan Gołębiowski – VII miejsce w kat. chłopców do lat 9;
      - Aleks Kozłowski – VIII miejsce w kat. chłopców do lat 9.
                    Zawody, których współorganizatorami są m.in. Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy i Szkolny Związek Sportowy służą nie tylko rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży szkolnej w ramach współzawodnictwa sportowego, ale mają jednocześnie wyłonić wojewódzką kadrę juniorów w poszczególnych grupach wiekowych. Kolejny turniej tego cyklu planowany jest jeszcze w grudniu w Radzyniu Podlaskim.
                                                                                           Tomasz Gołębiowski, Sławomir Leszek
       
     • TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU

     • W dniach 20 - 24 listopada samorząd uczniowski zorganizował w naszej szkole Tydzień Życzliwości i Uśmiechu, którego celem było uwrażliwianie młodych ludzi na wzajemną życzliwość oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji.  

     • MAGICZNY WIECZÓR WRÓŻB

     • 28 listopada w naszej szkole odbył się Wieczór Wróżb, w czasie którego każdy mógł, w formie zabawy, poznać swoją przyszłość.

     • Nagrody w konkursie wręczone


     • W czwartek 30 listopada maluchy z naszego przedszkola spotkały się w sali Pszczółek, gdzie zostały wręczone nagrody oraz pamiątkowe dyplomy dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym "Moja ulubiona bajka". 
      Przedszkolaki z grup Jagódek, Krasnali, Jeżyków oraz Pszczółek wspólnie z rodzicami przygotowali 17 pięknych prac, prezentujących ulubione postaci z bajek. Prace wykonane zostały w różnych technikach i z wykorzystaniem wielu najróżniejszych materiałów. 
      Maluchy otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. 
      Wszystkie niezwykłe prace obejrzeć można na wystawie znajdującej się na korytarzu przedszkola. 

                                                                Kamila Korneluk 
     • Czytanie na dywanie


     • Czytanie to niewątpliwie najwspanialsza forma rozwoju, jaką możemy zapewnić dzieciom. Pobudza ich wyobraźnię i sprawia, że rozwija się ich kreatywność, wzbogaca słownictwo. Czytanie pomaga  dzieciom się uczyć i rozumieć otaczający świat. 
      "Czytanie na dywanie" to akcja, w jakiej uczestniczą rodzice czterolatków z grupy Pszczółek, którzy z okazji Tygodnia Bajek, każego dnia czytali maluchom popularne baśnie. 
      Okazało się jednak, że przedszkolakom tak bardzo spodobało się to wspólne czytanie, że rodzice zgodzili się przedłużyć akcję na cały rok. W wybranym przez siebie dniu jeden z rodziców rozpoczyna przedszkolny dzień od czytania bajki, które z uwagą i skupieniem wysłuchują Pszczółki.
      We współnym czytaniu uczestniczyła już mama Marcelinki, Ignasia, Zbyszka oraz Gabrysia, a także tatusiowie Kajtka, Poli oraz Maksia, który zaskoczył maluszki bajką przeczytaną po niemiecku. Do akcji włączyła się także starsza siostra Marcelinki, kóra pięknie przeczytała jedną ze znanych bajek. 
      Pszczółki czekają na kolejne bajeczki "czytane na dywanie". 

                                                                                   K. Korneluk

     • Maluchy poznają pracę weterynarza


     • We wtorkowy poranek maluchy z naszego przedszkola odwiedził wyjątkowy gość -  weterynarz. Pan Andrzej Jelinek opowiedział przedszkolakom o swojej pracy i zwierzątkach, które trafiają do jego lecznicy.
      Maluchy mogły się także dowiedzieć, jak należy opiekować się zwierzętami i na co powinny zwracać uwagę dzieci, by nie zarażać się od swoich pupilów chorobami. Pan weterynarz zainteresował przedszkolaki wieloma ciekawostkami, które na pewno nasze maluchy zapamiętają na długo.
      To bardzo interesujące spotkanie zostało zorganizowane w ramach działań z zakresu doradztwa zawodowego, ale także edukacji przyrodniczej.

      K. Korneluk
       
     • Pszczółki korzystają z darów jesieni


     • Maluchy z grupy Pszczółek biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Z darami natury świat nie jest ponury”. W ramach realizacji kolejnych zadań przedszkolaki spacerowały po „magicznym dywanie” i sprawdzały, co „w trawie piszczy”. Dzieci znakomicie bawiły się zarówno w parku miejskim, jak i wykonując prace plastyczne z wykorzystaniem darów natury.

      K. Korneluk
       
     • KLOCKI KORBO - listopad

     • Uczniowie  klas  I-III  po  raz  kolejny  szukali  mozliwości  samodzielnego  rozwoju  poprzez   połączenie  zabawy  i  nauki.

     • Dzień Pluszowego Misia u maluchów


     • W dniu 24.11.2023 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci  z grupy: Pszczółek, Jagódek, Krasnali oraz Jeżyków. Tego dnia odwiedził przedszkolaków niezwykły gość, jakim był Pluszowy Miś. Dzieci były bardzo ciekawe  swojego gościa. Podczas tego niezwykłego dnia przedszkolaki poznały Historie Pluszowego Misia, były różne zabawy z misiem, takie jak:  taniec z misiem,  zabawy językowe, odgadnij misia. Dzieci poznały i spróbowały przysmaku misia jakim był miód.  Po wielu wspólnych zabawach dzieci przeniosły się w świat bajek i wspólnie obejrzeli bajkę o " Misiu Uszatku". 


       
     • PŁOMYK DLA NIEOBECNYCH

     • W listopadzie, zgodnie z tradycją szkolną, samorząd uczniowski wraz z opiekunem, odwiedził groby zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów, związanych z naszą szkołą, zapalając symboliczne światełko pamięci. 

     • Czyściochowe przedszkole

     • W minionym tygodniu Jeżyki rozmiawiały jak należy dbać o zdrowie poprzez zdrowe odżywianie, odpowiednie ubranie a także zwrócenie uwagi na higienę osobistą. Dbanie o siebie to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych uczymy się od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy procentuje w dorosłym życiu. Grupa Jeżyki bierze udział w projekcie edukacyjnym pt. "Czyściochowe Przedszkole", które jest organizowane przez drogerię "Rossmann". Każde dziecko otrzymało dzienniczek higieny, w którym będzie wklejać naklejki odpowiednie do tematyki. 

     • Higienistka z wizytą u Krasnali

     •  

      23 listopada gościliśmy w naszej grupie mamę Piotrusia, która jest higienistką stomatologiczną. Pani Ilona w ciekawy sposób przekazała Krasnalom istotne informacje na temat konieczności dbania przez dzieci o higienę jamy ustnej. Pokazała też jak prawidłowo należy myć zęby oraz zwróciła uwagę na odpowiednią dietę dzięki której ząbki będą zdrowe. Na zakończenie spotkania Krasnale otrzymały od pani higienistki dyplomy, stomatologiczne lusterka, kolorowanki oraz naklejki dzielnego pacjenta.