• Pierwszy Dzień Wiosny w grupie Pszczółek


     • 21 marca dzieci z grupy Pszczółek świętowały nadejście wyczekiwanej przez wszystkich wiosny.
      Zabawy rozpoczęły się od wizyty Pani Wiosny, która przyniosła wiele kolorowych ilustracji przedstawiających pierwsze oznaki wiosny. Pszczółki nazywały pierwsze wiosenne kwiatki, rozmawiały o ptakach powracających z ciepłych krajów  oraz budzących się z zimowego snu zwierzętach.
      Następnie każde dziecko wybrało sobie w ramach przebrania nakrycie głowy i tak wesoło wystrojony orszak wyruszył na spacer po przedszkolu, odwiedzając sale pozostałych grup, aby zaprosić do wiosennego tańca.
      Wiele radości sprawiło Pszczółkom malowanie plakatu wiosny oraz wykonanie zdjęć w wiosennej fotobudce.
      Obchody Dnia Wiosny zakończyły się wspólnym z innymi grupami przemarszem pod tory kolejowe, gdzie dzieci pozostawiły kukłę Marzanny – aby mogła pociągiem wyruszyć nad morze.
      To był słoneczny i bardzo wesoły dzień w grupie Pszczółek.

                                                                                                         Kamila Korneluk
       
     • Rozstrzygnięcie konkursu - Przedszkolna Pisanka

     • W środę 20 marca w grupach młodszych został rozstrzygnięty konkurs,, Przedszkolna pisanka". Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także ich rodzinom za udział i zaangażowanie. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Wszystkie prace można podziwiać w holu przedszkola.
      K. Karmasz

     • Dzień kobiet u Pszczółek


     • W dniu 8.03.2024 roku w grupie Pszczółek obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu każda mała dziewczynka poczuła się wyjątkowa. Chłopacy z grupy wręczyły wszystkim dziewczynkom kwiatki oraz złożyli życzenia. Słodki poczęstunek dla dzieci zorganizowały rodzice naszych dzieci a realizację pysznych lodów domowej roboty wykonała pani JoannaChiluk mama jednej z naszych dziewczynek. Dziękujemy za życzenia i pamięć. 😊
                                                                                                                  Marzena Butrym
     • Dzień Kobiet u Jagódek


     • ,,Dzień Kobiet , dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek..."
      Już od rana dzieci z grupy ,, Jagódki" celebrowały ten ważny dzień. Śpiewaliśmy piosenkę ,, Dzień kobiet" i wykonaliśmy pamiątkowe bukiety dla dziewczynek. Chłopcy pięknie złożyli życzenia, a na zakończenie wszyscy dostali drobne upominki. To był bardzo wesoły i udany dzień w naszej grupie.
      K.Karmasz
       
     • Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 1 w Terespolu


     •            W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w sieci, Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu po raz dziesiąty podjęła wysiłki mające na celu promocję bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
     • Ogrodnicze warsztaty u Pszczółek

     • Wiele radości i świetnej zabawy dostarczyły dzieciom z grupy Pszczółek warsztaty ogrodnicze. Maluchy najpierw rozmawiały o uprawie roślin i poznawały kolejne etapy wzrostu m.in. fasoli, a następnie przystąpiły do zakładania ogródka na parapecie. Każde dziecko posadziło własną roślinkę, a do kubeczka z nasionkiem włożyły wcześniej przygotowane wizytówki. Maluchy posiały także kiełki rzeżuchy oraz rzodkiewki. 
      Teraz Pszczółki z niecierpliwością czekają, aż roślinki wykiełkują. 

      Kamila Korneluk

       

     • Zima w wierszu i piosence w 5 i 6 latkach

     • Dnia 28.02.2024 r. dzieci z grup Biedronek, Stokrotek, Skowronków i Sówek wzieły udział w konkursie międzygrupowym "Zima w wierszu i piosence". Każda z grup zaprezentowała wybraną przez siebie piosenkę, za co otrzymały dyplom i słodkości. Serdecznie gratulujemy. 
     • Zima w wierszu i piosence

     • 29 lutego w naszym przedszkolu odbył się konkurs muzyczno- recytatorski pt.,,Zima w wierszu i w piosence”. W konkursie wzięły udział Jeżyki, Krasnale, Jagódki i Pszczółki. Mali artyści zaprezentowali wiersz oraz piosenki o Zimie, do których skocznie przygrywali na instrumentach muzycznych. Każda grupa przedszkolna za udział w konkursie otrzymała z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę. Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym Jeżykom, Krasnalom, Jagódkom oraz Pszczółkom za wspaniałe występy.  
      K.N.

     • Słodki czwartek u Pszczółek


     • Czterolatki z grupy Pszczółek przez cały tydzień rozmawiały o zawodzie kucharza, gotowaniu oraz zdrowym odżywianiu. Poznawały różne produkty, z których może powstać pyszna potrawa. Na zakończenie tygodnia czekała dzieciaki duża niespodzianka. Mama Marcelinki, Pani Joanna Chiluk, przygotowała dzieciom ciasto drożdżowe, z którego maluchy zrobiły bułeczki. Wiele radości sprawiało im formowanie ciasta w okrągłe bułeczki, ale jeszcze więcej frajdy ich zjedzenie tuż po upieczeniu.
                                                                                                                                   KK
       
     • Wyniki konkursu "Bezpieczny? Internet"

     • Celem konkursu „Bezpieczny? Internet” było zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń (zarówno zagrożenia technologiczne, jak i zagrożenia dotyczące zachowań użytkownika np. cyberprzemoc, hejt, kontakty z nieznajomymi, zagrożenia utraty prywatności online, szkodliwe treści, uzależnienia, media społecznościowe) wynikających z korzystania z Internetu.